etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Feb 02, 2018 10:52 pm

1
1
11%
X
3
33%
2
5
56%
 
Total votes: 9
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by banatean_violet »

Inteleg ca a trebuit sa jucam cu Neagu de voie de nevoie, dar cand deja ai jumate de om in minus ce rost are sa intre Doman, ca sa jucam cu doi in minus?

Pentru evitarea retrogradarii ma bazam pe Gazu, Sepsi si Juve. Daca si ceilalti si-au facut echipa ca si astia de azi nu se mai pune problema daca retrogradam ci de pe ce loc o vom face.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by ceasul13 »

:( Am pierdut meritat. Ar fi fost bun un egal sa ii tinem jos.
Nu am jucat nimic, parca acum s-au intalnit prima data cei 11 de la noi. Ce e mai trist e ca acelasi lucru il scriam si daca faceam egal sau castigam noi in final. Am fost si cacaciosi din nou ca si cu Voluntari si in multe alte ocazii .... si pe drept am fost pedepsiti. Ca si in finalul anului trecut nici macar vointa nu am vazut, ce sa mai zicem de putinta. Sa pastram totusi o nota de optimism sa speram ca e doar primul meci si ne vom reveni.
Cu acest joc eu am mari emotii in privinta ramanerii in prima liga.
In continuare nu inteleg ce cauta Doman pe teren. Omul pierde toate mingile, nu are capacitate de efort, nu vine sa ajute in aparare ... Ori il bagi cand va fi pregatit daca va mai fi vreodata ori nu il mai bagi.
De ce nu putem juca cu un junior in locul lui ca mai slab nu poate evolua? Mai bine il ai pe Velcota, Oprea sau altul in teren sa creasca chiar daca la inceput nu face mare lucru desi repet mai slab ca Doman nu cred ca pot evolua. De ce nu a intrat in locul lui macar Popovici daca tot l-ai adus, cel putin are viteza, Doman la acest moment nu are nimic.
Hai POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Pffv »

Bine ca nu l-au tinut pe Abraw , ca punea de un gol si ne sifonam "blazonul" . Motto-ul nostru "prosti pana la capat" . :-o :evil:
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
Fri Feb 02, 2018 8:16 pm
:biker:
asu wrote:
Fri Feb 02, 2018 7:13 pm
diegis37 wrote:
Fri Feb 02, 2018 7:02 pm
In prima repriza nu am contat in ofensiva,presimt un 0-0 din pacate.Poate daca schimbam ceva in repriza doua.
Hai Poli
daca repetam prestatia din prima repriza , nu vad cum sa se termine nula nula
Ei ba nu , a ramas o singura nula .... noi . Zero fotbal , zeci de pase la adversar , toate respingerile cu capul tot la adversar , nici o schema , nici un pic de vlaga , bine ca stau cat de cat bine cu banii . S-a reusit frumoasa performanta de a il aduce pe Vasvari la nivelul lui Artean (nu invers cum ar fi fost de preferat ) , iar ca dovada faza in care "mucosul" Petre ii dribleaza pe amandoi . X(
Zero agresivitate la mijloc , Artean a devenit artagos in minutul 88 cand nu ii dadea ala mingea la lovitura libera .
Schimbari uluitoare , cele nefortate . Incerc din rasputeri sa gasesc meciul in care Doman a adus ceva pozitiv in joc , da' nimic (o fi Alzheimer-ul de vina !?) .
Atacul exista scriptic ca asa e imparteala : portar - fundasi - mijlocasi - atacant(i) , practic zero barat . Lateralii nu ajuta mai niciodata in atac , centralii si-au dat singuri cu tesla in oo , Barnoi are fite , Ciucur nu are cu cine juca . Toate acestea in conditiile in care adversarii s-au adunat din ...12 zari , complet neomogeni , gol marcat din singura actiune legata si directa spre poarta . Daca ar fi stiut ei ce bulevard central avem , o incasam ca lumea .
In general am crezut ca schimbarile se fac pentru a ....schimba ceva , a revigora echipa , a schimba tactica de joc , in fine cu un scop anume . Daca este (exista) acest scop , mie , ca amator in le fotbalului , imi scapa . :evil: Poate profesionistii stiu . :mrgreen:
As pomeni de rusine dar nu am cui , astia au obrazul gros ca blindajul de Tiger II , in cur ii doare .
Cea mai slaba comportare cuplul de mijlocasi de acoperire Artean-Vasvari care vor primi meritata nota de 1 la cronica . Bineinteles ca media o sa fie mult mai mare si Artean o sa fie peste Vasvari . Nu stiu ce castiga cei ce dau note mari pentru nimic , e situatia clara de furat singur caciula . Urmatorii cei mai slabi centralii , cu mentiunea ca au jucat fara "tampon" , cei pomeniti inainte fiind doar in scripte . Nota lui Doman , exact ca Artean si Vasvari "1" daca nu e voie zero ce ar arata mai clar influenta lui in meci . Un fundas central de calitate este mai tehnic decat toata aceasta echipa .
Amestecul asta de impotenta , dezinteres , incompetenta si bun simt nu este fotbal , cat ai fi tu de microbist . :(

PS Poate facem o cheta sa le luam de mancare , ca pareau lesinati de ...foame .
Meci care trebe repede uitat.Am jucat asa fricos si ne-am complacut in acel 0-0.Fara efort ,fara implicare ,fara pressing ,fara nimic.Cine ar fi crezut ca îi va reusi lui Hadnagy acel sut perfect ?
Mai bine ca am pierdut acum decat sa fi scos un egal mincinos care ar fi fost ambalat in o mare realizare.Urmatoarele doua meciuri acasa trebuiesc castigate,nu stiu cum si cu cine in teren ,dar cele 6 puncte ne sunt vitale.Hai Poli !!
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Amadeus »

ceasul13 wrote:
Fri Feb 02, 2018 8:18 pm

In continuare nu inteleg ce cauta Doman pe teren. Omul pierde toate mingile, nu are capacitate de efort, nu vine sa ajute in aparare ...
Fiindca o fost ziua lui saptamina asta? (30 ianuarie)
Amadeus
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by DP 2-6 »

M-am săturat de Popa și declarațiile lui, ca de mere acre. Dă din fleancă mult și tare, că mergem doar la victorie. Când colo, ați văzut și voi, abordare mizerabilă, contra unei echipe cu 9 jucători noi. Cum dracu să controleze ăia tot jocul, când nici nu se cunoșteau? Oare cu Unirea Grabaț are și el curaj să joace fotbal? X(
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Pffv »

DP 2-6 wrote:
Fri Feb 02, 2018 8:53 pm
M-am săturat de Popa și declarațiile lui, ca de mere acre. Dă din fleancă mult și tare, că mergem doar la victorie. Când colo, ați văzut și voi, abordare mizerabilă, contra unei echipe cu 9 jucători noi. Cum dracu să controleze ăia tot jocul, când nici nu se cunoșteau? Oare cu Unirea Grabaț are și el curaj să joace fotbal? X(
Da' de ce , mergem la 0-0 si , daca e meci de cupa , penalty-uri . :D :evil:

PS Daca e amical ii rupem . :mrgreen:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by impossible »

Cred ca, in acest moment, suntem cei mai slabi din liga 1. Anul trecut aveam sperante de salvare pentru ca vedeam determinare. Anul asta, desi avem mai multe puncte, sunt sceptic ca mai reusim "minunea".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by englezul »

Nu avem antrenor. Popica cu tot respectul ptr ce a facut ptr noi in trecut, nu ne mai poate ajuta sezonul asta Sper sa nu-l schimbe prea tarziu :(
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Pffv »

englezul wrote:
Fri Feb 02, 2018 10:10 pm
Nu avem antrenor. Popica cu tot respectul ptr ce a facut ptr noi in trecut, nu ne mai poate ajuta sezonul asta Sper sa nu-l schimbe prea tarziu :(
Partial de acord Boss , dar sa nu imi spui ca din cauze lui Popica nu mai stiu sa paseze , sa suteze , sa centreze , sa sara la cap etc . Oricum o dai de sentimentul de nesimtire crasa nu poti scapa . Si nici de ....Doman .
Post Reply