Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Jul 21, 2017 7:24 pm

1
5
71%
X
2
29%
2
0
No votes
 
Total votes: 7
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by impossible »

Am sperante ca vor fi in jur de 20 de mii. Echipa vine acum dupa o victorie in deplasare, s-au facut achizitii interesante. Parca s-au schimbat un pic datele problemei fata de anul trecut. 15000 au fost la meciul cu uta. Acum poate mai vin si niste oieri.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by englezul »

Desi bani inainte se dau doar la kurve am hotarat sa fac o exceptie si mi-am facut abonament. Ca sa nu spun ca l-am mai prostit pe unul ... =)) =)) =))
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by LILIaKu- »

Si eu trebuie sa imi fac timp sa ajung cumva
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by cristy2005ro »

Etapa 2: Poli Timișoara - FCSB

Poli Timișoara începe sezonul cum nu se putea mai bine, cu o victorie în deplasare ,lucru extrem de rar în sezonul trecut ,și are cu 17 puncte mai mult decât avea după prima etapă în urmă cu un an. Nu doar victoria alb-violeților este de aplaudat ci și evoluția jucătorilor, chiar dacă ,așa cum spunea și Ionuț Popa, încă nu sunt pregătiți 100% nici fizic și nici tactic, iar cu transferurile făcute cred că Poli are în acest moment cel mai bun lot de după ”Era Bkp”.

Vineri, 21 iulie 2017, cu începere de la ora 21 , Poli va întâlni în a 2-a etapă a Ligii 1 Betano, vicecampioana Fcsb, echipă ce în prima etapă a câștigat cu mult noroc meciul cu Fc Voluntari încheiat cu scorul de 2-1.

Dacă până sezonul trecut un rezultat pozitiv împotriva celor de la Fcsb părea greu de obținut, vineri Poli ,dacă se va mobiliza cum trebuie ,nu ar trebui să scape victoria , mai ales că va juca în fața propriilor suporteri și se așteaptă ca aceștia să vină în număr mult mai mare decât au fost la meciul de baraj împotriva celor de la Uta Arad.



Echipe probabile:

Poli: Straton - Țigănașu, Șeroni, Melinte, Crețu - Soljic, Artean - Bîrnoi, Vașvari, Munteanu - Bud

Fcsb: Niță - Maranhao, Bălașa, Larie, Enache - Pintili, Man - Tănase, Teixeira, Budescu - Alibec



Pentru a evita cozile la casele de bilete , clubul a pus din timp în vânzare biletele , iar în ziua meciului suporterii sunt rugați să vină din timp la stadion pentru a evita aglomerația fiindcă vor fi puși în fucnțiune din nou turnicheții. Prețul biletelor sunt următoarele:

*Peluza Sud și Nord : 15 lei

*Tribuna II: 20 lei

*Tribuna I: 25 lei

*Tribuna 0: 40 lei

*Lojă: 250 lei



Locurile din care biletele pot fi cumpărate:

*Stadion ,biroul de ticketing aflat în zona vestiarelor , orar: 9-17 (zilnic)

*Centru ,taraba de lângă McDonalds , orar: 10-19 (zilnic)

http://www.poli-timisoara.ro/index.php/ ... soara-fcsb
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by timisoreanul »

Pentru cei care merg la (aproape) toate meciurile, chiar merita sa va luati abonamente, iesti in avantaj, faceti un calcul. Mai mult, anul trecut au fost multe meciuri in Cupa Ligii, Cupa Romaniei si barajul cu UTA la care abonatii nu au mai trebuit sa cumpere bilete. In plus, aveti locul asigurat, nu trebuie sa stati la coada când e vreun meci mai atractiv. Ca sa nu mai spun ca aveti si satisfactia morala ca ajutati clubul. Eu am abonament de cativa ani si mi l-am reinnoit de fiecare data.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by PFA »

Vreo 2500 belete vandute momentan, aud. N-am nicio idee cat de mult e fata de alte meciuri. Cand am jucat in 2015 cu ei, se vandusera 10000 cu o zi inainte de meci si au fost 20000 de spectatori. Acum mai avem trei zile.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by marci75 »

PFA wrote:Vreo 2500 belete vandute momentan, aud. N-am nicio idee cat de mult e fata de alte meciuri. Cand am jucat in 2015 cu ei, se vandusera 10000 cu o zi inainte de meci si au fost 20000 de spectatori. Acum mai avem trei zile.

Sunt si multi plecati in vacanta,dar vreo 15000 tot or sa fie.Stoistii de pe langa Timisoara,o sa i-si cumpere bilete vineri inainte de meci,cateva mii tot or sa vina.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by marci75 »

Se pare ca vin banii in sfarsit la POli.
Saptamana viitoare se obtine o esalonare pe 5 ani a datoriilor si se pot da bani de la consiliul local la echipa.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by Amadeus »

gsp zice ca s-au vindut deja 6.000 de bilete

Code: Select all

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/bilete-printre-magneti-si-suveniruri-euforie-maxima-la-timisoara-banatenii-se-pregatesc-de-un-stadion-plin-cu-fcsb-516261.html
Amadeus
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Etapa II Poli - fcsb Vineri 21 Iulie de la 21:00

Post by asu »

Inteleg ca este nevoie de bani ,dar politica clubului legat de preturi la bilete este dezamagitoare !

daca era 20 ron intrarea generala eram 30000 !
Post Reply