Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va merge mai departe?

Poll ended at Wed Oct 25, 2017 12:56 pm

Poli
8
89%
Asu
1
11%
 
Total votes: 9
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Post by DP 2-6 »

Kerosen wrote:Cum dracu o sa comenteze astia de la Digi ? "Poli ataca iar cei de la Poli se apara" ? =))
Iarasi o sa aud povestea cu "echipa suporterilor" %-(
A comentat destul de clar și explicit, ASU contra Poli.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Post by ultraviola »

Eu am vazut un meci bun al lui Poli mai ales in a doua repriza, i-am dominat copios atat tehnic cat si tactic, si doar ghinionul a facut sa nu castigam mai detasat; totusi, au fost trei bare pentru Poli. Diferenta de valoare a fost evidenta.
Ce nu mi-am explicat a fost retragerea in aparare in ultimele cinci minute, care era sa ne coste.
Ma bucur ca a venit aceasta victorie care ne-a mai dat aripi; ma supara arbitrajul care ne-a umplut de galbene mult prea usor si as putea spune cu reavointa. De exemplu Cretu, care a fost pur si simplu apucat de picior de un adversar, a primit el galben pentru proteste. Si n-a fost singura faza.
Hai Poli! :steag2:
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Post by Amadeus »

meci fara miza, jucat ca in ultimul timp, slabutz.
arbitrul un bufon, la cum ne-a umplut de galbene, ma gindeam ca va elimina vreo 3.
MVPul meciului, barele portii asu...
Amadeus
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Post by timisoreanul »

Faptul ca la începutul meciului stadionul era mai degraba gol, inclusiv la peluza era mult mai putina lume decat odinioara, ar trebui sa le de gandit celor doua tabere, la ce foloseste aceasta dezbinare a suporterilor. Din pacate sunt convins ca lucrurile vor continua la fel, orgoliile celor doua parti sunt prea mari, pana când unul dintre cluburi va disparea dintr-un motiv sau altul. S-a vazut ca ASU este un club al galeriei si nimic mai mult, din tribune au fost foarte putin sustinuti, spectatorii tineau cu ambele echipe, iar suporterii nostri erau mai rezervati.
Cei de la ASU s-au straduit, galeria le-a dat un plus de 10-20%, dar diferenta de valoare s-a vazut. De la ei l-am remarcat doar pe Sorescu, care e tot un jucator de-al nostru, ratacit pe la ei.
Galeria a fost fair play, pana la final când a inceput sa scandeze slagaroiul lor, AC Recas nu e Poli, deja desuet.
Cat despre noi, m-am bucurat sa il revad pe Croitoru, care a facut putina ordine in jocul nostru. Am avut o prima repriza slaba, o a doua mai buna. Am dominat teritorial si la capitolul posesie, am avut un gol si trei bare, alte cateva ocazii, dar si ei au avut 2-3 situatii bune, in care ne puteau egala. Se vede lipsa de incredere, jucatori sunt demoralizati, au venit totusi după 0-7 la stana.
Astazi Artean a fost un adevarat capitan de echipa. Mi-as dori sa vad atitudinea lui de azi la toti jucatorii.
Togolezul a avut nevoie de un meci si jumatate sa marcheze, pare un transfer bun. Bianconi inca nu a avut vreo ocazie.
Revazand galeria, spun ca e mare pacat ca s-a stricat ce era odata la Timisoara, din cauze externe si interne.
Cam asta e, mergem inainte, nostalgiile nu prea isi au rostul.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Post by marci75 »

Bravo Poli.
Meci slabut ,arbitraj dezastru.
POLI s-a făcut ca joaca,ASU nici măcar nu pot sa se facă.
Cea mai tare faza când a venit ăla cu cutia,nu zicea nimic,mie mi-a fost rușine .Așa vrem.sa facem performanta cu ,cutia milei.
Dacă era vreun străin la meci cred ca leșina.
Un plus ptr Artean azi.
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Post by cristy2005ro »

la T1 vorbeau...erau 3 si cereau donatii pentru echipa ....in zona unde am stat eu numa eu si soacra lu Artean tineam cu Poli (ea de obicei tine cu amandoua da azi cu Poli)
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Post by marci75 »

cristy2005ro wrote:la T1 vorbeau...erau 3 si cereau donatii pentru echipa ....in zona unde am stat eu numa eu si soacra lu Artean tineam cu Poli (ea de obicei tine cu amandoua da azi cu Poli)
Eu am stat tot la tr1 spre peluza nord,acolo erau mai mulți polisti,care vin la toate meciurile,dar linistiti.La gol ne-am manifestat doar câțiva, spre nemulțumirea unor tarăni de la ASU care ne-au apostrofat,muscandu-ne din nou de dos.
Viața le va aranja pe toate....
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Asu ,16imi Cupa Ro,25.10,ora 18

Post by Pffv »

Mda , nasol e si cu aritmetica asta , nu numai cu cititul . Concluzie flamboianta pe forumul baietilor in ghete : suntem numai 2000 maxim 3000 care ..... De unde fras din 500 de prezenti au tras ei concluzia ca sunt 2-3000 ? Dar , ca sa raman la nivelul lor de incultura obraznica , fudula chiar , ...Spartak Gottlob nu e Poli ! :mrgreen:
Post Reply