Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Thu Nov 30, 2017 11:56 pm

Ne Calificam
8
80%
Parasim Cupa
2
20%
 
Total votes: 10
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by marci75 »

Concluzii:
Solici nu poate juca fundas.
Stoia ne bate și cu șoferii de la autocar.
Popa nu are oua sa bage câțiva tineri în meci fără miza ca cel de azi.
Munteanu e prea frustrat sa de-a randament.
MI-E SCARBA DE COMENTARIUL FOST POLIST ULUI ANGHELUTA DE LA JIJI TV MAI TARE DECÂT DE JOCUL DE 2 BANI AL ECHIPEI NOASTRE.
Sa nu uit Bocșan nu este de liga 1 și o sa fie singurul fundas cu Gazul.
Sa fi pregătit oare Popa 3 puncte pentru gaz ,după egalul din vara care ne-a salvat??????
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by diegis37 »

Diferenta dintre jucatori veniti gratis si jucatori cumparati.Dar chiar si asa fara accidentarea Lui Canu si Melinte am fi avut azi o sansa.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by asu »

zice popica ca jucatorii numai vor sa intre in cantonament

daca nu se rezolva problemele , cred ca urmeaza 6 infrangeri in campionat , de/si lejer se pot castiga 4 dintre ele
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by partizan-usa »

LIGA 1 • ACS POLI TIMIȘOARA - FCSB 0-3

Un jucător de la ACS Poli, fost angajat al mafiei pariurilor, a comis-o iar în meciul cu FCSB și e criticat dur de conducere: "Trebuie reziliat imediat contractul!"




11 comentarii . Scrie și tu!
Articol de — Costin Ștucan Joi, 30 Noiembrie

Josip Soljici, 30 de ani, jucătorul lui ACS Poli Timișoara care a evoluat în centrul apărării în meciul din "optimile" Cupei cu FCSB, 0-3, a greșit flagrant în partida de azi.




Croatul l-a faultat în careu pe Golofca în startul partidei, când arbitrul nu a acordat nimic, și a trimis slab cu capul spre propriul portar în minutul 56, când același Golofca a majorat diferența.

"PĂCAT DE MUNCA ȘI EFORTUL COLEGILOR LUI"

"După părerea mea, trebuie reziliat imediat contractul lui Soljici, dar nu depinde numai de mine. Trebuie să mă sfătuiesc cu președintele și consilul director. Îmi susțin afirmațiile cu evoluția lui de pe teren, pe care a văzut-o toată țara. Evoluțiile lui nu fac cinste fotbalului și tricoului clubului Poli. Păcat de munca și efortul colegilor lui, dar prestația lui a năruit tot ce construiau aceștia", a declarat Radu Birlică, vicepreședintele lui ACS Poli Timișoara.

Soljici mai are contract până la vară, iar bănățenii vor să-i dea salariul pe 3 luni și să încheie conturile cu el.

"DE CE GREȘEȘTE ÎN FELUL ĂSTA?"

Comentatorii TV au remarcat și ei greșelile făcute de Soljici. Ionuț Angheluță, de la TV Digi Sport, a spus: "Nu sunt un adept al teoriilor conspirației, dar nu poți să nu te întrebi de ce greșește în felul ăsta".

SUSPECT ÎN CEL MAI MARE CAZ DE TRUCARE DE MECIURI!

Soljici e jucătorul despre care GSP.ro a scris în urmă cu două săptămâni că a fost angajatul mafiei pariurilor! El a fost suspect în 2009 în cel mai mare caz de trucare de meciuri investigat de procurorii germani. A fost transferat în Elveția și plătit de unul dintre capii rețelei, compatriotul său Marijo Cvrtak, condamnat ulterior la 5 ani și jumătate de închisoare. Citește AICI mai multe detalii despre acest caz!

În plus, Soljici a fost cel mai slab jucător de pe teren în înfrângerea din urmă cu o lună a lui Poli Timișoara în fața celor de la FCSB, scor 0-7. El a comis un penalty și a fost eliminat în partida respectivă.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by timisoreanul »

Sincer, demult nu imi amintesc un meci in care Poli sa fi avut atatea ocazii, mai ales impotriva Stelei. Cred ca nici cu UTA la baraj nu am avut atatea situatii clare. Si totusi, am pierdut cu 0-3. Pentru mine explicatia este una singura: Hategan! Nu stiu cum poate un om sa isi bata joc de niste fotbalisti carora trebuie sa le imparta dreptatea si de niste spectatori care platesc un bilet si stau cateva ore in frig. Am urmarit rezumatul meciului pe youtube si am aceeasi parere pe care am avut-o pe stadion: penalty extrem de usor acordat pentru FCSB, la 0-0, fara ca ei sa aiba vreo ocazie pana atunci, faza la care s-a rupt absolut aiurea echilibrul meciului. Mai mult, in prima repriza ne-au accidentat ambii fundasi centrali, fara sa primeasca vreun cartonas galben, iar pe noi ne-a ingalbenit si ne-a eliminat un jucator (daca s-ar fi elimina toti jucatorii care injura arbitrul, s-ar jucat minifotbal, nu inteleg aceasta ”sensibilitate” a arbitrilor). Toata lumea il injura pe Soljic, dar el a fost fundas central de conjunctura, pentru ca pe banca l-am avut doar pe Bocsan, care l-a inlocuit pe Canu, in timp ce pentru Melinte nu a mai existat o alta rezerva fundas central.
Nu pot sa nu imi amintesc ca acest domn Hategan a arbitrat de curând un meci de baraj pentru calificarea la campionatul mondial, disputat intre Irlanda de Nord si Elvetia si a acordat un penalty gratuit Elvetiei (tara de unde era seful lui), care s-a dovedit decisiv pentru calificare. Atunci, sotia capitanului Irlandei de Nord, eliminat de domnul Hategan, i-a aruncat niste cuvinte grele, care m-au indignat pe moment, fiind vorba despre un roman de-al nostru. Dupa meciul de azi, spun ca o inteleg perfect pe doamna respectiva si ca imi doresc ca acest arbitru sa nu fie luat la campionatul mondial, pentru ca nu merita. Ori este de rea-credinta, ori este incompetent si in orice varianta trebuie sa lase locul unui mai bun ca el, de oriunde ar fi el.
Imi si imaginez dupa acest meci cum Hategan, Vasaras, Iorgulescu si Burleanu il suna pe Jiji si il intreaba: Sefu, e bine, esti multumit? Ne mai lasi si pe noi in scaunele astea caldute? A, si de Craciun nu ne uiti? Asta in timp ce vasalii lingai de pe la TV, gen Naum si compania ne demonstreaza la TV cat de corect a fost arbitrajul. M-as bucura ca aceste scene sa fie doar in imaginatia mea, sa fie niste opere literare scrise la nervi, dar tare ma tem ca e purul adevar.
Fotbalul romanesc poate fi rezumat ca o activitate in care toata lumea trebuie sa isi aduca contributia pentru ca Jjij sa mai isi bage cateva milioane de euro in buzunare in fiecare an. Rar mi-a fost dat sa vad atata lacomie la un om, parca nu il mai satura Dumnezeu, pe care tot il proclama, desi lacomia nu e o virtute nici din punct de vedere religios. Ar fi in stare sa o vanda si pe maica-sa in piata publica, pentru niste lei in plus. A facut puscarie pentru dosarul cu valiza oferita celor de la U Cluj, din disperarea de a castiga campionatul cu orice mijloc si cu orice pret. In acest an a contestat la TAS titlul obtinut de Hagi pe teren, omul care i-a fost nas si care i-a facut intrarea in fotbal, când era nima-n drum.
Societatea romaneasca in ansamblu nu va progresa decat atunci când toate functiile si posturile vor fi ocupate prin meritocratie, iar nu de impostori.
Dupa un asemenea meci, regret si mai mult ca suntem dezbinati si ca nu ne unim toti fortele pentru ca Poli sa fie o rivala adevarata pentru clubul asta umflat ca un balon, care la victorii are milioane de suporteri, iar când pierde nu mai vrea nimeni sa stie de ei. Timisoara are potenta economica, are (sau avea) cei mai buni suporteri din tara si oameni care se pricep la fotbal, pentru a fi o forta fotbalistica. Din pacate, doar ne zbatem in mediocritate si ramanem bataia lor de joc.
Va mai amintiti de acel 2-3 cu Dinamo, arbitrat de Burleanu,cu un gol anulat pentru noi, un penalty pentru ei si patru eliminati? De alte victorii ale lui Dinamo la noi acasa cu goluri marcate din offside, pentru care ni s-au dat explicatii cu fanta de lumina? De arbitrajele lui Gaman din sezonul trecut in meciurile cu Pandurii si cu UTA?
Ne cuprinde nostalgia dupa Marian Iancu care, asa cum era el, urat, gras cu cu gura sloboda, s-a luat de gat cu toti cei mari pentru Poli Timisoara.
Iar conducerea trebuie sa gaseasca in aceasta iarna o solutie. Cum au mai scris si altii pe aici, nu poti fi la nesfarsit proprietarul unui club fara sa dai bani. Ori gasesti o solutie legala, ori cedezi echipa.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by impossible »

Pe mine ma ingrijoreaza faptul ca s-au accidentat fundasii nostri centrali. Probabil ii vom vedea, cu Medias, pe Seroni cu Bocsan. Parca nu e solutia potrivita pentru un meci de liga 1. Cu arbitrajele m-am obisnuit deja. Exista trei oameni in negru care ne fura in mod constant, pe unde ne prind. Va las pe voi sa-i ghiciti.

@timisoreanul Arbitru, la acel 2-3, a fost Sorin Burloiu, nu Burleanu. A fost ajutat sa elimine 2 polisti de fratele Daniel Burloiu, aflat la tusa. Timisoreanul Grig era seful arbitrilor. Sa nu ne intrebam, deci, cum de si-a permis Burloiu sa ne faca.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by Amadeus »

rusinos, indiferent de motive...
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by englezul »

Nu-i de vina arbitrul cand tu nu o bagi in poarta din 3-5m de n ori si te impiedici in minge in careu. Vina ne apartine 100%. Am avut ocazii si dupa 11m si in inferioritate. Sa-i dea afara pe toti ca nu plange nimeni dupa ei, sa-si caute echipe care sa-i plateasca mai bine si la timp. Atata plang ca niste pisde, dar nici nu fac nimic in teren si nici in afara lui. Sa rupa mata si gata. Sa le fie rusine ptr felul in care se manifesta in teren, ei nu fac orasul de ras ci pe ei insisi. Dar sunt prea prostuti ca sa realizeze asta, ascultatoriilor de manele nu le poti cere judecata sau multa minte.
Popica a gresit ca a expus titularii pe un teren greu si un meci fara miza, in loc sa joace cu tineri si sa pregatesca meciul cu gazul de luni mult mai important. Asa avea si o scuza si nu lua mai mult de trei oricum. Nu inteleg de ce se amana numirea noului presedinte care sa limpezeasca apele sau sa puna lacatul. Mandatul lui Dragoi exspira la mijlocul lui decembrie, mai perdem timpul aiurea 2 saptamani ca sa ce ?
Sper ca noul presedinte sa aiba sange-n pix si sa termine cu caterincile care vin de pe banca, adica sa aduca alt antrenor. Popica este depasit de evenimente. Multumim ptr cat ne-a ajutat, cred ca ajuns si el la capat de drum.
PS
In secunda 2 cand a declarat ca e stelist si el statea pe banca lui Poli, ii reziliam contractul cu orice risc (anul trecut)! Cand iasa la pensie atunci sa faca declaratii din astea.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by marci75 »

Trebuie un restart la echipa asta.
Solici, Bianconi,Bocșan, ...sunt jucatori de liga3.Dați afară în iarna și aduși alții în locul lor.Chiar dîn liga2.
Popa ,a greșit deasemenea,Stoia venea cu echipa a 3 a ,de ce nu a pregătit și el 3-4 tineri pe banca.Tot trage de Doman,mai bine îl baga pe Oprea de ex la 2-0.
Rusine.......
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by banatean_violet »

englezul wrote:.... Nu inteleg de ce se amana numirea noului presedinte care sa limpezeasca apele sau sa puna lacatul....
Pentru ca inainte de a pune lacatul mai sunt ceva juniori de pe care se mai pot lua niste bani, chiar daca pleaca liberi de contract. Si sunt mai multi care vor sa fie acolo, unul pe motiv ca clubul ii este dator cu bani, altu ca e vicepresedinte si stie cum se invart chestiile, altu ca are palmaresu, altu ca cara valiza primarului ... asta ultimu ar fi alegerea ideala, dar atunci nici aia care dau banii putini la echipa nu ar mai da nimic. Pusu lacatului nu da bine cand insiri lista de realizari marete, de la banalitatea titlurilor care vor curge pe Bega si pana la lacat este o distanta cam mare, care oricat de Pinochio ai fi e greu de anulat. Nu-i o decizie usoara asta cu presedintele, ia puneti-va voi in locul decidentului.
Post Reply