etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Mar 11, 2018 6:29 pm

1
1
11%
X
2
22%
2
6
67%
 
Total votes: 9
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by banatean_violet »

Nu s-a schimbat nimic, fraierii campionatului au ramas aceeasi. :(
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by asu »

Amadeus wrote:
Sun Mar 11, 2018 7:55 pm
M..e Maxi!
ce treaba are Maxi ca Melinte nu poate degaja o minge simpla in min 93 ?

PS.liga 2 scrie pe noi ......sa numai avem ce discuta de stadion
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by diegis37 »

Vrei putin primesti nimic :(
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by Amadeus »

asu wrote:
Sun Mar 11, 2018 7:58 pm
Amadeus wrote:
Sun Mar 11, 2018 7:55 pm
M..e Maxi!
ce treaba are Maxi ca Melinte nu poate degaja o minge simpla in min 93 ?

PS.liga 2 scrie pe noi ......sa numai avem ce discuta de stadion
Sa fim seriosi. Ce nevoie era de fault cind mingea nu era la adversar si era si in unghi?
Pacat de eforturile lui Straton.
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by Pffv »

Dupa ce il tocati pe Maxi Oliva sa revedeti in minte faza si sa observati cine a gresit din nou , a 30 oara in acest campionat . Fundasul de "fier" aproape nelipsit (cateva minute lipsa in total) din fiecare meci da in minge ca un baietel de 5-6 ani , probabil de frica sa nu o sparga . Dar , conform obiceiului , meciul viitor o sa fie tot titular , ca uite , are doua meciuri in serie A ... si nimeni nu se intreaba de ce numai doua . Adaugand la asta procentajul jenant al lui Enescu si prezenta "ilegala" pe teren a lui Roman sau Munteanu , zic ca am scapat ieftin , noroc cu Straton . Din nou am demonstrat ca nu stapanim nici o faza a jocului , apararea modesta (cu un portar "normal" luam vreo 3 ) , mijloc de domnisoare ce nu pot pasa la mai mult de 10 m si si atunci aiurea si atac inexistent . Poate sa vina Pep sau Mourinho ca raman ca la dentist cand vad diferenta dintre ceea ce se cere jucatorilor si actiunile acestora .
Judecand la rece (deci nu este o idee de moment , in urma a inca unei prestatii de Liga 2) din acest lot nu as retine decat 3,4 jucatori si pe obligatorii sub 21 . Restul afara la vara (daca nu ne desfintam) in frunte cu Melinte , Artean , Enescu , Roman , Munteanu & comp.
Sa vad ce zice cronica , ca uite , in sfarsit Ciucur a fost degrevat de sarcini defensive si a jucat ca porcu' tot meciul .
Degeaba ii freaca Grozav , astia pur si simplu nu au capacitatea de a intelege lucruri elementare , incepand cu faptul ca nu joaca pentru noi , mine sau tu , joaca sa isi castige traiul . Asa joc , asa plati ar trebui ... vorba vine plati , orice ban dat inseamna a rasplati prostia fudula , nemunca , neobrazarea , practic un furt indiferent de unde vin banii .
Drac' stie , da asa un miros de gunoi fetid si pestilential vine de prin zona clubului , ca mai bine iti bagi picioarele in el de asa zis fotbal si te duci naibii la pescuit , shopping sau stai acasa cu ochii beliti in alte campionate . Imi este jena .... :evil:


PS Vad ca primaria din orasul presedintelui tarii baga bani in echipa de fotbal , asa scrie pe tricouri Primaria Sibiu . De abia astept sa ii calce curtea de conturi , varianta , sa il aleaga pe Pinocchio primar la ei . :mrgreen:
Last edited by Pffv on Sun Mar 11, 2018 9:06 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by Amadeus »

M-am uitat inca de doua ori la penalti zi inca tot nu am inteles ce pericol iminent a incercat sa evite Oliva. Ca doar el a ales raul cel mai mic.
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by banatean_violet »

"Straton n-a scos foarte multe. Au fost două baloane, atât....." a zis antrenorul. #-o
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by marci75 »

Un lucru e clar,echipa asta ne îmbolnăvește.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by englezul »

Fara Straton luam minim 3 si nu mai conta greseala idiotului de fundas fost international. Sper ca a fost doar prostie si nu intentie. In rest suntem la fel de kakaciosi ca si pe vremea finalului lui Popica. Adica incercam sa fim jidani cum se spune, jucam la ciupeala si pe langa ca suntem slab/prosti nu avem nici noroc. Asta e, nu ne va plange nimeni daca retrogradam sau ne desfiintam. Mie imi pare rau ca nu incerrcam sa murim in picioare, adica daca pe Voluntari nu te duci sa incerci sa-i bati, atunci pe cine ?
Povestile si explicatiile pur tehnice ma lasa rece si si nu fac doi bani. Pe romaneste se spune ca te duci sa-i urci pe garduri pe aia ca ti-a ajuns cutitul la os, nu sa freci mandolina ca sa scoti un egal de kkat care te ajuta la ce ?
Vedem ce se mai intampla insa daca nu batem repede pe cineva, nici nu mai avem ocazia sezonul asta !
Pun un emoticon care sa exprime cat mai sugestiv tactica aleasa de noul antrenor precum si prestatia jucatorilor nostri de astazi :dizzy:
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa I Playout: Voluntari - Poli 11 Martie ora18

Post by timisoreanul »

Nu am vazut decat repriza a II-a, dar am avut si eu aceeasi senzatie ca am jucat din nou la ciupeala, la un 0-0. Suntem in play-out, jucam cu echipe de valoarea noastra, asa ca am vrea si noi sa vedem ca jucam ceva, ca pasam, ca incercam sa controlam jocul. Parca doar in barajul cu UTA am vazut o Poli autoritara in joc. Si daca am pierde, parca alta ar fi senzatia decat jocul asta obosit.
Desi eu l-am ridicat in slavi pe aici pe Ionut Popa si nu retractez ce am spus, parca nu mi se pare ok din partea lui sa conditioneze plecarea de primirea a 30000 de euro, sa procedeze ca atare (restante, e adevarat), iar dupa cateva saptamani de la plecare sa inceapa sa critice conducerea.
Totul se joaca, HAI POLI!
Post Reply