etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
5
83%
X
0
No votes
2
1
17%
 
Total votes: 6
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by Amadeus »

dupa 13 etape, Poli are 18 puncte, Kiajna 14.
In tur a fost 1-0.
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by marci75 »

Sper sa batem țăranii din Ilfov și sa ramanem pe loc de play-off.
Forza Poli.
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by bvgtm »

marci75 wrote:Sper sa batem țăranii din Ilfov și sa ramanem pe loc de play-off.
Forza Poli.
:-bd
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by asu »

0-1 la pauza

parese ca astazi suntem impotenti in fata porti si avem si un portar oaspete in forma maxima fata de un Curileac visator

daca pierdem azi e nasol rau !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by Pffv »

Ce naiba , mai nou jucam in rosu - negru ? Ce tapa isi luara astia de la Chiajna cu Doman si Bocsan ..... ai ,ai , ai acu' vad ca-i pe dos ... e drept e greu in 5+6 contra 13 (tusierul de la T2 nu a apucat sa greseasca Inca) . Cum care 6 , Bianconi , Doman , Munteanu , Bocsan , Cretu si , cap de lista , capitanul Artean . :D
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by asu »

Nu se poate ca la fiecare minge in careul nostru sa fie ocazie clara de gol , aparatori centrali au fost pe nicaieri !

Daca luam 3 de la desculti astia cu un antrenor no name cred ca suntem candidati la retrogradare clar !

Cred ca de data asta Popica este depasit de situatie ,si daca nu se intampla ceva incep sa imi fac griji cu biciclisti
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by Pffv »

Fsss !
Sper ca la cronica exista si nota 0 (zero) ca ar fi vreo 4 "catindati". Oricum mai sus de 3 nu urca nici unul , iar , pentru prima data , Popica are din partea mea nota sub media echipei . Iar comentatorul , destul de ...prolix, l-a remarcat pe cetateanul Bianconi , dar a omis grupul de cetateni bastinasi : Mailat , Bocsan , Artean , Cretu , Munteanu sau straini de genul "Ciurucovic" . Nu-i bai baieti , desfintarea e aproape io o sa savurez fiecare moment al luptei voastre pentru a mai primi bani din plua (minti de fotbalisti ; sa mai incercam odata : daca echipa pierde si se duce de rapa SIGUR nu luati banii , daca "face frumos" mai sunt ceva sanse . Asta pentru cei care pot si nu vor , deci nu Artean sau Bocsan sau Bianconi) . Principalu' e ca i-am aratat noi lui Croitoru cine-i jupanul , nu-i asa? Cat despre cretinul de arbitru ce sa mai zic . Tusierul de la T1 nu fu partinitor , cum am crezut pana la pauza , e pur si simplu in afara fenomenului (gol valabil Chiajna) , cel de la T2 ca apa sfintita , iar Robert Dumitru , ai de plm , de o prostie feroce .
Si inca ceva : ultrafolosita schema pe dreapta a dus la vreo 15 centrari spre careu . Remarcabil a fost si una ....buna :mrgreen: . Daca viitorul Timisoarei este reprezentat de Bocsan , Mailat , Birnoi "coagulati" in jurul lui Artean , atunci mai bine o lasam dracului balta si ne vedem de treburile noastre . Bulversant sa treci de la Getafe - Real (lupta la baioneta pana in minutul 93) , Atletico - Barca (ultratacticizat si feroce) , Betis- Valencia (hauoleu manca...as) si sa ajungi sa vizionezi ce am vizionat azi . Cu toata intelegerea pentru jucatori , mintiti cu nerusinare in forma continuata de catre stiti voi cine , e vorba un pic si despre respectul fata de sine si de meseria practicata ; decat sa ma prezint asa mai bine ma dau lovit :ymsmug: .
Inca odata pentru Munteanu , Cretu , Ciucur , Melinte , Vasvari - nu luati nici banii si nici dracu' nu are nevoie in iarna de simulanti si protestatari pe la ...spate . De Doman nu are rost sa pomenesc , e cam gata dupa puhoiul de accidentari , toata lumea stie si vede mai putin noi . Sa stea echipa asta numai in Seroni si , mai ales , Canu ? Posibil , dar cam descurajant .

le Asa ne-am prezentat la un meci din competitia care conteaza , pare cum ne prezentam in cupa unde ne e perpendicular ? :-\
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by swedishbitter »

asu wrote:Nu se poate ca la fiecare minge in careul nostru sa fie ocazie clara de gol , aparatori centrali au fost pe nicaieri !

Daca luam 3 de la desculti astia cu un antrenor no name cred ca suntem candidati la retrogradare clar !

Cred ca de data asta Popica este depasit de situatie ,si daca nu se intampla ceva incep sa imi fac griji cu biciclisti
Sa nu exageram. Chiajna a fost tot timpul o nuca tare (indiferent daca facem ceva pe ei sau nu) iar antrenorul lor actual are state vechi in liga I, fosta divizie A, deci in niciun caz no name.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by PFA »

Ești supărat. Eu nu văd nimic grav greșit la mai mulți dintre jucători - clar însă trebuia să intri egal la pauză, deci mersi Doman pentru contribuția deosebită din prima repriză. Bocșan a fost teribil, pe lângă la toate fazele lor periculoase, inclusiv la primele două goluri. Știam de când a început sezonul că ne mai trebuie un fundaș central și un atacant. Acum plătim că n-am putut să aducem când puteam aduce, adică până la votul din Consiliul Local.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XIV Poli - Chiajna luni de la 18

Post by asu »

swedishbitter wrote:
asu wrote:Nu se poate ca la fiecare minge in careul nostru sa fie ocazie clara de gol , aparatori centrali au fost pe nicaieri !

Daca luam 3 de la desculti astia cu un antrenor no name cred ca suntem candidati la retrogradare clar !

Cred ca de data asta Popica este depasit de situatie ,si daca nu se intampla ceva incep sa imi fac griji cu biciclisti
Sa nu exageram. Chiajna a fost tot timpul o nuca tare (indiferent daca facem ceva pe ei sau nu) iar antrenorul lor actual are state vechi in liga I, fosta divizie A, deci in niciun caz no name.
poate nu este no name daca ne aducem aminte de epoca meciurilor "frumoase" in rest 0 !!

Chiar daca suntem suparati sa nu uitam ca noi am fost azi praf nu sateni au jucat nu stiu ce ,si se putea intampla orice daca egalam la bara lui Doman
Post Reply