etapa X, Poli - Sepsi, sambata de la 18:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sat Sep 16, 2017 2:23 pm

1
6
86%
X
1
14%
2
0
No votes
 
Total votes: 7
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa X, Poli - Sepsi, sambata de la 18:00

Post by Pffv »

Mda ... as fi ceva mai acid da` numai ce ma uit la Tottenham cu Swansea ... un 0:0 de zile mari . Nu mai departe de miercuri Spurs tragea un 3:1 clar Borusiei Dortmund . Vorba lui Diegis , mai greu cu atacul , mai usor cu contraatacul . Nu degeaba e Real campioana Europei , ei pot si si .... :D
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa X, Poli - Sepsi, sambata de la 18:00

Post by marci75 »

Un 0-0 cu câteva ocazii de ambele părți. Se vede ca incertitudinea finanțării a tăiat elanul.
Văd ca cateii zburda cu Craiolguta și cu noi au fost mielușei. Ăsta e fotbalul intr-o zi merge în alta nu.
Oricum Bravo Poli ptr parcursul excelent.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa X, Poli - Sepsi, sambata de la 18:00

Post by timisoreanul »

Eu cred ca si azi am facut un meci bun, am dominat teritorial si meritam sa castigam. Au avut si ei doua ocazii mari, dar pe contraatac. Problema a fost lipsa atacantului, practic Popa a incercat trei variante. In prima repriza a jucat slab Bianconi, dupa pauza a fost trecut Ciucur varf, iar spre final Seroni. Nicio varianta nu a dat rezultat. Pacat ca l-am pierdut pe Henrique, asa puturos si obraznic, era tehnic, se vedea ca stie cu mingea si marca dintr-o jumatate de ocazie. Si Popovici a avut un final de sezon reusit. Singurul care a dat satisfactie a fost Draghici, care din pacate s-a accidentat. Campionatul e lung si nu putem sta doar in acesti doi atacanti.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa X, Poli - Sepsi, sambata de la 18:00

Post by diegis37 »

Pana la urma sunt multumit de acest rezultat.Este un rezultat echitabil (Melinte si Curileac ne-au tinut în meci).
La Voluntari vom recupera cele doua puncte pierdute acasa.Poate se reface si Draghici pana marti.
:galerie: :galerie:
Post Reply