Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va juca in prima liga sezonul viitor?

Poll ended at Thu Jun 15, 2017 5:19 pm

Poli
13
93%
UTA
1
7%
 
Total votes: 14
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by banatean_violet »

Taranii spun: ... am înștiințat LPF să anunțe televiziunile să ne trimită o ofertă. Până în acest moment, nu am primit nimic. ...
Aia de LPF spun: ... că nu știu de această solicitare și ridică din umeri, cu pasarea responsabilității la FRF. ”Noi nu avem informații despre așa ceva. Clubul UTA nu este afiliat la LPF, nu avem cum să negociem noi pentru ei. Ei au un contract cu FRF, întrebați la FRF, Barajul e organizat de FRF și LPF. Cei de la Poli nu puteau refuza televizarea, deoarece au votat un contract de pe urma căruia au primit bani, și cei de la Poli nu au avut nicio nemulțumire”, ne-a declarat Octavian Țopa, director de comunicare al LPF, întrebat dacă nu cumva echipa de Liga I e dezavantajată în situația dată.

.... de pe tmsport.

ca de obicei cand se intampla ceva rau in fotbal, Timisoara este "beneficiara" :(
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by impossible »

Probabil contractul lor spune de televizarea meciurilor de liga a 2-a. Nu s-a gandit nimeni (de parca ar putea) sa scrie ceva de baraj. Aradenii profita. Nu cred ca scrie nimic de baraj nici in contractul nostru. Noi insa, fraierii lor de serviciu, am acceptat gratis televizarea. Drept multumire, si-au batut joc de noi prin studiourile tv. In plus, arbitrul trimis, acelasi ca la meciul cu minerii, ne-a facut, tot ca la meciul cu minerii, cu zambetul pe buze, cum bine spunea capitanul nostru. Chiar as fi curios sa stiu daca exista vreun precedent in lume prin care un arbitru, dupa ce a "facut" o echipa intr-un meci decisiv este delegat, dupa doar doua etape, tot la un meci decisiv jucat de aceeasi echipa.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by Pffv »

impossible wrote:Probabil contractul lor spune de televizarea meciurilor de liga a 2-a. Nu s-a gandit nimeni (de parca ar putea) sa scrie ceva de baraj. Aradenii profita. Nu cred ca scrie nimic de baraj nici in contractul nostru. Noi insa, fraierii lor de serviciu, am acceptat gratis televizarea. Drept multumire, si-au batut joc de noi prin studiourile tv. In plus, arbitrul trimis, acelasi ca la meciul cu minerii, ne-a facut, tot ca la meciul cu minerii, cu zambetul pe buze, cum bine spunea capitanul nostru. Chiar as fi curios sa stiu daca exista vreun precedent in campionatul nostru prin care un arbitru, dupa ce a "facut" o echipa intr-un meci decisiv este trimis, dupa doua etape sa arbitreze, tot intr-un meci decisiv aceeasi echipa.
Aradenii se fac de ras plus apare suspiciunea ca vor avea ceva de ascuns (oare ce , ca coate in gura , minutul si faultul , precum si afinitatile pentru handbal le-am cam vazut ...noi , nu Gaman ) .
Bataia de joc din studiou ar avea vreo valoare daca emitentii de afirmatii ar avea vreuna . Nu uit dupa ultima etapa cine era cu gura cat sura , belitul ala de Balaj care si acum doarme cu pitulele luate de la CFR Cluj (si numai pentru finala aia de cupa) .
Despre precedente , ce sa zic , dreptul romanesc nu (re)cunoaste notiunea ca si in cazul procesului colectiv (class action lawsuit) . Dar , ca o consolare , suntem noi precedentul de folosit dupa ce ne aliniem lumii civilizate (am dubii ca prind asta) , doar orice drum incepe cu primul pas (totusi ar fi fost de preferat sa fie in fata :D ) .

le Am frisoane cand vad arbitru si Gaman in aceeasi fraza . Oare ce ne asteapta joi ? Brad ? Ovi Hategan ? Avram ? :evil:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by impossible »

Pffv wrote:
impossible wrote:Probabil contractul lor spune de televizarea meciurilor de liga a 2-a. Nu s-a gandit nimeni (de parca ar putea) sa scrie ceva de baraj. Aradenii profita. Nu cred ca scrie nimic de baraj nici in contractul nostru. Noi insa, fraierii lor de serviciu, am acceptat gratis televizarea. Drept multumire, si-au batut joc de noi prin studiourile tv. In plus, arbitrul trimis, acelasi ca la meciul cu minerii, ne-a facut, tot ca la meciul cu minerii, cu zambetul pe buze, cum bine spunea capitanul nostru. Chiar as fi curios sa stiu daca exista vreun precedent in campionatul nostru prin care un arbitru, dupa ce a "facut" o echipa intr-un meci decisiv este trimis, dupa doua etape sa arbitreze, tot intr-un meci decisiv aceeasi echipa.
Aradenii se fac de ras plus apare suspiciunea ca vor avea ceva de ascuns (oare ce , ca coate in gura , minutul si faultul , precum si afinitatile pentru handbal le-am cam vazut ...noi , nu Gaman ) .
Bataia de joc din studiou ar avea vreo valoare daca emitentii de afirmatii ar avea vreuna . Nu uit dupa ultima etapa cine era cu gura cat sura , belitul ala de Balaj care si acum doarme cu pitulele luate de la CFR Cluj (si numai pentru finala aia de cupa) .
Despre precedente , ce sa zic , dreptul romanesc nu (re)cunoaste notiunea ca si in cazul procesului colectiv (class action lawsuit) . Dar , ca o consolare , suntem noi precedentul de folosit dupa ce ne aliniem lumii civilizate (am dubii ca prind asta) , doar orice drum incepe cu primul pas (totusi ar fi fost de preferat sa fie in fata :D ) .

le Am frisoane cand vad arbitru si Gaman in aceeasi fraza . Oare ce ne asteapta joi ? Brad ? Ovi Hategan ? Avram ? :evil:
Acelasi Gaman. :ymdevil: Nu vad de ce nu. Zambeste tot timpul si a fost foarte darnic cu noi (cadouri galbene si rosii). Numai sa nu-l recuze aradenii, ca am inteles, tot din studiourile tv, ca i-a cam furat in meciul tur.

L.E. Comice declaratiile unora dintre oaspeti la insistentele reporterilor ca noi am fi dat un gol din ofsaid. "Da", cu jumatate de gura, "e adevarat", cu aceeasi jumatate de gura, apoi cu toata gura, "dar arbitrul a fost corect, nu avem ce sa-i reprosam". Pai cum, daca te-a furat si prin asta ai pierdut meciul, nu-i sari la beregata?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by Pffv »

impossible wrote:[qu
Acelasi Gaman. :ymdevil: Nu vad de ce nu. Zambeste tot timpul si a fost foarte darnic cu noi (cadouri galbene si rosii). Numai sa nu-l recuze aradenii, ca am inteles, tot din studiourile tv, ca i-a cam furat in meciul tur.
:-o X( I-a furat Gaman ? Pe aradeni ?! :-o X( :dizzy:
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Baraj Pentru L1 Meci Tur Poli - UTA Luni de la 20:30

Post by timisoreanul »

englezul wrote:Va dati seama ce multi eram daca ne mai ajutau si ce 500 de druckeri din peluza? Glumeam, acum fara rautati pot spune ca numai niste oameni plini de ura sau care au alte interese poate chiar materiale, o pot tine in continuare intarita cu proiectul separat. Incredibil cati au venit sa vada Recasul, cum ii arde pe tarani sau or fi fost tot stelistii care din lipsa de fcsb au venit sa o vada pe sluta?! Sau nu-i tot sluta cu care au jucat si preacuratii, ca am inteles ca la recas nu vine nici dreaq pe stadion, numai la ei ca acolo-i spiritul. Ma gandesc ca ei vorbesc de spiritul din lampa lui Aladin, dar cred ca a iesit si nu s-a mai intors in lampa lor, bantuie deasupra stadionului ca cica doar aici se simte acasa! O:-)
UTA o sa intre mai devreme sau mai tarziu in L1, vor avea si stadion nou nout peste un an si ne vor chisa-n freza. Pana atunci noi o ardem aiurea cu Recasul si alte bulshituri. Ei vad ca au uitat de episoadele Salonta si Covaci si sunt bine mersi. Numai la noi capetele patrate o tin intarita...
In final stiti vorba: "numa' bine, rau la nime' !"
De acord cu fiecare cuvant. Cei din galeria lui UTA chiar au aratat ca niste tarani ajunsi pe la oras. Dupa ce ne-au injurat tot meciul (ne-au tot trimis in UE, mai ceva decat galeriile bucurestene), i-au aplicat acelasi tratament lui Ionut Popa. Pentru asta chiar ar trebui sa le fie rusine, pentru ca Popa a facut ceva la viata lui pentru UTA. Si noi am jucat in acest sezon impotriva lui Alexa, dar nu ne-am apucat sa il injuram, pentru ca a fost ca si jucator capitanul lui Poli cativa ani, iar ca antrenor ne-a promovat in Liga 1.
Ma bucur ca incet-incet se face si la noi o galerie in locul CVUCS. Spectatorii timisoreni au fost mult mai civilizati.
Daca pleaca Barbut, imi pare rau, a fost mereu unul dintre jucatorii mei favoriti, dar si-a facut datoria pentru Poli. Daca ramane Mailat ne descurcam, ambii au viteza, Barbut e mai puternic, iar Mailat mai tehnic.
Pe Henrique tot il critica lumea, dar eu cred ca joaca la 50% din valoarea lui, se vede ca a fost mult timp accidentat si ca nu e ok din punct de vedere fizic. Acum doua sezoane a fost fabulos, a tras echipa dupa el. Si acum când are varza, se vede ca stie cu ea.
Sper sa putem asculta meciul macar la Radio Timisoara, ca pe vremuri si la sfarsit sa fim bucurosi.
Ar fi o nedreptate ca UTA sa fie in Liga I in locul nostru. Sper din tot sufletul ca baietii sa se concentreze, sa faca un meci bun si sa putem in sfarsit sa scoatem sampania de la rece pentru îndeplinirea unei misiuni ce parea imposibila.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by impossible »

Pffv wrote:
impossible wrote:[qu
Acelasi Gaman. :ymdevil: Nu vad de ce nu. Zambeste tot timpul si a fost foarte darnic cu noi (cadouri galbene si rosii). Numai sa nu-l recuze aradenii, ca am inteles, tot din studiourile tv, ca i-a cam furat in meciul tur.
:-o X( I-a furat Gaman ? Pe aradeni ?! :-o X( :dizzy:
Inseamna ca tu n-ai vazut ce-au discutat astia la digi, naomi, ratoiul (duck) adam, multumescu si geamgiu. Ne-au executat. Tehnici comuniste in 2017. Bine, nu conteaza ce spun ei, dar mi se pare ca s-a depasit cu mult orice limita a bunului simt.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by Amadeus »

se va televiza/tembeliza pina la urma. sper ca se vor modifica regulamentele astea in vara, ca deja-s penibili toti.
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Baraj Pentru L1 Tur Retur Poli - UTA Luni & Joi

Post by Pffv »

Amadeus wrote:se va televiza/tembeliza pina la urma. sper ca se vor modifica regulamentele astea in vara, ca deja-s penibili toti.
Au tras "buleftrica" la Siria ? :-o :ymhug: .
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Baraj Pentru L1 Meci Tur Poli - UTA Luni de la 20:30

Post by AndreiVajnaII »

timisoreanul wrote:Ma bucur ca incet-incet se face si la noi o galerie in locul CVUCS. Spectatorii timisoreni au fost mult mai civilizati.
Mai putin banner-ele de toata jena.
Post Reply