etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Nov 06, 2017 4:57 pm

1
1
14%
X
0
No votes
2
6
86%
 
Total votes: 7
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by englezul »

Le "vede" Popica maxim ! X( X( X(
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by banatean_violet »

Au inceput antrenamentele alea spartane pe doua saptamani? Zicea ca le da liber doar noaptea de dupa meci.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by DP 2-6 »

M-am saturat de tactica lui Popa, ca de mere acre. La fcsbee iesi la joc si iei 7, iar cu descultii astia, te bagi cu curu-n poarta! X(
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by impossible »

Problema la noi a fost determinarea. Mai precis lipsa ei. Si acest lucru, adesea, compenseaza lipsa de valoare. Nu stiu daca tactica a fost sa ne aparam. Acest lucru a venit, pur si simplu, ca o consecinta a indolentei noastre.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Pffv »

impossible wrote:Problema la noi a fost determinarea. Mai precis lipsa ei. Si acest lucru, adesea, compenseaza lipsa de valoare. Nu stiu daca tactica a fost sa ne aparam. Acest lucru a venit, pur si simplu, ca o consecinta a indolentei noastre.
Tare sunt curios daca si cand se iese din cercul vicios .... fotbalistii nu prea joaca , lumea nu vine , bani ioc => jucatorii nu se simt obligati sa dea totul , spectatorii refuza stilul simplist , obtuz chiar , in care jucatorii se raporteaza la problema , incasari din bilete minimale . Adaugand la astea inevitabilele variatii de forma si accidentele (!?) de genul 0:3 cu Chiajna , avem reteta unui esec anuntat . Imi pare rau , dar jucatorii nu au dreptate in a cere suport si prezenta cand ei mimeaza si , de ce sa nu o spunem pe fata , inseala asteptarile spectatorilor / suporterilor . Cam cat cred ei ca merge cu apeluri patetice , urmate de evolutii de toata jena ? Daca ar avea joc sau macar rezultate , lumea ar veni , incasarile ar creste , presiunea pentru rezolvarea problemelor financiare la fel . Asa insa , cu fundul in poarta cu Juventus , cam ce pretentii pot avea ? Si de ce ar avea ? Oricum au mai dat o palma la rahat , mai lipseste sa nu castige (sau si mai rau , sa piarda) cu Sepsi si ii gata balamucul . Sper ca nimeni nu a uitat cum am mers sezonul trecut in returul playout-ului si cum ne-au scos Botosanii din "B" in minutul 90+x . :-\ :-s X(
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Amadeus »

cineva din conducere spunea ca daca am termina in primele 6 am fi in stare sa ne platim toate daTORIILE PINA-N VARA.
din pacate astia nu au mentalitatea celor din sezonul trecut.
de Popica nu mai zic nimic, zice destule Robu...
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by englezul »

Pffv wrote:
impossible wrote:Problema la noi a fost determinarea. Mai precis lipsa ei. Si acest lucru, adesea, compenseaza lipsa de valoare. Nu stiu daca tactica a fost sa ne aparam. Acest lucru a venit, pur si simplu, ca o consecinta a indolentei noastre.
Tare sunt curios daca si cand se iese din cercul vicios .... fotbalistii nu prea joaca , lumea nu vine , bani ioc => jucatorii nu se simt obligati sa dea totul , spectatorii refuza stilul simplist , obtuz chiar , in care jucatorii se raporteaza la problema , incasari din bilete minimale . Adaugand la astea inevitabilele variatii de forma si accidentele (!?) de genul 0:3 cu Chiajna , avem reteta unui esec anuntat . Imi pare rau , dar jucatorii nu au dreptate in a cere suport si prezenta cand ei mimeaza si , de ce sa nu o spunem pe fata , inseala asteptarile spectatorilor / suporterilor . Cam cat cred ei ca merge cu apeluri patetice , urmate de evolutii de toata jena ? Daca ar avea joc sau macar rezultate , lumea ar veni , incasarile ar creste , presiunea pentru rezolvarea problemelor financiare la fel . Asa insa , cu fundul in poarta cu Juventus , cam ce pretentii pot avea ? Si de ce ar avea ? Oricum au mai dat o palma la rahat , mai lipseste sa nu castige (sau si mai rau , sa piarda) cu Sepsi si ii gata balamucul . Sper ca nimeni nu a uitat cum am mers sezonul trecut in returul playout-ului si cum ne-au scos Botosanii din "B" in minutul 90+x . :-\ :-s X(
Iesire din cercul vicios poate fi data doar de existenta unei singure POLI in oras (cand zic una singura ma gandesc la o unire si nu la moartea uneia dintre cele doua), urmata de un stadion nou. Simplu ! :)
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Ivanhoe »

Fara finantare legala si suficienta tot cerc vicios ramane...
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by timisoreanul »

Sunt absolut de acord cu englezul, dar nu cred ca se vor indeplini prea curand cele doua conditii. Ca sa se uneasca cele doua Poli, ar trebui sa se renunte la orgolii si de o parte si de alta, ceea ce eu nu cred ca se va intampla, desi mandria rimeaza cu prostia. Cat despre cea de-a doua conditie, un stadion nou care sa aiba macar 30000 de locuri costa enorm. Evident ca Timisoara nu a fost o prioritate, acum se apuca sa reabiliteze 4 stadioane din Bucuresti pentru Euro 2020. Dar mi-e greu sa inteleg de ce trebuie sa se faca stadioane noi la Targu Jiu, Alexandria sau Targoviste inaintea Timisoarei. Poate ar trebui sa se gaseasca o solutie pe plan local, o colaborare intre CL si CJ, un credit. Odata demarat proiectul, e posibil sa fim si ajutati de la centru. E clar ca un stadion nou ar produce o emulatie comparabila cu cea a lui Poli AEK. La Craiova cica s-au facut 8000 de abonamente.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Pffv »

englezul wrote: Iesire din cercul vicios poate fi data doar de existenta unei singure POLI in oras (cand zic una singura ma gandesc la o unire si nu la moartea uneia dintre cele doua), urmata de un stadion nou. Simplu ! :)
Siguuuur Boss , imediat . Adica anul viitor daca tot e centenarul Unirii :D ! Abia astept sa faca "Mihalcea" ordine cu noi (adica voi ca eu sar peste ...unire) de genul "cine nu sare ...." , canta "bai muie" , striga "pluangiule" , etc . Sorry , nu sunt interesat :( .
Post Reply