etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sat Oct 28, 2017 11:20 pm

1
5
71%
X
0
No votes
2
2
29%
 
Total votes: 7
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by diegis37 »

3 puncte enorme.Fara acel sut sanatots a lui Mailat nu cred ca am fi castigat .
Nu este stilul meu sa critic ,dar insistenta lui Popa de al folosi pe Doman ma scoate din sarite.
Chiar nu îi face bine nici lui Doman sa joace pana nu se reface .
Bine ca am revenit la stilul nostru de la începutul campionatului .
Daca revin Draghici,Canu,Seroni zic eu ca mai avem sanse.
Hai Poli!! :bravo:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by impossible »

diegis37 wrote:3 puncte enorme.Fara acel sut sanatots a lui Mailat nu cred ca am fi castigat .
Nu este stilul meu sa critic ,dar insistenta lui Popa de al folosi pe Doman ma scoate din sarite.
Chiar nu îi face bine nici lui Doman sa joace pana nu se reface .
Bine ca am revenit la stilul nostru de la începutul campionatului .
Daca revin Draghici,Canu,Seroni zic eu ca mai avem sanse.
Hai Poli!! :bravo:
Sanse la playoff sau la salvarea de la retrogradare? Pentru playoff (aici eu sunt cam sceptic) e nevoie de ei acum. Pentru salvare, insa, e suficient daca revin prin martie. ;)
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by diegis37 »

impossible wrote:
diegis37 wrote:3 puncte enorme.Fara acel sut sanatots a lui Mailat nu cred ca am fi castigat .
Nu este stilul meu sa critic ,dar insistenta lui Popa de al folosi pe Doman ma scoate din sarite.
Chiar nu îi face bine nici lui Doman sa joace pana nu se reface .
Bine ca am revenit la stilul nostru de la începutul campionatului .
Daca revin Draghici,Canu,Seroni zic eu ca mai avem sanse.
Hai Poli!! :bravo:
Sanse la playoff sau la salvarea de la retrogradare? Pentru playoff (aici eu sunt cam sceptic) e nevoie de ei acum. Pentru salvare, insa, e suficient daca revin prin martie. ;)
M-am referit la salvare. :D
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by Amadeus »

impossible wrote:
"Punct de vedere AFC Astra Giurgiu

Referitor la evenimentele din partida cu ACS Poli, clubul nostru ține să facă următoarele precizări:

1. Antrenorul Edward Iordanescu nu a ajuns la declarații, după joc, pentru că, la final, când a încercat să vină la vestiare, a fost oprit de oamenii de ordine. Nu avea rost să inflameze spiritele și a plecat apoi spre hotelul unde era cazatâ echipa, aflat la câteva sute de metri.
2. Nu s-a intenționat să se scoată echipa din teren! Fiind eliminat antrenorul, acesta a dorit să transmita ultimele indicații, înainte de a părăsi banca. Unul dintre jucători a venit să spună că a fost înjurat și s-a întârziat câteva zeci de secunde.
3. Gestul de a arăta mâinile încrucișate a venit în completarea discuției cu arbitrul de centru, căruia i-a spus că nu a părăsit suprafața marcată, nu a jignit si de ce se vrea "să se stea ca la închisoare"?
4. Clubul nostru face aceste precizări necesare si, speram ca decizia Comisiei de Disciplină pentru acest meci, în privința celor eliminati, să respecte... cronologia și să vină după cea care trebuia luată la meciul cu Sepsi."

Sursa: http://www.afcastragiurgiu.ro/stiri/sti ... urgiu.html
au si ei un gram de adevar in comunicat, l-am subliniat. stiu si ei, de aia l-au numit punct de vedere. restu-s barbi...
Amadeus
jaguarul
Posts: 10
Joined: Sat Jul 15, 2017 7:04 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by jaguarul »

Aveam nevoie de punctele astea ca de aer, dar jocul a fost slab. Am avut 60 de minute un om in plus si 1-0 la pauza dar am tremurat pentru rezultat pana in ultima secunda.

Ma bucur ca a jucat Mailat, indiferent de situatia contractuala. Ne-a adus 3 puncte. Nu am inteles declaratiile lui Popa de la final, si mai ales de ce mai ca l-a distrus pe Mailat ca a inscris. Evident a fost un gol norocos, dar ce te costa sa-l lauzi cand te-a scos dintr-o serie lunga de infrangeri si mai vii si dupa una cu 7-0?! Cu Curjurici si Doman puteam juca inca 2 reprize si tot nu marcam. Macar la victorie se putea bucura si el un pic.

Avem suficienti mijlocasi, nu pricep de ce mai joaca Curjurici, care meci de meci da cel putin o pasa la adversar care rezulta in gol sau ocazie mare, iroseste ocazii bune si in general incetineste jocul si nu e deloc in nota echipei (paseaza doar cand nu mai are ce face). Un fel de Mihaita Plesan dar care nu a marcat impotriva Germaniei.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by AndreiVajnaII »

Popa primise un sms de la primar care il informa ca in ciuda victoriei tot nu e multumit de mentalitate, ceea ce l-a enervat foarte tare, chiar inainte de interviu. La conferinta de presa a fost mai temperat.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by marci75 »

AndreiVajnaII wrote:Popa primise un sms de la primar care il informa ca in ciuda victoriei tot nu e multumit de mentalitate, ceea ce l-a enervat foarte tare, chiar inainte de interviu. La conferinta de presa a fost mai temperat.
Intr-un fel a avut dreptate.Cu un om in minus o repriza intreaga,nu te retragi in aparare.Incerci sa rezolvi rapid meciul.
Noua in tur ASTRA ne-a dat 3.Trebuia sa-i presam sa le dam cel putin 3 ,nu sa tremuram dupa un 2-1.
Post Reply