Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va merge mai departe?

Poll ended at Wed Oct 25, 2017 12:56 pm

Poli
8
89%
Asu
1
11%
 
Total votes: 9
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro

Post by Amadeus »

meciul asta n-o avut nicio miza, iar muta ii in deriva de veo 7-8 etape...
majoritatea spectatorilor prefera un meci cu miza, de-aia n-o fost prea multa lume. si probabil la fel va fi si in retur daca nicio echipa nu va avea sanse de promovare.
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro

Post by PFA »

Nici anul trecut n-a avut miza meciul ASU - UTA si tot au fost 13.000.

Se prea poate ca această partidă, Poli - Poli, să se dispute o singură dată în toată istoria asta nefericită a fotbalului românesc. Cu vreme bună m-aș aștepta la multă lumă.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro

Post by impossible »

Asta daca nu cumva, in urma incidentelor de ieri, se va juca fara spectatori.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro

Post by AndreiVajnaII »

PFA wrote:Nici anul trecut n-a avut miza meciul ASU - UTA si tot au fost 13.000.
Ba chiar cel de acuma a avut o miza mai mare. ASU sa treaca pe 6, in fata Ripensiei, si pe UTA sa-i tina la retrogradare. Dar de fapt cati s-au dus la vreunul din cele doua meciuri pentru pozitia echipelor in clasament?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro

Post by banatean_violet »

ferefe a programat meciul de la ora 16, asa ca intamplator nu este obligatoriu un stadion cu nocturna.

Cum s-au tras la sorti meciurile astea? Sunt echipe de liga 1 care joaca intre ele, echipe din ligile inferioare intre ele ... parca in turul asta, traditional echipele din ligile inferioare jucau cu cate o echipa din liga 1 (cum era posibil in functie de numarul de echipe din liga 1).

PS a pierdut vremea cineva ieri sa asculte meciul la radiotimisoara? Angajatii de acolo tot cu uta, sau ieri si-au adus aminte ca mananca pita de Timisoara?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro

Post by banatean_violet »

AndreiVajnaII wrote:
PFA wrote:Nici anul trecut n-a avut miza meciul ASU - UTA si tot au fost 13.000.
Ba chiar cel de acuma a avut o miza mai mare. ASU sa treaca pe 6, in fata Ripensiei, si pe UTA sa-i tina la retrogradare. Dar de fapt cati s-au dus la vreunul din cele doua meciuri pentru pozitia echipelor in clasament?
Ar fi avut miza daca toate astea se intamplau in ultima etapa.

Cat despre numarul de sustinatori ale celor doua Poli, meciurile de acest tip cu utafecesebecateicraiovaetc nu dau o masura apropiata de realitate. Meciuri ca si al lor cu Calarasi, al nostru cu Chiajna sunt masuri realiste.
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro

Post by cristy2005ro »

pe 25 octombrie (miercuri) ora 16
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 16

Post by orangetm »

Ce topic e asta? De SF? De religie?
Sau e topicul rusinii in care ne-au adus unele minti nu prea stralucite ale orasului sau zonei?
Da, voiam sa zic altceva. Ochi de Vultur la institutia unde lucrez e un portar. Adica de la serviciul paza. Si el se baga in om, asa, la 1 cm sa il vada si sa il priceapa...
Pai, mai frati polisti, voi sunteti chiar prea politicosi, civilizati si inteligenti pentru a intra in asemenea jocuri, otara mai distilate, e drept. Dar jocuri. Enoriase...
Chiar credeti ca pe al nostru OV il interesa ce si cum e cu acesismul? El avea concluzia scrisa dinainte pe mailul primit, care incepea cu: "Ia baga un bat la aia prin gard, sa mai vedem ce si cum..."
Voi chiar credeti ca poate cineva de acolo sa va parcurga mesajele kilometrice? Doua randuri e deja mult.
Gata, ca nu avem cu cine...
si noi suntem vinovati ca am alimentat energiile ochilor de vulturi, ce ne tot fac dosare cu ce scriem si chiar gandim... Ca asa au zis. ca stiu despre noi si ceea ce noi nu stim... :)))
Sara buna... :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 16

Post by DP 2-6 »

Foarte posibil să fie 0 (zero) spectatori.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 16

Post by Pffv »

Unchiasule , nu cred ca cineva de aici i-a oferit vreo informatie noua domnului OchiDeVultur , cel mult o lectie de comportament civilizat pe forum (el nu a rezistat in final , a terminat exact ca un ASU-ist sadea) . Cred ca avem noi probleme mai mari decat iscoadele enoriasilor , ba mai mult , incep sa cred intr-o mini teorie a conspiratiei :evil: . Probabil ca toata discutia ar trebui mutata la offtopic , chit ca este la un topic ce pe "noi" nu ne intereseaza , noi tragem tare in campionat (uite , am scos un minimal 0:3 cu Real , pardon Concordia , Madrid , pardon Chiajna) . Bas de parerea uni tert imi pasa , ce sa zic , nevoie mare . Tot ce am priceput azi in campionat , e ca daca lipsesc la Real Benzema si Sergio Ramos , ii rupe Leganes , 3:0 le da pe Bernabeu . Nu degeaba e separat CR ca l-au dat pe Morata si n-au adus un atacant in lot . Vezi , avem aceleasi probleme ca Real . Suntem pe aproape =)) .

le Nu ne intereseaza Cupa .... norocul lor .... :mrgreen:
le le OchiDeSoim e mai corect :D .
Last edited by Pffv on Tue Oct 17, 2017 6:43 am, edited 1 time in total.
Post Reply