Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va juca in prima liga sezonul viitor?

Poll ended at Thu Jun 15, 2017 5:19 pm

Poli
13
93%
UTA
1
7%
 
Total votes: 14
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by Amadeus »

mie nu mi-a fost tirshala de cele 14 puncte penalizare, stiam ca in playout vor fi doar 7, ci de faptul ca n-au luat niciun punct primele 5 etape.
uta au fost niste clovni, portarul si antrenorul fiind primii.promovarea au pierdut-o acasa cu brasovu si afumati, nu la baraj.
m-am uitat pe ziarele centrale si ma bucur ca nimeni de la postul local de radio, din studioul digi, din lpf sau gaman nu si-au facut hara-kiri, fotbalul e totusi un joc pe care Poli il cistiga in majoritatea covirsitoare a meciurilor cind joaca cu uta.
Last edited by Amadeus on Fri Jun 16, 2017 2:25 am, edited 1 time in total.
Amadeus
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by swedishbitter »

Ramane totusi un mare semn de intrebare dupa dubla asta cu ACSUTAB.D. (Brigada Diverse), si anume de ce nu i s-a ras mustata si lui Canu de ex, ca sa nu zic Solici sau Barbut. In fine, inca o intrebare care ne depaseste. Despre meci, din ce s-a vazut, a fost vorba de o serbare campeneasca destul de reusita si felicitari oamenilor de la tara care au ajuns pana la barajul asta. Personal m-as fi oprit la barajul Ghioroc, pe vremea aia numa' buna. Gi sinspe mii gi ioro, cat o fost tribuna mobila, luai mici si biere, un crump, eventual o paradaisa la tata echipa si staceai cu burta la soare lejer. Inchiriai motelul de langa plus nisce gi-ale locului.. da' unge nu-i cap..
Pt suporteri e mai bine ca echipa a ajuns sa joace barajul, si nu s-a salvat direct. Asa, avem senzatia ca am jucat o finala (tur retur) si am castigat un trofeu. Zic io. Si mai cred ca Poli e echipa anului in Romanica, tinand cont de contextul in care am inceput campionatul asta si de spectacolul oferit iubitorului de .. sport cu balonul rotund si de dimensiunile unei mingi de fotbal.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by marci75 »

Mulțumesc lui Poli pentru ca:
-am trecut de la agonie la extaz de zeci de ori anul ăsta.
-Nu a retrogradat deși mulți am crezut ca o sa ne facem de cacao anul ăsta începând cu -14.
-Am văzut Național Arena,altfel nu cred ca o vedeam,națională nu prea mă mai interesează.
-m-am făcut de cacao injurandu-l ca un birjar pe Stoican la tr2 în meciul cu Pandurii.
-Au scris istorie,chiar dacă miticii de la tv au trecut-o aproape neobservata ieri.
-Au bătut de 2 ori UTA, echipa care în urmă cu o luna s-a pisat pe echipa ,,bicicliștilor".


Bravo baieti:jucători, conducători sI suporteri.
Abia aștept sa-mi iau abonament ptr următorul an.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by AndreiVajnaII »

Am in minte un inceput de meci din debutul campionatului - ori cu Viitorul, ori cu Craiova. Mi se face pielea de gaina cand imi amintesc acea imagine, sumbra, apocaliptica, fara scapare, si realizez unde am ajuns acum si ce a realizat echipa intre timp.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by banatean_violet »

Felicitari tuturor celor care au contribuit la acest moment istoric pentru fotbalul timisorean, furat din toate partile, neglijat, lovit si de unii care din pacate au buletin de Timisoara dar care se comporta ca niste mitici din giulesti. Generatia asta de jucatori merita tot respectul timisorenilor. Desi la o privire superficiala evitarea retrogradarii nu pare o performanta, aceasta echipa cu Canu, Croitoru, Barbut, Straton, Seroni, Mailat, Draghici, Pedro, Solic si ceilalti este o frumoasa continuatoare a echipei lui Paltinisanu, Anghel, Cotec, Moise, Serbanoiu, Suciu, Manea, Dembrovschi, Nedelcu si ceilalti de atunci. Fara sa gresim, parcursul din acest sezon cu bune si cu rele, poate fi pus alaturi de sezoanele in care am eliminat Celtic, am castigat Cupa Romaniei la bucuresti impotriva echipei ceausiste steaua de atunci, am facut egal cu Real Madrid si .... :galerie: :bravo: :mansour: :steag1: :fotbalist: :sup2:
Post Reply