etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Feb 23, 2018 9:18 pm

1
3
27%
X
4
36%
2
4
36%
 
Total votes: 11
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by DP 2-6 »

DP 2-6 wrote:
Tue Feb 20, 2018 8:37 pm
Cu un egal la Craiova, câștigăm un punct în play-out, deci chiar merită o risipă de efort. ;)
Le zâsăi! :D

PS Unde-s bocitorii de serviciu?
Last edited by DP 2-6 on Fri Feb 23, 2018 10:54 pm, edited 1 time in total.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by marci75 »

Bravo Poli,bravo baieți. Rezultat bun.
S-Au spălat ghinioanele cu SepsI și Voluntari.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by englezul »

Sper sa fie un nou inceput si nu doar un foc de paie.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by asu »

am spus ca numai comentez , dar daca continuam in felul asta NU castigam niciun joc pana la finalul campionatului
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by banatean_violet »

englezul wrote:
Fri Feb 23, 2018 11:01 pm
Sper sa fie un nou inceput .....
Cam asa s-a vazut ... antrenorul mult mai implicat in joc, jucatorii mai artagosi au compensat cumva lipsa de valoare a unora plus norocul carea ne-a ocolit cand echipa era in teren ca o lamaie stoarsa.
Sper ca toti sa fie la fel de implicati si in meciurile cu rivalele noastre traditionale chiajnavoluntari. Dupa meciul asta astept cu nerabdare sa inceapa playoutu, mai ales ca prin grija slugilor de teleorman sezonul asta pare sa fie ultimul in care mai putem vedea ceva fotbal in Timisoara.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by banatean_violet »

asu wrote:
Fri Feb 23, 2018 11:05 pm
am spus ca numai comentez , dar daca continuam in felul asta NU castigam niciun joc pana la finalul campionatului
Daca nici nu pierdem cred ca va fi OK.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by timisoreanul »

E un rezultat foarte bun, am jucat totusi acasa la o candidata la titlu. Era culmea acum sa ii dominam noi si sa ii batem cu 3-0. Sper ca e un nou inceput si ca baietii o sa isi recapete din incredere. E un punct de moral si pentru noul antrenor.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by impossible »

La pauza ma gandeam ca scapa Popovici pe contraatac si batem cu 1-0. N-a fost sa fie. Popovici n-a vrut sa se ia la intrecere cu fundasii adversi. Dar s-a terminat cu bine. Asadar, a doua impresie este mai mare ca zero. Daca aglomeram jocul in jurul careului nostru si jucam cu ambitie, luam greu gol. Daca ne deschidem, e bai mare, mai ales cu improvizatiile noastre in aparare. Cu toate astea se pare ca Artean se descurca destul de bine in noua sa postura. Garantez ca Pffv ii va da o nota bunicica. :ymhug:
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by Amadeus »

frumos joc, dupa mine. am luat un punct cu noroc: prazari ratalai si un straton in forma mare.
Oltenii au avut si ei norocul lor, Bancu trebuia eliminat la sfirsitul primei reprize..
greul de-abia incepe, intre noi si sepsi is 4 puncte doar...
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXVI CSU - Poli TM vineri de la noua fara un sfert

Post by Pffv »

impossible wrote:
Sat Feb 24, 2018 1:28 am
La pauza ma gandeam ca scapa Popovici pe contraatac si batem cu 1-0. N-a fost sa fie. Popovici n-a vrut sa se ia la intrecere cu fundasii adversi. Dar s-a terminat cu bine. Asadar, a doua impresie este mai mare ca zero. Daca aglomeram jocul in jurul careului nostru si jucam cu ambitie, luam greu gol. Daca ne deschidem, e bai mare, mai ales cu improvizatiile noastre in aparare. Cu toate astea se pare ca Artean se descurca destul de bine in noua sa postura. Garantez ca Pffv ii va da o nota bunicica. :ymhug:
Asa-i :) .
Subscriu si a parerea despre aparare , ba mai mult , chiar si aglomerata tot este cam fragila .
Per total un meci ce arata o oarecare crestere .... sa continue asa .
Sper sa inteleaga ca avem cam sase maciuri mari si late de castigat , cu cei de sub noi locurile 12-14 . Daca nu reuseste magaria cateilor si ajung acolo unde le este locul , in play out , mai punem macar un meci de castigat .
Iar dupa toate acestea , la vara , poate avem timp si mijloace sa intarim apararea cu cel putin un central capabil sa castige dueluri unu la unu si mijlocas iute si cu imaginatie care sa preia mingile de la Vasvari (acum e cam suprasaturat de cele 3 posturi ce le acopera si mijlocas de acoperire si mijlocas legatura cu atacul (unde nu are colegul pomenit anterior ) si coordonarea atacurilor ) . Uite asa vreun Xavi (sa raman Vasvari doar cu rolul ...Xabi + Busquets) .... sa nu patim ca Barca unde da tempoul Busquets . Impartind valoarea cu vreo 20 to ar fi suficient si accesibil financiar .

PS Daca la cele mentionate umplem de sange Chiajna sau Voluntariul nu ma supar chiar deloc . :D
Post Reply