etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Feb 18, 2018 5:46 pm

1
6
67%
X
1
11%
2
2
22%
 
Total votes: 9
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by diegis37 »

Si schimbarea de antrenor nu a dus nimic pozitiv.Tot asa prost jucam.Poate numai un pic si mai prost.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by Pffv »

Faza definitorie : in minutul 91 Popovici fuge in draci , deposedeaza corect adversarul ce ataca si dupa tot efortul paseaza altui ... adversar . Oricum regizorul a mai scos parleala asa ca nu mai scad 1 punct la nota pentru regie proasta , astfel ca Artean si Draghici urca la un binemeritat 1 pentru fiecare . Nu inteleg de ce lumea l-a huiduit pe Artean cand a pasat la portar de la 50 de metri , doar nu va asteptati sa isi asume ceva asa de greu ca o pasa cat de cat precisa .
Cred in continuare ca Grozav nu a stiut exact la ce .... grozavie se inhama , nici macar conditie fizica nu este mai la nimeni . Mai poate insa experimenta la Craiova , si asa golaverajul nu prea conteaza si avem ocazia in play out sa ne reglam meciurile directe cu ceilalti candidati la liga II . Numa' daca am si juca ceva .... :dizzy: .
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by banatean_violet »

Degeaba se schimba jucatori, antrenori, conducatori, pana nu se schimba "patronatul" tot ca echipa lu pinochio vom juca.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by marci75 »

Penibila situatie.
M-Am cam saturat sa tot jucam turca ăsta.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by impossible »

Incercam sa repetam ispravile de acum 2 ani. Atunci am reusit sa incasam cate 5-6 goluri pe meci cu antrenorul "cel mai tare din oras". Acum am adus unul "grozav" si se vede progresul. Luam doar 2-3 goluri. Omul nostru de pe banca nu cunoaste echipa? Sa fim seriosi. Sa vedem cand va face cunostinta cu jucatorii. Sper ca nu in vara, la despartire. Nu poti sa rotesti echipa la nesfarsit. Sa-i spuna cineva antrenorului ca a inceput campionatul, am trecut de faza meciurilor amicale. Poate gresesc eu si incepem sa facem puncte in playout. M-as bucura enorm sa ma insel. N-am crezut, dar incep sa-l regret pe Popa.

Despre jucatori ... altadata. Au fost "felicitati" destul ... mai sus.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by swedishbitter »

ultraviola wrote:
Sun Feb 18, 2018 6:57 pm
Grozavu i-a scos din lot pe Seroni, Velcota, Zaluschi si Straut ca "nu i-a placut cum se antrenau". De altfel a si declarat de cand a venit ca el e "neconflictual". Adica e omul jocurilor de interese. Astia si-au batut joc de noi inca o data X(
Velcota nu a fost capitan etapa trecuta? Nu stiu cum o fi pe viitor, dar ma indoiesc ca Popa lua 0 puncte din astea doua meciuri acasa.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by ultraviola »

Popa i-a cam batut pe Iasi pana acum. Iar Velcota azi n-a fost in lot. In fine, e tarziu pentru lamentari, vorba ta, sa speram ca va fi bine in meciurile viitoare.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by timisoreanul »

Cretu, Abraw, Soljic, Bocsan, Doman, mai nou Seroni, pe bune, nu aveam nevoie de ei? Nu inteleg deciziile astea, parca ne taiem singuri craca de sub picioare. Renunti la un jucator daca ai o varianta mai buna. Acum nu mult timp eram echipa care s-a salvat de la -14, a ajuns in finala Cupei Ligii si in semifinalele Cupei Romaniei, care a batut pe Dinamo in deplasare si o conducea cu 4-0 pe CFR Cluj in minutul 60. Acum am ajuns ciuca batailor, ca pe vremea lui Grigoras, cel mai tare din oras. Nu se poate sa nu iei niciun punct cu Sepsi, Voluntari si Iasi, doua dintre meciuri fiind acasa. Cat despre schimbarea lui Popa, asa suntem noi romanii, asa stim sa ne apreciem valorile. Fara sa stiu detalii din interior, parerea mea e ca a plecat pentru ca nu s-a mai simtit sustinut de cei din conducere. A cerut un atacant, nu s-a putut, dar apoi l-a adus pe Roman, care eu cred ca va fi un transfer reusit. Oricum, viitorul nu arata prea bine in acest moment, dintre toate echipele parem cea mai slaba.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by PFA »

Nimeni nu face minuni. Putem discuta peste vreo patru-cinci meciuri și judecăm atunci, fiindcă ce încearcă Grozavu nu e să dreagă busuiocul ci să-l schimbe.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XXV Poli - Iasi duminica de la 18:00

Post by impossible »

Pana incearca Grozavu diferite formule de joc s-ar putea sa fie prea tarziu. Acum nu stiu daca e timp de prea multe experimente. Parca nu e in regula sa dai afara doi fundasi centrali inainte de a aduce pe altcineva in loc. Daca se accidenteaza (sau e suspendat) si Melinte? Jucam cu Artean si Draghici in spate?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply