etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Nov 06, 2017 4:57 pm

1
1
14%
X
0
No votes
2
6
86%
 
Total votes: 7
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by banatean_violet »

timisoreanul wrote:....E clar ca un stadion nou ar produce o emulatie comparabila cu cea a lui Poli AEK. La Craiova cica s-au facut 8000 de abonamente.
Si echipa din liga 1 are 11 ani exclusivitate pentru utilizarea stadionului. Oricine vrea sa dea cu piciorul in lobda se poate numai cu aprobarea csului sau cum se numeste echipa aia. Evident ca si platesc pentru asta, exact 10% din pretul bileteleor vandute. Poli fiind ong o astfel de plata pentru folosirea stadionului ar fi fost clar ilegala.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by englezul »

Pffv wrote:
englezul wrote: Iesire din cercul vicios poate fi data doar de existenta unei singure POLI in oras (cand zic una singura ma gandesc la o unire si nu la moartea uneia dintre cele doua), urmata de un stadion nou. Simplu ! :)
Siguuuur Boss , imediat . Adica anul viitor daca tot e centenarul Unirii :D ! Abia astept sa faca "Mihalcea" ordine cu noi (adica voi ca eu sar peste ...unire) de genul "cine nu sare ...." , canta "bai muie" , striga "pluangiule" , etc . Sorry , nu sunt interesat :( .
Nu era vorba despre organizarea peluzei unde cel amintit are avea atributii. Vedeam o varianta mai serioasa si la alt nivel. Parerea lor se stie...
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by asu »

englezul wrote:
Pffv wrote:
impossible wrote:Problema la noi a fost determinarea. Mai precis lipsa ei. Si acest lucru, adesea, compenseaza lipsa de valoare. Nu stiu daca tactica a fost sa ne aparam. Acest lucru a venit, pur si simplu, ca o consecinta a indolentei noastre.
Tare sunt curios daca si cand se iese din cercul vicios .... fotbalistii nu prea joaca , lumea nu vine , bani ioc => jucatorii nu se simt obligati sa dea totul , spectatorii refuza stilul simplist , obtuz chiar , in care jucatorii se raporteaza la problema , incasari din bilete minimale . Adaugand la astea inevitabilele variatii de forma si accidentele (!?) de genul 0:3 cu Chiajna , avem reteta unui esec anuntat . Imi pare rau , dar jucatorii nu au dreptate in a cere suport si prezenta cand ei mimeaza si , de ce sa nu o spunem pe fata , inseala asteptarile spectatorilor / suporterilor . Cam cat cred ei ca merge cu apeluri patetice , urmate de evolutii de toata jena ? Daca ar avea joc sau macar rezultate , lumea ar veni , incasarile ar creste , presiunea pentru rezolvarea problemelor financiare la fel . Asa insa , cu fundul in poarta cu Juventus , cam ce pretentii pot avea ? Si de ce ar avea ? Oricum au mai dat o palma la rahat , mai lipseste sa nu castige (sau si mai rau , sa piarda) cu Sepsi si ii gata balamucul . Sper ca nimeni nu a uitat cum am mers sezonul trecut in returul playout-ului si cum ne-au scos Botosanii din "B" in minutul 90+x . :-\ :-s X(
Iesire din cercul vicios poate fi data doar de existenta unei singure POLI in oras (cand zic una singura ma gandesc la o unire si nu la moartea uneia dintre cele doua), urmata de un stadion nou. Simplu ! :)
Cat adevar ! Dar cu cine ,cum ? Nu cred ca mai prindem noi vremurile acelea!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Pffv »

Stadion nou Boss de unde ? Iti par tie cei acum la putere mari fani ai Timisoarei ? Ti-au parut fostii de le putere (PNL , PDL , PNTCD , "tehnocratii" :-\ ) fani ai Timisoarei . In plus a vorbi de o constructie din fonduri locale , acum dupa ce s-a adoptat OUG cu modificarile fiscale .... e de noaptea mintii , scadere previzibila a bugetului local fiind de circa 10% . In plus , poate ai observat , un sant si o conducta de 400 de metri tin blocata o strada peste 20 de zile , iti dai seama cat ar dura constructia unui stadion ? Decat unire cu ASU si stadion , prefer separati si o ....centura cu doua benzi pe sens .Vorbim insa discutii , nu o sa fie nici unire , nici stadion si nici centura . Sti si tu foarte bine de ce noi "fruncile" avem influenta minima la Bucuresti , iar asa zisii parlamentari de Timis au tot atata simpatie si sprijin pentru pulimea care i-a votat cat am eu pentru stana si oi . Daca ai alta parere , te rog nu te sfii si da exemple a vreunui lucru facut de parlamentarii de Timis pentru Timis (lucru nu declaratii sau gargara) . Astept :-w :ymsmug: !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by englezul »

Pffv wrote:Stadion nou Boss de unde ? Iti par tie cei acum la putere mari fani ai Timisoarei ? Ti-au parut fostii de le putere (PNL , PDL , PNTCD , "tehnocratii" :-\ ) fani ai Timisoarei . In plus a vorbi de o constructie din fonduri locale , acum dupa ce s-a adoptat OUG cu modificarile fiscale .... e de noaptea mintii , scadere previzibila a bugetului local fiind de circa 10% . In plus , poate ai observat , un sant si o conducta de 400 de metri tin blocata o strada peste 20 de zile , iti dai seama cat ar dura constructia unui stadion ? Decat unire cu ASU si stadion , prefer separati si o ....centura cu doua benzi pe sens .Vorbim insa discutii , nu o sa fie nici unire , nici stadion si nici centura . Sti si tu foarte bine de ce noi "fruncile" avem influenta minima la Bucuresti , iar asa zisii parlamentari de Timis au tot atata simpatie si sprijin pentru pulimea care i-a votat cat am eu pentru stana si oi . Daca ai alta parere , te rog nu te sfii si da exemple a vreunui lucru facut de parlamentarii de Timis pentru Timis (lucru nu declaratii sau gargara) . Astept :-w :ymsmug: !
Dragulescu cand era ministrul la sanatate, tin minte ca a facut clinica aia ptr boli de inima de la Padurea Verde. Parca... :p
In rest, mai asteapta... :)
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Pffv »

englezul wrote:
Pffv wrote:Stadion nou Boss de unde ? Iti par tie cei acum la putere mari fani ai Timisoarei ? Ti-au parut fostii de le putere (PNL , PDL , PNTCD , "tehnocratii" :-\ ) fani ai Timisoarei . In plus a vorbi de o constructie din fonduri locale , acum dupa ce s-a adoptat OUG cu modificarile fiscale .... e de noaptea mintii , scadere previzibila a bugetului local fiind de circa 10% . In plus , poate ai observat , un sant si o conducta de 400 de metri tin blocata o strada peste 20 de zile , iti dai seama cat ar dura constructia unui stadion ? Decat unire cu ASU si stadion , prefer separati si o ....centura cu doua benzi pe sens .Vorbim insa discutii , nu o sa fie nici unire , nici stadion si nici centura . Sti si tu foarte bine de ce noi "fruncile" avem influenta minima la Bucuresti , iar asa zisii parlamentari de Timis au tot atata simpatie si sprijin pentru pulimea care i-a votat cat am eu pentru stana si oi . Daca ai alta parere , te rog nu te sfii si da exemple a vreunui lucru facut de parlamentarii de Timis pentru Timis (lucru nu declaratii sau gargara) . Astept :-w :ymsmug: !
Dragulescu cand era ministrul la sanatate, tin minte ca a facut clinica aia ptr boli de inima de la Padurea Verde. Parca... :p
In rest, mai asteapta... :)
Odata , in particular , iti voi zice ce si cum e cu clinica aia si ce cognomen are :D !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by englezul »

Pffv wrote:
englezul wrote:
Pffv wrote:Stadion nou Boss de unde ? Iti par tie cei acum la putere mari fani ai Timisoarei ? Ti-au parut fostii de le putere (PNL , PDL , PNTCD , "tehnocratii" :-\ ) fani ai Timisoarei . In plus a vorbi de o constructie din fonduri locale , acum dupa ce s-a adoptat OUG cu modificarile fiscale .... e de noaptea mintii , scadere previzibila a bugetului local fiind de circa 10% . In plus , poate ai observat , un sant si o conducta de 400 de metri tin blocata o strada peste 20 de zile , iti dai seama cat ar dura constructia unui stadion ? Decat unire cu ASU si stadion , prefer separati si o ....centura cu doua benzi pe sens .Vorbim insa discutii , nu o sa fie nici unire , nici stadion si nici centura . Sti si tu foarte bine de ce noi "fruncile" avem influenta minima la Bucuresti , iar asa zisii parlamentari de Timis au tot atata simpatie si sprijin pentru pulimea care i-a votat cat am eu pentru stana si oi . Daca ai alta parere , te rog nu te sfii si da exemple a vreunui lucru facut de parlamentarii de Timis pentru Timis (lucru nu declaratii sau gargara) . Astept :-w :ymsmug: !
Dragulescu cand era ministrul la sanatate, tin minte ca a facut clinica aia ptr boli de inima de la Padurea Verde. Parca... :p
In rest, mai asteapta... :)
Odata , in particular , iti voi zice ce si cum e cu clinica aia si ce cognomen are :D !
Deci realizari ioc atunci! Inseamna ca doar asteptam... :)
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by asu »

alti dau cate 5 si nu cred ca sunt mai abili !

Ok , o sa spuneti daca au dat 5 inseamna ca sunt ........ce bune erau cele 2 pct
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Pffv »

asu wrote:alti dau cate 5 si nu cred ca sunt mai abili !

Ok , o sa spuneti daca au dat 5 inseamna ca sunt ........ce bune erau cele 2 pct
Noi nu dam cinci , eventual luam , e chestie de educate si civilizatie :mrgreen: !
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by banatean_violet »

E clar, dupa rezultatele de azi doar pe Viitorul si (sau) Astra le mai putem intrece la puncte ...matematic. Obligatoriu victorie pe malul ghiolului. Sunt putin ingrijorat ca Cururici s-a suparat pe club, clubu s-a suparat pe Croitoru, dar e bine ca ultimu cap limpede Doman, nu-i suparat pe nimeni si nimeni din club nu-i suparat pe el.
Post Reply