Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va juca in prima liga sezonul viitor?

Poll ended at Thu Jun 15, 2017 5:19 pm

Poli
13
93%
UTA
1
7%
 
Total votes: 14
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by ultraviola »

Oricum... nice try!
Sincer, apreciez profesionismul si dizidenta aradenilor, au refuzat oferta de liga 2 a televiziunilor si au transmis meciul in circuit intern. Le mai apreciez si onestitatea comentariului, a fost ca o gura de aer proaspat dupa un an de comentarii rautacioase la Digi. Constat ca nu Aradul e adevaratul dusman, ci miticii si banatenii miticizati.
Si mai este necesara o precizare - respect arbitrajului echidistant de azi.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by cristy2005ro »

eu tot caut dar nu gasesc regulamentul cu u21 care zice sa fie eligibil la inceput de sezon......in schimb am gasit o stire in care zice ca jucatorul se considera u21 daca e eligibil pt nationala u21...... iar un jucator e eligibil pt nationala u21 daca are sub 21 ani la startul unei campanii de calificare.,.....iar ultima campanie de calificare la u21 a inceput acum 3 zile!


edit: Romania a jucat primul meci acum 3 zile......caci a stat in primul care s-a desfasurat in martie pe cand avea 21 ani Barbut. deci e ok!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by impossible »

M-am uitat si eu in ROAF, iar articolul 19, aliniatul 9.1 spune cam asa: "Suplimentar cluburile pot comunica lista jucătorilor eligibili U21 (pentru sezonul 2016/2017 jucători născuți după 01.01.1994, iar pentru sezonul 2017/2018 jucători născuți după 01.01.1996) ce vor avea drept de joc la competițiile organizate de LPF".

Cristi Barbut este nascut la 22 aprilie 1995, deci este eligibil U21. Case closed!

Trebuia lamurita aceasta problema ca sa putem sarbatori linistiti. Hai Poli! :polipoli:
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by AndreiVajnaII »

Bă da calmați-va. Și comentatorii aradeni s-au prins apoi că Barbut are vârsta necesară. Ei credeau că e mai în vârstă. De aia erau consternați.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by cristy2005ro »

AndreiVajnaII wrote:Bă da calmați-va. Și comentatorii aradeni s-au prins apoi că Barbut are vârsta necesară. Ei credeau că e mai în vârstă. De aia erau consternați.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Da :))))) unul zicea ca are 27 iar cand celalalt i-a zis ca 22 a zis ”caaaaat?” :)))


Off: primul articol,desi mai e inca de lucru:

http://www.poli-timisoara.ro/index.php/ ... -in-liga-1
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by LILIaKu- »

Au mai zis comentatorii ca Barbut a fost crescut la Recas inainte sa se mute Recas la Timisoara. Cred ca il confundasera cu Boldea
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by ultraviola »

Campionii nostri! :heartbeat:
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by AndreiVajnaII »

LILIaKu- wrote:Au mai zis comentatorii ca Barbut a fost crescut la Recas inainte sa se mute Recas la Timisoara. Cred ca il confundasera cu Boldea
Asta e scuzabil. Dar cu Scutariu ce-au avut? :))

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by timisoreanul »

Felicitari tuturor, jucatorilor, conducatorilor si in special lui Ionut Popa care a condus magistral echipa catre aceste rezultate extraordinare! Cred ca la începutul sezonului, cu 14 puncte de penalizare, nici nu indrazneam sa credem ca ne vom salva. Si iata ca am reusit, ba ne-am mai si calificat in finala Cupei Ligii si in semifinalele Cupei Romaniei.
Cred ca in aceste doua meciuri am dovedit ca nu aveam ce sa cautam in liga a II-a, diferenta de valoare a fost evidenta. Imi pare rau si de UTA, dar ei trebuiau sa le ia fata celor de la Sepsi, cu noi era mult mai greu. Sper sa ne reîntâlnim in Liga I cat de curând, pentru meciurile cu ei au un farmec aparte, chiar daca le place sa ne injure ca la usa cortului.
Parerea mea este ca daca ne pastram nucleul de jucatori si mai facem cateva transferuri calitative, iar nu cantitative (Soljic a fost un transfer exceptional, nu stiu unde l-au gasit) putem avea un nou campionat mult mai reusit. Poate il convingem si pe Barbut sa mai ramana la noi macar inca un sezon, iar Mailat mi se pare un mare talent, azi a dat o pasa exceptionala la golul lui Draghici.
Bravo, Poli! :steag2:
Post Reply