etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Feb 02, 2018 10:52 pm

1
1
11%
X
3
33%
2
5
56%
 
Total votes: 9
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Amadeus »

cu placuta surprindere observ ca lotul nu s-a dezintegrat; ma asteptam ca dupa Cretu sa mai dispara vreo 2-3.
pacat de Abraw, dar sper ca Popovici sa faca iar treaba.
ar fi frumos sa batem, bun si egalul...
Amadeus
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Amadeus »

0-0 la pauza. ma asteptam la Straton in poarta si Zaluschi titular...
Amadeus
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by diegis37 »

In prima repriza nu am contat in ofensiva,presimt un 0-0 din pacate.Poate daca schimbam ceva in repriza doua.
Hai Poli
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by asu »

diegis37 wrote:
Fri Feb 02, 2018 7:02 pm
In prima repriza nu am contat in ofensiva,presimt un 0-0 din pacate.Poate daca schimbam ceva in repriza doua.
Hai Poli
daca repetam prestatia din prima repriza , nu vad cum sa se termine nula nula
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Amadeus »

1-0 pt Sepsi, rezultat final.
Cind e Curileac in poarta, orice sut pe poarta poate fi gol.
Amadeus
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by diegis37 »

asu wrote:
Fri Feb 02, 2018 7:13 pm
diegis37 wrote:
Fri Feb 02, 2018 7:02 pm
In prima repriza nu am contat in ofensiva,presimt un 0-0 din pacate.Poate daca schimbam ceva in repriza doua.
Hai Poli
daca repetam prestatia din prima repriza , nu vad cum sa se termine nula nula
Ai dreptate .
Am pierdut meritat ,nu am schimbat nimic in repriza doua.
Nu imi aduc aminte sa fi avut sut pe spatiul portii.
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by partizan-usa »

da un antrenor cind aducem? ca sa t uiti la un asemenea meci e pierdere de timp
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by asu »

poate e bine cā sa intamplat acum ,clar este un semnal de alarma jocul nostru de astazi ! ( gazdele au avut posesie in prima repriza peste Barcelona )

acum stam mai cu bani mai bine ca jumatate din liga 1 !?

in prima repriza nu am legat mai mult de trei pase , cate suturi am avut astazi pe poarta ?
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by asu »

partizan-usa wrote:
Fri Feb 02, 2018 8:04 pm
da un antrenor cind aducem? ca sa t uiti la un asemenea meci e pierdere de timp
pana nu uitam de acel "miracol" de -14 nu avem nicio sansa !

tot respectul pentru Popica , dar e depasit !
(nu doar dupa jocul de astazi am ajuns la aceasta concluzie )
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Pffv »

:biker:
asu wrote:
Fri Feb 02, 2018 7:13 pm
diegis37 wrote:
Fri Feb 02, 2018 7:02 pm
In prima repriza nu am contat in ofensiva,presimt un 0-0 din pacate.Poate daca schimbam ceva in repriza doua.
Hai Poli
daca repetam prestatia din prima repriza , nu vad cum sa se termine nula nula
Ei ba nu , a ramas o singura nula .... noi . Zero fotbal , zeci de pase la adversar , toate respingerile cu capul tot la adversar , nici o schema , nici un pic de vlaga , bine ca stau cat de cat bine cu banii . S-a reusit frumoasa performanta de a il aduce pe Vasvari la nivelul lui Artean (nu invers cum ar fi fost de preferat ) , iar ca dovada faza in care "mucosul" Petre ii dribleaza pe amandoi . X(
Zero agresivitate la mijloc , Artean a devenit artagos in minutul 88 cand nu ii dadea ala mingea la lovitura libera .
Schimbari uluitoare , cele nefortate . Incerc din rasputeri sa gasesc meciul in care Doman a adus ceva pozitiv in joc , da' nimic (o fi Alzheimer-ul de vina !?) .
Atacul exista scriptic ca asa e imparteala : portar - fundasi - mijlocasi - atacant(i) , practic zero barat . Lateralii nu ajuta mai niciodata in atac , centralii si-au dat singuri cu tesla in oo , Barnoi are fite , Ciucur nu are cu cine juca . Toate acestea in conditiile in care adversarii s-au adunat din ...12 zari , complet neomogeni , gol marcat din singura actiune legata si directa spre poarta . Daca ar fi stiut ei ce bulevard central avem , o incasam ca lumea .
In general am crezut ca schimbarile se fac pentru a ....schimba ceva , a revigora echipa , a schimba tactica de joc , in fine cu un scop anume . Daca este (exista) acest scop , mie , ca amator in le fotbalului , imi scapa . :evil: Poate profesionistii stiu . :mrgreen:
As pomeni de rusine dar nu am cui , astia au obrazul gros ca blindajul de Tiger II , in cur ii doare .
Cea mai slaba comportare cuplul de mijlocasi de acoperire Artean-Vasvari care vor primi meritata nota de 1 la cronica . Bineinteles ca media o sa fie mult mai mare si Artean o sa fie peste Vasvari . Nu stiu ce castiga cei ce dau note mari pentru nimic , e situatia clara de furat singur caciula . Urmatorii cei mai slabi centralii , cu mentiunea ca au jucat fara "tampon" , cei pomeniti inainte fiind doar in scripte . Nota lui Doman , exact ca Artean si Vasvari "1" daca nu e voie zero ce ar arata mai clar influenta lui in meci . Un fundas central de calitate este mai tehnic decat toata aceasta echipa .
Amestecul asta de impotenta , dezinteres , incompetenta si bun simt nu este fotbal , cat ai fi tu de microbist . :(

PS Poate facem o cheta sa le luam de mancare , ca pareau lesinati de ...foame .
Last edited by Pffv on Fri Feb 02, 2018 8:23 pm, edited 5 times in total.
Post Reply