Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Jul 21, 2017 7:24 pm

1
5
71%
X
2
29%
2
0
No votes
 
Total votes: 7
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by Pffv »

Fantastica victorie a FCSB , arbitrata exemplar de cretinul , pardon , imbecilul , pardon , idiotul , pardon ROMANUL de Chivulete . Comentariu spumos , cica joaca Timisoara (partial adevarat) cu Steaua (perfect fals , e FCSB sau da-o in masa de lege si justitie , suntem in tara lu' Dragnea :geek: ) . Alte mostre , 3 jucatori ai Stelei (iar fals) asteapta centrarea respectiv DOAR 4 timisoreni sunt in careul Stelei (iar fals) . Iar daca Munteanu a fost eliminat pe bune , atunci la vestiare trebuiau sa il astepte Alibec si , mai ales , Pintili cu 5 faulturi de gaben si .... fara galben . Nu spun ca ai nostrii au fost mai de soi , au jucat slab , fricos si fara vlaga . Dar totusi sa pierzi cu niste petarde ca Dennis (cu doi de "n") Man sau Tanase sau Larie nu e chiar ceva de admirat . Inca mai avem scuza lipsei de omogenitate , dar e neplacut sa fi surprins de atatea ori de aceeasi combinatie , deschidere pe flanc , centrare in careu . Si , daca se poate , sa se ocupe cineva si de Barnoi , ca nu prea are masa musculara si de aici multe dueluri fizice pierdute . Nu cred ca Doman este inca in vreo forma pentru a juca in sistem Chivulete (adica cu eliminat) . Si cui sa centrezi in momentele de final , ca Bud (modest) era pe banca , iar brazilianul ....cel nou , cred ca tot acolo .

le Na ca uitai : sa plece dracului Daum ala odata , propun solutia Chivulete antrenor (din teren) si arbitru . Cacatii astia de jucatori de la echipele cele mai jegoase din Romania se obisnuiesc sa joace sub aripa unor gunoaie ca si Chivulete si dupa ai se mira (ei , nu noi) ca albanezii le-o trag din toate pozitiile .
le 2 Nu mai pot spune nimic de comentatorul Gradinescu , ala e un retardat ce si-a dat de multa vreme examenul de valoare . Lui si celor ca el le datoram partial gunoiul fetid in care se zbate fotbalul romanesc , dar lingaii astia din presa si-ar vinde si mama pentru un sfant , ce sa mai zicem de constiinta , decenta, impartialitate , bun simt (am luat-o razna , astea parca sunt cuvinte din alta limba :D ) . Si , hai sa impartsesc un mare secret al lui Polichinelle , sa stiti ca in presa sunt sacali si hiene mai ceva ca in politica . Macar politicienii te mint frumos , astia mai prosti , dau cu barda in dreapta si in stanga si se mira ca-i injura lumea . :evil:
Last edited by Pffv on Sat Jul 22, 2017 1:04 pm, edited 1 time in total.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by marci75 »

După meciul asta am rămas cu câteva remarci:
De ce nu facem scandal mai mare împotriva acestor împuțiți de arbitri?
S-au înghesuit oamenii la tr2 și peluza a fost pe jumate goala.Am văzut bilete cu sect I și scria tr2,dar de fapt el este la peluza.oare cei care le tipăresc nu cunosc stadionul.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by impossible »

Ar fi trebuit sa nu ma enervez la meci. Din pacate n-am reusit. Dupa cum spunea si Canu, la noi a devenit o normalitate sa te rezolve arbitrii in meciurile cu clonele comuniste sau neocomuniste. Nici rezultatul n-as putea spune c-ar conta prea mult acum, la inceput de campionat. Adevaratul nostru meci este cu anaf-ul. Sper ca ai nostri constientizeaza acest lucru. Daca nu, nu vom apuca sa-i batem pe oieri, in retur, la ei acasa, adica la stana.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by Pffv »

impossible wrote:Ar fi trebuit sa nu ma enervez la meci. Din pacate n-am reusit. Dupa cum spunea si Canu, la noi a devenit o normalitate sa te rezolve arbitrii in meciurile cu clonele comuniste sau neocomuniste. Nici rezultatul n-as putea spune c-ar conta prea mult acum, la inceput de campionat. Adevaratul nostru meci este cu anaf-ul. Sper ca ai nostri constientizeaza acest lucru. Daca nu, nu vom apuca sa-i batem pe oieri, in retur, la ei acasa, adica la stana.
Doar partial adevarat , ANAF-ul fiind la randu-i un instrument manevrat de ... cine stim pana si noi . Ceea ce nu pricep papusarii este ca un eventual succes al lor poate echivala cu niste rezultate catastrofale la urmatoarele scrutine ...populare . Asa ca basmul ca lumea uita si iarta , mai ales avand in vedere situatia general nefavorabila si destul de la limita , este doar atat , un basm . F...le oamenilor si distractia bazala si o sa vezi unde ajungi , ca paine vax , macar circ sa fie . Cine are urechi (ochi) sa auda (sa vada) , sa faca bine sa ia nota , chit ca organizatia locala a partidului de guvernamant are influenta cam -(minus) 10% .... In locul lor nu m-as juca cu asta , dar e treaba lor , poate se bazeaza pe enoriasi , mai sti :D ?

le Daca va inchipuiti ca ANAF-ul se ocupa cu aplicarea stricta a legii , imi pare rau sa o spun , poate nu sunteti de aici . :mrgreen:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by Amadeus »

asta este, pacat ca n-am luat punct(e), aia au jucat slab. sper ca au invatat ceva din meciul asta. eu de exemplu, vorba lui Popica, m-as fi prins ca omu'n negru e kitit sa ne lase-n inferioritate numerica, doar a dat 2 cartonase in primele 13 minute, asa ca as fi fost mai atent, daca fac faulturi, sa le fac in caz de pericol maxim, nu ca Vasvari si mai ales Munteanu, la mijlocul terenului sau aproape de careul lor. sunt convins ca dinamu si cfr vor veni cu acelasi arbitraj aici, ma astept sa nu luam aceeasi tzeapa.
Amadeus
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by timisoreanul »

De asta eu care eram un antidinamovist am ajuns sa nu o mai suport pe Steaua. La noi TOATA LUMEA, suporteri, arbitri, presa, FRF, LPF e stelista (sau ma rog, mai nou fecesebista). Pacat ca nu am jucat mai curajos, pentru ca multe dintre super vedetele si super starurile lor sunt mult umflate de presa. De altfel, se va vedea in meciurile din cupele europene, când nu vor mai fi arbitrati de Chivulete sau alte asemenea specimene.
Arbitrul foarte slab. Poti ca arbitru sa iti alegi maniera de arbitraj, esti mai dur sau mai indulgent, dar esential este sa fii impartial, echidistant, deci sa arbitrezi la fel ambele echipe. Asa ca daca l-a eliminat pe Munteanu (cam nervos Alex, si cu Chiajna mi s-a parut la fel), trebuia sa il fi eliminat in prealabil si pe marele Alibec. Oricum, nu cred sa aiba vreo mustrare de constiinta.
Poli are nevoie de cateva meciuri sa se inchege, eu sunt optimist, cu conditia sa se rezolve problemele financiare. Dar cu toata aprecierea pentru Bud, mie imi e dor de Pedro Henrique. Desi ambii inalti, au un profil diferit, Pedro lua mingea din spate si avea forta de patrundere. Bud e mai puternic, dar e un atacant de careu, asa ca are nevoie de mingi acolo, iar când jucam defensiv, asa cum am facut-o aseara, e greu sa le primeasca. Poate reusesc totusi sa il conviga sa revina.
Am mare incredere si in Popa, inca din primul meci s-a vazut ca a stiut sa aseze echipa pe teren. Cred ca si aseara daca nu era eliminarea lui Munteanu, nu pierdeam. Ocaziile super campionilor fecesebisti in prima repriza au fost sublime, dar au lipsit cu desavarsire.
A fost placut sa vad atata lume in tribune, chiar daca stiu ca unii erau suporteri ai oaspetilor.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by Amadeus »

mi-s curios cit au fost incasarile la acest meci si daca anafu' si-a bagat gheara in contul clubului din nou.
Amadeus
vio
Posts: 44
Joined: Tue Nov 20, 2012 11:09 am

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by vio »

Amadeus wrote:mi-s curios cit au fost incasarile la acest meci si daca anafu' si-a bagat gheara in contul clubului din nou.
Daca contul clubului e blocat,banca vireaza banii direct la ANAF.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by englezul »

vio wrote:
Amadeus wrote:mi-s curios cit au fost incasarile la acest meci si daca anafu' si-a bagat gheara in contul clubului din nou.
Daca contul clubului e blocat,banca vireaza banii direct la ANAF.
Care banca, care cont? Noi nu am vandut bilete on-line ca sa intre banii in vreun anume cont. Sau credeti ca s-a dus careva de la club sa duca incasarile pe bilete cash in punga la anaf, dupa meci? Eu unul nu cred ! :D
vio
Posts: 44
Joined: Tue Nov 20, 2012 11:09 am

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by vio »

englezul wrote:
vio wrote:
Amadeus wrote:mi-s curios cit au fost incasarile la acest meci si daca anafu' si-a bagat gheara in contul clubului din nou.
Daca contul clubului e blocat,banca vireaza banii direct la ANAF.
Care banca, care cont? Noi nu am vandut bilete on-line ca sa intre banii in vreun anume cont. Sau credeti ca s-a dus careva de la club sa duca incasarile pe bilete cash in punga la anaf, dupa meci? Eu unul nu cred ! :D
Biletele nu trebuie inregistrate la finanante?Cine crezi ca se risca?
Post Reply