etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Feb 09, 2018 7:54 pm

1
9
82%
X
2
18%
2
0
No votes
 
Total votes: 11
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Amadeus »

9 Februarie
in prima etapa, noi am luat-o 1-0 la Sepsi, astia 4-0 cu Iasiul acasa.
Probabil egal...
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Pffv »

Amadeus wrote:
Sat Feb 03, 2018 7:54 pm
9 Februarie
in prima etapa, noi am luat-o 1-0 la Sepsi, astia 4-0 cu Iasiul acasa.
Probabil egal...
Optimist totusi ....
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by marci75 »

Trebuie sa batem sa îi ținem la distanta.Sa nu uitam de manevrele făcute anul trecut cu Kiajna și care se vor repeta sigur și anul ăsta în play-ouț.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by englezul »

Intre ce trebuie sa faca Poli si ce face in realitate Poli se pare ca exista diferente mari. Noi trebuie sa batem, vedem cum pregateste marele Popica meciul, in realitate putin probabil sa si reusim. Poate au digerat si baietii surplusul de papica datorat intrarii banilor in conturi. Daca nu se omoara cu "dedicatiile" noaptea prin vreun club si fac nani, sunt sperante sa scoatem un egal chinuit, daca miticii nu or sa dea la oase. De foarte multe etape echipa asta nu mai are placere si macar o farama de entuziasm in a alerga dupa basica. Ar fi surprinzator ca tocmai in fata unui meci important baietii sa-si dea un refresh si sa-i urce pe garduri. Eu unul nu sper la asa ceva, in primul rand datorita faptului ca nu-l mai cred pe Popica in stare sa-i trezeasca dar evident ca nu m-as supara sa se intample.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by diegis37 »

Castigam cu 3-0 si dispare toata tragedia asta de la meciul pierdut cu Sepsi :)
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by Pffv »

Tocmai ce am vizionat in 2 Budesliga Eintracht Braunschweig- 1 FC Kaiserslautern , locul 13 cu locul 18 . Scor 1:2 . S-a jucat fotbal , am vazut scheme de atac si contraatac si , in cele 5 minute prelugire , atacau si se aparau de parca era inceput de meci . Veste proasta pentru vedetele noastre , daca picam (si desfintam) in 2 Bundesliga nu au ce cauta , eventual sacagi , stiti voi , aia de aduc apa . Vai de plua noastra ! :evil:
diegis37 wrote:
Sun Feb 04, 2018 3:33 pm
Castigam cu 3-0 si dispare toata tragedia asta de la meciul pierdut cu Sepsi :)
Nici vorba , 3 goluri e stocul pe juma de campionat !! Iar zero la primite .... :dizzy:
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by banatean_violet »

Eu zic ca-i putem surprinde din minutul 1, Doman titular si-i derutam de nu pricep aia ce se intampla pana in min.90 si terminam conform planului:0-0.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
Sun Feb 04, 2018 4:42 pm
Tocmai ce am vizionat in 2 Budesliga Eintracht Braunschweig- 1 FC Kaiserslautern , locul 13 cu locul 18 . Scor 1:2 . S-a jucat fotbal , am vazut scheme de atac si contraatac si , in cele 5 minute prelugire , atacau si se aparau de parca era inceput de meci . Veste proasta pentru vedetele noastre , daca picam (si desfintam) in 2 Bundesliga nu au ce cauta , eventual sacagi , stiti voi , aia de aduc apa . Vai de plua noastra ! :evil:
diegis37 wrote:
Sun Feb 04, 2018 3:33 pm
Castigam cu 3-0 si dispare toata tragedia asta de la meciul pierdut cu Sepsi :)
Nici vorba , 3 goluri e stocul pe juma de campionat !! Iar zero la primite .... :dizzy:
La meciul cu Ripensia am stat langa Domnul Popa .In prima repriza isi intreba jucatorii daca mai pot ( Artean ,Seroni etc) :D In repriza doua am mers pe partea cealalta la tribuna si îl aud pe Doman certându-se cu un spectator care îi reprosa ca nu alearga mai mult .Doman îi raspunde: Nu vezi ce față urâtă ai .
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by diegis37 »

banatean_violet wrote:
Sun Feb 04, 2018 6:28 pm
Eu zic ca-i putem surprinde din minutul 1, Doman titular si-i derutam de nu pricep aia ce se intampla pana in min.90 si terminam conform planului:0-0.
Regula lui Doman.
Daca am mingea nu o mai dau,driblez pana cand o pierd si in momentul cand am pierdut-o cad pe jos si strig fault. :D
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XXIV POLI - Voluntari Vineri ora 18

Post by englezul »

Tinand cont de noile date ale problemei, sunt convins ca vom castiga. Cam asa se intampla intotdeauna cand se schimba antrenorul. Apare o alta atitudine, toti au ceva de demonstrat.
Exceptia de la aceasta regula am fost tot noi, cu marele Grig la meciul de acasa cu Petrolul :(
Post Reply