etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Feb 09, 2018 7:54 pm

1
9
82%
X
2
18%
2
0
No votes
 
Total votes: 11
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Pffv »

englezul wrote:
Fri Feb 09, 2018 8:57 pm
Am reusit sa pierdem din nou la debutul unui antrenor. Incredibil !
Despre meci ce sa spun decat ca am ajuns tarziu la stadion, mai precis cu vreo 5 minute inainte de pauza. In partea a doua am incercat sa pasam ceva pe terenul foarte greu insa sunt cativa jucatori in echipa care cu tot respectul, nu se ridica la pretentiile L1. Astazi Neagu si Seroni au fost tatici in sensul rau al expresiei. Nimic nu este pierdut ptr viitor, m-a surprins faptul ca nici proaspeti nu paream a fi dupa pregatirea deosebita facuta de domn profesor la munte (jumatate de echipa este accidentata) X(
Sper ca in play-out "sa fie bine ca sa nu fie rau" iar pana atunci ciugulim puncte cum si cu cine putem :ymhug:
Auzi Boss , ma gandii la o faza tare ...daca imi schimb numele de familie in Doman joc si eu ? :D
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by englezul »

Pffv wrote:
Fri Feb 09, 2018 9:10 pm
englezul wrote:
Fri Feb 09, 2018 8:57 pm
Am reusit sa pierdem din nou la debutul unui antrenor. Incredibil !
Despre meci ce sa spun decat ca am ajuns tarziu la stadion, mai precis cu vreo 5 minute inainte de pauza. In partea a doua am incercat sa pasam ceva pe terenul foarte greu insa sunt cativa jucatori in echipa care cu tot respectul, nu se ridica la pretentiile L1. Astazi Neagu si Seroni au fost tatici in sensul rau al expresiei. Nimic nu este pierdut ptr viitor, m-a surprins faptul ca nici proaspeti nu paream a fi dupa pregatirea deosebita facuta de domn profesor la munte (jumatate de echipa este accidentata) X(
Sper ca in play-out "sa fie bine ca sa nu fie rau" iar pana atunci ciugulim puncte cum si cu cine putem :ymhug:
Auzi Boss , ma gandii la o faza tare ...daca imi schimb numele de familie in Doman joc si eu ? :D
Daca lasi pachetul de tigari si bricheta la vestiare eu zic ca intri din prima. Macar o repriza... :) ))
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by marci75 »

Ca și concluzii;Neagu,Doman,Croitoru nu mai au ce căuta în prima liga.
Seroni și Melinte total depășiți.
Cred ca o sa fie greu sa ne salvam.Gazul chiar si-a adus fotbaliști.
Nu văd alta echipa mai slaba ca noi cu ex lui Juventus.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Pffv »

englezul wrote:
Fri Feb 09, 2018 10:08 pm
Pffv wrote:
Fri Feb 09, 2018 9:10 pm
..........
Auzi Boss , ma gandii la o faza tare ...daca imi schimb numele de familie in Doman joc si eu ? :D
Daca lasi pachetul de tigari si bricheta la vestiare eu zic ca intri din prima. Macar o repriza... :) ))
:-o :-s ;;)
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by timisoreanul »

Facem ce facem si ne incapatanam sa ramanem ce o echipa mica ce lupta pentru evitarea retrogradarii. Doamne fereste sa ne depasim acest statut. S-au luat si unele decizii a caror logica, oricat ma straduiesc, nu o pot intelege. Sa schimbi antrenorul ce a facut pregatirea de iarna dupa prima etapa, sa renunti la Abraw si apoi sa te plangi ca nu ai atacant de careu, sa stii ca il ai pe Tiganasu accidentat luni de zile, dar sa nu aduci un fundas stanga si sa il lasi pe Neagu sa iti faca meciul praf. Nu cred ca Popica pierdea meciul asta. Oricum Ii urez mult succes lui Grozavu, are o misiune foarte provocatoare. Se bucura de toata sustinerea morala a noastra.
Dar ce se intampla cu stadionul? De mult nu a mai aratat in halul asta. Peluza sud si o parte din tribuna a II-a sunt inchise din motive de securitate. Gazonul nu a aratat niciodata atat de rau. Oricat de optimisti am fi, ma indoiesc ca in urmatorii 5 ani vom avea stadion nou la Timisoara. Asa ca domnii care il au in adminstrare (si cred ca e vorba de Consiliul Judetean) ar trebui sa il mentina in stare de functionare, pentru ca nu e de 5 stele, dar de vreo 3 este si poate sau putea gazdui meciuri internationale. Chiar ne batem joc de stadionul care, pana una alta, e cel mai important din regiune, nu doar din oras.
Trebuie sa ne revenim si avem nevoie de multe puncte in play-out ca sa mai supravietuim din nou. Dupa care, daca reusim, cel mai probabil, ne asteapta o noua lupta pentru evitarea retrogradarii. Evident ca Timisoara nu se poate masura fotbalistic cu Voluntari, Chiajna, Sfantu-Gheorghe sau Medias, sunt niste piscuri foarte greu de atins. Iar daca nu reusim, scenariul este mult mai sumbru.
Poate sunt prea acid, dar dupa doua ore in frig, in care satenii din Voluntari veneau peste biata noastra aparare ca si tatarii cei cotropitori, poate am dreptul sa fiu.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Pffv »

Rasu lumii , astia de pe flashcore nu au observat intrarea lui Doman (tabela insa ....) :
Image
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Kerosen »

Ieri seara m-am uitat si eu la meci ,eram curios sa vad cum arata echipa cu noul antrenor
In prima repriza m-a plictisit de moarte, asa ca am inceput sa butonez televizorul,poate poate nimeream ceva mai interesant. Discovery,National Geografic etc,cum butonam eu tv-ul,am nimerit iarasi la meci ,chiar la golul lui Artean(gol frumos),atunci am spus "uite ma ca pot si astia sa bata pe cineva" ....pe naiba,nu trec citeva minute si baga aia golul egalarii.Dupa gol am mutat tv-ul pe Netflix,acolo macar aveam ce sa vad.Ma uit la ceas si spun "ia sa vad cit se termina la Timisoara"...tzapa,prind golul in direct al "Voluntarilor"
Concluzia, Poli ante "89 chiar daca era ABBA ,macar se lupta pentru fiecare minge,daca Poli Iancu se batea la titlu,Poli Robu sunt pacalicii fotbalului.Nu cred ca,in istoria recenta a fotbalului a mai fost o echipa care sa pacaleasca fotbalul asa cum o face Poli Robu .

p.s Cred ca este primul meu comentariu la sectiunea "Meciuri"
p.s2 Nu dati cu pietre :D


p.s 3 Always :heartbeat:
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by ceasul13 »

:( A doua oara cand ne bat astia in acest campionat in ultimul minut. Poate se intoarce roata si in directia noastra, cine stie chiar la urmatoarele meciuri cu ei ...
Nu am avut asteptari prea mari de la acest joc, deci dezamagirea nu este asa mare. Sincer inainte de meci ma temeam ca antrenorul nestiind echipa ne vor surprinde si vom lua scor mare. Din diferite motive nu a fost asa si la un moment dat chiar credeam, probabil ca si toti cei din tribuna, ca putem obtine un rezultat bun. Eu cred ca si egalul (meritat, nemeritat ....) ar fi fost bun pentru acest prim meci si cu putin noroc se putea obtine.
Probabil echipa a fost facuta asa ca sa vada ce pot si cei care nu au jucat in primul meci. Au fost multe greseli din partea alor nostrii....
De data aceasta vreau sa vad partea macar putin pozitiva a paharului de care sa ne putem agata, daca vedem doar ce e rau chiar ca e sfarsitul.
In repriza a doua macar din punct de vedere ofensiv a fost putin altceva decat in ultimele meciuri. Am marcat dupa 3 jocuri fara gol, nu am mai marcat 2 goluri intr-un meci de 8 meciuri si inainte de acel meci ultimul cu 2 goluri a fost tocmai cu cateii acum 15 meciuri (chiar inainte de declaratia cu nefinantarea ...).
Mie mi-a placut determinarea lui Velcota, golul doi a venit dupa o recuperare a lui. Pentru primul meci titular eu zic ca a fost decent si poate creste, poate prezenta lui il mai motiveaza si pe Birnoi sa nu mai fie asa sictirit si sa lupte mai mult pentru un loc in primii 11. Mi-a placut si Vasvari care a venit in spate a luat mingi si a incercat (de destule ori a si reusit) sa lege jocul.
Ieri spre deosebire de ultimele meciuri nu pot sa zic ca nu au dorit, aproape toti au luptat si au alergat; ca au facut-o de multe ori fara rezultat e alta discutie ...
Vreau sa cred ca dupa inca putin timp (1-2 saptamani) necesar noului antrenor sa lucreze cu ei si mai ales dupa revenirile lui Canu, Munteanu, Tiganasu chiar si Draghici care nu a putut juca ieri echipa va arata semnificativ mai bine si vom obtine puncte. Esential e sa jucam bine si sa obtinem puncte in play-out si sa speram ca asa va fi.
HAI POLI! :polipoli: :polipoli: :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by PFA »

Eu zic ca aratam mai bine cu Popovici in fata decat cu Draghici. Asta daca nu cumva schimbam intr-adevar complet jocul nostru si incepem sa aducem oameni in fata cu mai multa agresivitate.

Altfel, ma tem ca pe Tiganasu il vedem in ultima parte din play-out. Măcar Munteanu și Cânu de-ar reveni.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by impossible »

Sigur, ne lipsea un vitezist in atac. Popovici are defectele lui, dar poate fi util echipei. S-a vazut ca jucatorii nostri de acelasi profil, Mailat si Barbut, au devenit titulari la noile lor echipe. Pacat ca i-am pierdut gratis. Astfel, nu stiu daca echipa de anul trecut era mai slaba decat cea de acum. Poate ma grabesc, dar nu mi se pare, din ce am vazut la stadion, ca problemele noastre din ultimele etape au aparut din cauza antrenorului. Nu stiu daca s-a observat, dar Leo a declarat ca echipa, in acest moment, se pregateste pentru playout, semn ca nu-si pune mari sperante in cele doua meciuri care urmeaza. Nici eu. Sper sa ma insel.

Ce se intampla cu Kayondo, care nu a fost nici macar rezerva pana acum?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply