etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Feb 09, 2018 7:54 pm

1
9
82%
X
2
18%
2
0
No votes
 
Total votes: 11
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by partizan-usa »

panarame de jucatori rusine
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Amadeus »

pentru prima oara in acest campionat ma gindesc ca e posibil sa retrogradam...
dezamagire maxima straton pentru mine.
Amadeus
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by diegis37 »

Repriza doua a fost mai buna ,dar tot am pierdut :(
La 2-1 altfel ar fi trebuit gestionat meciul .
User avatar
six
Posts: 74
Joined: Thu Oct 04, 2012 12:01 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by six »

La revedere liga 1 X(
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by asu »

partizan-usa wrote:
Fri Feb 09, 2018 7:50 pm
panarame de jucatori rusine
astazi daca adunam 4 din primi 5 de pe strada , era acelasi lucru.......... poate cu noroc chiar mai bine

PS: eu renunt ,am mai afirmat acest lucru .......nu pot înghite ca tot noi Timisoara sa relansam absolut toate echipele aflate in criza ( nici noi nu stam mai bine ) dupa care sa suport cum ne batjocora media prin studiourile de specialitate !
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by DP 2-6 »

six wrote:
Fri Feb 09, 2018 8:03 pm
La revedere liga 1 X(

Nu există larevedere, ori adio, ori rămân cu tine!
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by DP 2-6 »

DP 2-6 wrote:
Fri Feb 09, 2018 8:27 pm
six wrote:
Fri Feb 09, 2018 8:03 pm
La revedere liga 1 X(

Nu există la revedere, ori adio, ori rămân cu tine!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Pffv »

Imi modific parerea despre aparare nu e slaba , nu e pur si simpu . Sunt absolut curios cum vor aprecia suporterii prestatia apararii la notele pentru Cronica Violeta . Dpdv propriu apararea are : 3(Straton) - 4(Straut)-1-1-1 (la cei trei de 1 nu mai pun nume) .
Interesant ce efect benefic dar de scurta durata a avut banca de rezerve aupra lui Artean , ameninta la moment dat sa revina in grupul (select la noi) de mediocrii . S-a dezumflat ca un ...sufleu ratat .
Problema grava este lipsa de pauza , sa apuce Grozav sa le traga numarul corect de batai , ca fara nu prea merge din cate vad .
Urmeaza Iasiul unde gata cu prietenia cu Popa nu mai este , meci de pierdut rau de tot . Iar apoi Craiova unde ....
Habar nu am si nu inteleg ce vor oamenii astia de la viata , nu mai departe de ieri am vazut un Pique care a insistat sa joace cu infiltratii si dureri vizibile ; ai nostri parca au fractura de picioare si gat deopotriva . Formidabila insistenta cu care se testeaza ipoteza "oare trece mingea PRIN adversar" cu rezultat negativ permanent si stim bine cum sunt considerati aia ce persista in greseala . Pricep si eu asa mai pe la urma de ce statea Popa cu echipa chircita in jurul si in careu(lui) , nu avem nici un fundas acceptabil , cu exceptia celui de 37 e ani accidentat . Ma indoiesc ca faceau astia turca cu Canu apt de joc , dar macar acum stim ca stam intr-un (singur) fundas de 37 de ani . Neagu la cei 33 de ani din care destui cu experienta "divizionara" ai crede ca a castigat macar ... experienta ; ei bine nu , sta departe de adversar si are intrari rudimentare . Seroni as zice aerian , dar , culmea, pierde numeroase mingi la cap . Melinte , febletea unora , are calitatea unei prestatii complet si permanent slabe . Straut e limitat , dar macar lupta , se zbate . Vasvari e rupt de dilema : sa stea mai retras ca dau adversarii gol imediat sau sa sprijine timid atacul ? Zaluschi a dat pase/centrari onorabile , dar mai greu cu munca neplacuta si grea dar utila la mijloc . Ciucur nesprijinit , Neagu sta departe de adversar , da mai sa urce spre careul advers unde , logic, stau adversarii ....respingatori . Velcota pus capitan asa ca o declaratie de intentii . Croitoru ... se vede ca stat mult pe banca . Popovici feciorelnic si gingas ... Artean joc de artificii , cu 5 minute nu se face totusi primavara . Doman :dizzy: .
Asta este cainii latra , caravana trece , obrazul cu duritate de diamant nu schiteaza nici un gest , dar sa se roseasca macar . Aiurea ei sunt profesionisti .... pierzatori profesionisti . Nu e o problema vitala sa fi nonvaloare , dar astia si semnalizeaza .
In sfarsit Leo Grozav adrese utile : Gh.Adam nr. 13A pentru herz , Ion Ghica nr. 17 pentru ...encefal (cu varianta plauzibila str.I. Vacarescu nr. 21-23 , Gataia , Jebel ) . Un coleg mai informat sa ii recomande si un avocat ala apararii bun in cauzele de "lovituri vatamatoare" inerente , se pare , locului de munca ales .
Last edited by Pffv on Sat Feb 10, 2018 12:00 am, edited 4 times in total.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Amadeus »

asu wrote:
Fri Feb 09, 2018 8:21 pm
partizan-usa wrote:
Fri Feb 09, 2018 7:50 pm
panarame de jucatori rusine
astazi daca adunam 4 din primi 5 de pe strada , era acelasi lucru.......... poate cu noroc chiar mai bine

PS: eu renunt ,am mai afirmat acest lucru .......nu pot înghite ca tot noi Timisoara sa relansam absolut toate echipele aflate in criza ( nici noi nu stam mai bine ) dupa care sa suport cum ne batjocora media prin studiourile de specialitate !
iegzista o solutie: nu te mai uita la comentariile de dupa meci decit daca batem.
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by englezul »

Am reusit sa pierdem din nou la debutul unui antrenor. Incredibil !
Despre meci ce sa spun decat ca am ajuns tarziu la stadion, mai precis cu vreo 5 minute inainte de pauza. In partea a doua am incercat sa pasam ceva pe terenul foarte greu insa sunt cativa jucatori in echipa care cu tot respectul, nu se ridica la pretentiile L1. Astazi Neagu si Seroni au fost tatici in sensul rau al expresiei. Nimic nu este pierdut ptr viitor, m-a surprins faptul ca nici proaspeti nu paream a fi dupa pregatirea deosebita facuta de domn profesor la munte (jumatate de echipa este accidentata) X(
Sper ca in play-out "sa fie bine ca sa nu fie rau" iar pana atunci ciugulim puncte cum si cu cine putem :ymhug:
Post Reply