Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by Pffv »

banatean_violet wrote:"Nefiind plătiţi de 10 luni, fotbaliştii de la Brăila au stat nemişcaţi în propria jumătate de teren timp de un minut, în încercarea de a protesta faţă de situaţia financiară în care se află clubul. Autorităţile locale au anunţat în vară că vor sprijini financiar echipa, însă nici până în acest moment nu au virat un ban în contul grupării din Liga 2."
Este un exemplu de protest decent al unor fotbalisti fata de minciunile de la primarie. Jucatorii de la inca Poli isi bat joc de ei in primul rand, se desconsidera pe ei prin felul in care s-au prezentat la ultimele meciuri. Jucatorii au dreptate sa fie suparati din cauza mincinosului care conduce primaria si se erijeaza in conducatorul clubului, dar exista metode de protest barbatesti nu atitudinea de clovni ai fotbalului.
O intrebare pentru cronica. Nu faceti update la tabelul de note? Cea mai mica nota de acolo este prea mare pentru ce au aratat azi jucatorii, antrenorii, conducatorii.
Jucatorii sunt de nivelul populatiei din care fac parte , ori la bal ori la spital . Nici unuia nu ii da prin minte ca isi face antireclama si isi pericliteaza sansele de a gasi o echipa in iarna . Eu nu as lua pe nimeni de la o echipa de 0:7 , parol . Nu mai departe de ieri am vazut ultimul loc din Primera la Barca , un 2:0 chinuit , cu primul gol invalid (minge iesita in afara si centrata de ...acolo) si al doilea cvasi autogol . Aici "echipa" de locurile 1-10 , ia 7 azi , dupa 3 (4 de fapt) etapa trecuta , un fel de Liverpool cu City (0:5) si Spurs (1:4) , dar si aia au mai facut un 0:0 cu United si 7:0 (afara) cu Maribor . Nu stiu cum sa va zic , dar de la prima preluare al lui Munteanu .... am cam stiut mersul meciului , mai departe doar au confirmat .
Cat despre chestiunea cu nota minima , insistati ca am cerut si eu etapa trecuta , si in loc de nota (posibila) mai mica , m-am trezit cu vreo 3sau 4 cu note de promovare !! :D
englezul wrote:La cati accidentati avem si mai ales la ce atmosfera aiurea este in echipa, daca scapam doar cu 2-3 ii parfum. Bine, nu se supara nimeni daca... :D
Oricum ramane valabil :antisteaua: :antisteaua: :antisteaua:
Ai uitat sa spui la pauza Boss ,dar in seara asta sunt .... ingaduitor la indemnul lui Pinocchio . :mrgreen:
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by diegis37 »

Ce sa mai spui dupa acest meci ?
10 goluri in doua meciuri ?
Baiul o sa vina dupa meci.
Banuiesc ca Popa pleaca,nu cred ca mai are el chef sa ramana.
Cine vine ? cine are chef sa vina ?
Banuiesc ca multi jucatori sunt si ei pe duca la iarna.
Dragoi o fi fost primul care a aruncat prosopul?
Situatia nu arata bine deloc.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by Amadeus »

din accident in accident pina-n iarna...
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by Pffv »

diegis37 wrote:Ce sa mai spui dupa acest meci ?
10 goluri in doua meciuri ?
Baiul o sa vina dupa meci.
Banuiesc ca Popa pleaca,nu cred ca mai are el chef sa ramana.
Cine vine ? cine are chef sa vina ?
Banuiesc ca multi jucatori sunt si ei pe duca la iarna.
Dragoi o fi fost primul care a aruncat prosopul?
Situatia nu arata bine deloc.
Nu prietene , primul care a aruncat prosopul a fost Pinocchio la inceput de august ! Altfel "mare om" , nimic de zis :mrgreen: !
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by timisoreanul »

Eu nu l-as schimba pe Popa, nu este el principalul vinovat si sa nu uitam ce a facut pentru Poli in sezonul trecut. Dar, jucatorii multi dau dovada de nesimtire, I-as invita pe toti cei care nu mai au chef sa joace pentru Poli, începând cu megavedetele Mailat si Barnoi sa plece la Real Madrid, Barcelona, FCSB si unde vor ei, dar sa ne scuteasca. Intarzieri de doua luni la salarii nu justifica bataia de joc la adresa noastra si a lor. Pacat ca s-a renuntat la multi dintre jucatorii din sezonul trecut, care in conditii mult mai grele, au pus osul si au facut cinste orasului: Pedro Henrique, Popovici, Neagu, Straut (care e in lot dar nu prinde echipa), Scutaru, Croitoru (care e in lot, dar nu e nici rezerva la meciuri). Sa le fie tuturor rusine pentru ca au scris o pagina urata in istoria clubului, chiar in fata oilor ciobanului sef.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by Amadeus »

GSP baga deja sopirle:

Leo Grozavu, Ze Maria și Dan Alexa sunt tehnicienii care sunt pe lista șefilor Timișoarei pentru înlocuirea lui Popa.

Code: Select all

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-popa-la-un-pas-sa-fie-demis-de-la-acs-poli-dupa-rusinea-cu-fcsb-3-nume-pe-lista-cu-posibili-inlocuitori-523857.html
Amadeus
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by swedishbitter »

Am mai spus-o, dintre numele vehiculate, cred ca Leo Grozavu ar fi una dintre cele mai bune variante in cazul in care lui Popa i se va arunca prosopul, insa sper sa nu fie cazul.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by marci75 »

Ne-am dus cu niste capre la stana.Dupa 13 ani aceeasi protagonisti RICA si DICA.
Sa le fie rusine la toti fara exceptie.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by englezul »

Ciclurile antrenorilor romani sunt foarte scurte. Un sezon, doua cine prinde este zmeu. Nu stiu de ce, ne plictisim repede, jucatorii nu mai raspund la comenzi, apare blazarea si toata lumea asteapta nelinistita si increzatoare numele noului antrenor. Ma uit la campionatul englez si desi nici acolo in afara de Wenger nu mai sunt antrenori super vechi, totusi...
Popica si-a facut treaba, tinand cont de tara unde antreneaza ptr el era ideal sa plece asta iarna cand era pe val. Il plangea toata lumea. Acum o sa plece injurat de o parte a "cunoscatorilor" si nu merita lucrul asta.
Mi se pare ca este depasit de situatie dar... sa vedem ce se intampla.
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by Kerosen »

Poate sa vina si Mourinho ca tot degeaba....
Jucatori care mimeaza fotbalul,pase date direct la adversar,unii dintre jucatori se fereau sa nu-i loveasca mingea :)) .Blat?Nu ,doar mentalitate tipica de fotbalist roman.("voi va faceti ca ne platiti ,noi ne facem ca jucam "
Bai maimutoilor,daca intrati in teren jucati fotbal nu faceti de ras orasul.

p.s la 3-0 mi-am adus aminte de 1-8 ,aia de atunci macar alergau dupa minge,astia de acum sunt "vedete"
Post Reply