Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Thu Nov 30, 2017 11:56 pm

Ne Calificam
8
80%
Parasim Cupa
2
20%
 
Total votes: 10
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by Amadeus »

Dam din nou de fcsb, un nou prilej de a face incasari de la public si plati catre echipa.
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by PFA »

Nu stiu daca o sa fim mai mult de 5000.

E un moment de cadere al oaspetilor, de care s-ar putea profita. Dar nici noi nu aratam grozav, deci cine stie?
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by Amadeus »

minim 12 mii pacat ca incepe asa tirziu...
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by marci75 »

Trebuie sa profitam de căderea lor și sa-i eliminam,sa spălăm acel 0-7.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by englezul »

PFA wrote:Nu stiu daca o sa fim mai mult de 5000.

E un moment de cadere al oaspetilor, de care s-ar putea profita. Dar nici noi nu aratam grozav, deci cine stie?
Cam la numarul asta ma gandeam si eu. Cel mult.
Cunosc cativa polisti care la meciurile cu oile nu vin din principiu ( ma numar si eu printre ei :( )
O sa -mi cumpar bilet oricum... :)
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by diegis37 »

Poate prindem iar asa un sut sanatos de la distanta prin minutul 87 :sup2:
Sambata la ora 18 poate ar fi venit vreo 5000 dar joi la 21:30 mai mult de vreo 2000 nu cred ca vor fi.
Banii pe incasari sunt pentru salariile restante (3 luni ) .
Cine stie poate face jijitv& co reclama multa pentru acest meci si vin cat mai multi stelisti :D
am si un slogan parat :
Oieri din toata tara
uniti-va la Timisoara
Cu toti pe Paltinisanu
sa achitati banu :D
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by DP 2-6 »

englezul wrote:
PFA wrote:Nu stiu daca o sa fim mai mult de 5000.

E un moment de cadere al oaspetilor, de care s-ar putea profita. Dar nici noi nu aratam grozav, deci cine stie?
Cam la numarul asta ma gandeam si eu. Cel mult.
Cunosc cativa polisti care la meciurile cu oile nu vin din principiu ( ma numar si eu printre ei :( )
O sa -mi cumpar bilet oricum... :)
Boss, vezi că juma' de bilet merge la oi! :D :antisteaua:
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by DP 2-6 »

FCSB ignoră Cupa României. Dică merge cu rezervele la Timişoara



Pentru a aerisi programul din primăvară, vicecampioana ar prefera să iasă din Cupa României cât mai curând posibil.

După trei eşecuri la rând, FCSB joacă joi la Timişoara în optimile Cupei. Gigi Becali şi Nicolae Dică nu s-ar supăra însă de o nouă înfrângere, care i-ar lăsa pe roş-albaştrii să se concentreze pe campionat şi pe Liga Europa.

Chiar dacă FCSB are un meci lejer în Liga I duminică, acasă cu codaşa Juventus, antrenorul Dică va menaja mâine aproape toţi titularii obişnuiţi. La Timişoara, vom vedea o echipă a FCSB-ului cu multe rezerve, dar şi cu câţiva puşti care au mai jucat în faza anterioară a Cupei, cu Sănătatea Cluj. De această dată, adversara FCSB-ului nu e una de ligă inferioară, astfel că decizia lui Dică semnalează faptul că echipa sa nu e interesată deloc de Cupa României. Mai mult, o eliminare în optimi n-ar deranja pe nimeni, nici măcar pe patronul Becali.

Finanţatorul e obsedat de câştigarea titlului în primăvară (la anul doar campioana merge în Liga Campionilor), astfel că orice meci în plus în fazele avansate ale Cupei ar putea afecta capacitatea fizică a echipei lui Dică.

În lupta directă cu CFR Cluj, ardelenii au acum cinci puncte avans, dar şi avantajul de a fi implicaţi pe un singur front, cel al campionatului intern. Eliminaţi din Cupă încă din 16-imi, cei de la CFR Cluj se vor concentra aşadar numai pe cucerirea titlului.

În schimb, FCSB-ul aleargă în prezent pe trei fronturi şi riscă să fie învinsă în toate. Pe lângă meciurile decisive din play-off, primăvara lui 2018 poate aduce echipei lui Dică şi un parcurs lung în Liga Europa, caz în care programul ar fi unul infernal. În aceste condiţii, Cupa României devine un balast de care roş-albaştrii au şansa să scape mâine seară, la Timişoara.
http://www.click.ro/sport/fotbal/fcsb-i ... -timisoara

http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/ ... 26931.html
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by Amadeus »

cu fcsb mi-e mai frica de Popica decit de Dica.
si de Curileac decit de Gnohere.
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by banatean_violet »

De fapt si noi ar trebui in primavara sa ne concentram pe meciurile decisive si deja traditionale cu chiajna si voluntari. Cum la primavara jucatorii vor fi neplatiti de nu stiu cat timp trebuie sa agonisim pana atunci cat mai multe puncte fara sa mai pierdem vremea prin cupa romaniei. As juca cu Doman, Bianconi si Curileac din minutul 1.
Post Reply