Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by marci75 »

diegis37 wrote:Ultimele meciuri pierdute din campionat ,cupe par a stirbi calitatile antrenorului.
Opinia mea este ca efectiv jucatorii nostri sunt rupti ,raniti,obositi.De 5-6 meciuri nu mai putem mai mult ,suntem pe rezerva si motorul tuseste.Lipsa acelui
preparator fizic ne -a costat si costa enorm de mult.
Imi este frica de aceste doua meciuri ramase ,nu stiu daca mai putem alerga 180 de minute.
Daca pierdem meciurile cu Uta ,atunci ne desfintam ,cred ca nu exista dubii.
Acum chiar daca am ramane in prima liga din punct de vedere sportiv ,nu stiu daca nu cumva (FRF ,ABC) nu au alte parghi sa ne trimita iar in B.Au facut asta de n ori cu succes.Avem datorii imense la Anaf ( cred vreo 2 mil € ) jucatori,firme,etc.
Singura parte buna din toate este ca avem un Derby adevarat :steag2:
Asta cu oboseala jucatorilor ar cam trebui sa treaca,au avut o sapt inainte de Medias,inca una dupa.
Noi care muncim ce sa zicem,lucram de luni pana vineri,si ai 2-3 saptamani de vacanta pe an.
Trebuie sa se concentreze sa bata o echipa de liga 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by Amadeus »

pacat ca trebuie sa se aleaga intre Timisoara si Arad cine sa joace in L1. Pacat ca Oradea, Pitesti, Brasov, Constanta nu au echipe in prima liga.
Amadeus
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by AndreiVajnaII »

http://www.cronicavioleta.ro/2017/06/no ... -14-a.html

Ia sa vedem ce mai zice pffv de Artean acuma. :))


Legat de Popa, ca n-am apucat pana acum sa-mi completez ideea, nu mi se pare important in momentul de fata ce a facut in acest sezon, pentru ca, asa cum am mai scris, daca nu ramanem in liga 1, toate aceste realizari vor fi degeaba. E vorba doar de forma de moment, iar la acest ultim meci, mi s-a parut cel mai pe langa subiect la toate nivelurile. Cum sa mergi la pauza sa le spui doar "mai aveti 45 de minute sa aratati ca vreti in liga 1"? Poate erau mai utile niste indicatii tactice, ce a mers bine, ce nu, ca sa stie baietii cum sa dea gol.

Pe de alta parte, nu cred ca trebuie schimbat. Chiar daca si mie mi se pare ca daca ramanem sezonul viitor va fi cu totul alt context, Popa merita sa demonstreze ca poate conduce echipa spre rezultate si mai bune. Si in al doilea rand, poate daca ar veni Ferguson sa antreneze as zice ca da, schimba-l, dar altfel ar fi cele mai mari sanse sa ne trezim cu vreun alt Flocea.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by impossible »

AndreiVajnaII wrote:http://www.cronicavioleta.ro/2017/06/no ... -14-a.html

Ia sa vedem ce mai zice pffv de Artean acuma. :))


Legat de Popa, ca n-am apucat pana acum sa-mi completez ideea, nu mi se pare important in momentul de fata ce a facut in acest sezon, pentru ca, asa cum am mai scris, daca nu ramanem in liga 1, toate aceste realizari vor fi degeaba. E vorba doar de forma de moment, iar la acest ultim meci, mi s-a parut cel mai pe langa subiect la toate nivelurile. Cum sa mergi la pauza sa le spui doar "mai aveti 45 de minute sa aratati ca vreti in liga 1"? Poate erau mai utile niste indicatii tactice, ce a mers bine, ce nu, ca sa stie baietii cum sa dea gol.

Pe de alta parte, nu cred ca trebuie schimbat. Chiar daca si mie mi se pare ca daca ramanem sezonul viitor va fi cu totul alt context, Popa merita sa demonstreze ca poate conduce echipa spre rezultate si mai bune. Si in al doilea rand, poate daca ar veni Ferguson sa antreneze as zice ca da, schimba-l, dar altfel ar fi cele mai mari sanse sa ne trezim cu vreun alt Flocea.
E greu de crezut ca la pauza nu le-a spus nimic. Tu te-ai luat, probabil, dupa ceea ce a declarat reporterilor la finalul meciului. Trebuie insa tinut cont ca, in momentul respectiv, nu ai nici chef, dar nici rost sa te apuci sa le explici alora scheme tactice. E adevarat ca in ultimele meciuri echipa a cazut, posibil sa fie si vina lui Popa, dar sunt si cauze obiective, cum ar fi oboseala, accidentarile si forma sportiva. Poate a fost si presiunea foarte mare care s-a pus pe jucatori (meciuri de care depinde soarta noastra, daca pierdem ne desfiintam, jucam finala campionatului etc). De frica infrangerii echipa s-a taiat. Datoria antrenorului era sa-i incurajeze pe jucatori, sa le dea incredere, sa-i faca sa joace cu mai multa determinare. N-a reusit, din pacate, in aceasta ultima perioada. Dar, repet, au fost si cauze obiective.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:http://www.cronicavioleta.ro/2017/06/no ... -14-a.html

Ia sa vedem ce mai zice pffv de Artean acuma. :))


.......dar altfel ar fi cele mai mari sanse sa ne trezim cu vreun alt Flocea.
Artean are pile :D ;) ! Dar ti-am scris pe FB .... opinia .
Doamne fereste de vreun Flocea . Si acum imi amintesc de meciurile dintre noi pe tema asta . Consolarea de a fi avut dreptate ma lasa rece in contextul dat :( .

le Cati au dat note de aia cu 2 si 3 de la mine si Unchiasu' au medie de promovare :mrgreen: !?
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by orangetm »

Uite că au... :)) Nebănuite îs căile Hronicilor. Și hronicistilor... De la Neculce și alții de teapa lui... ;)

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by orangetm »

O samă de cuvinte ce suntu audzite din om în om, de oameni vechi și bătrâni, și în letopisețǔ nu sunt scrise, ce s-au scris aice, (...). Deci cine va ceti și le va crede, bine va fi, iară cine nu le va crede, iară va fi bine; cine precum îi va fi voia, așa va face.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by banatean_violet »

Jobul astora este sa joace fotbal si ei sunt obositi ca joaca fotbal. Ce ar fi daca toti am fi obositi la job si am da numai in bara?
Un esec in acest baraj nu ar avea nici o scuza si ar sterge cu buretele absolut toate realizarile aproape eroice de la acel inceput incert plus minus 14 puncte.
Antrenori, jucatori, conducatori, patroni (daca exista asa ceva la Poli), toti vor deveni zero barat daca se retrogradeaza dupa meciurile cu babatia de la shiria.
Dupa barajul asta, pentru toata activitatea din acest sezon, toti pot primi doar doua note: 1 (se citeste 0 barat :bashhead: ) sau 10 (se citeste fantastic, super, fenomenal, eroic, ..., include si statuile pe care le vroia Canu ... mai gasim si altele sa-i laudam atunci :valuri: ).
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by AndreiVajnaII »

Pffv wrote: le Cati au dat note de aia cu 2 si 3 de la mine si Unchiasu' au medie de promovare :mrgreen: !?
Scrie sub poza: 62 de voturi. Cele mai multe de pana acum.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Playout Ultima Etapa Gaz Metan - Poli Duminica de la 21:

Post by diegis37 »

impossible wrote:
diegis37 wrote: Woaw ,am si uitat de lada de bere :bere: Dar am doua motive
1. nu mai stiu ce bere bei ;)
2.nu am mai fost prin Timisoara de foarte mult timp
Pariul e pariu si am sa ma achit eu vreodata in viata asta . :))

Nu stiu cum am rezista financiar in liga doua? Spune cum si ma hotarasc sa pariez sau nu :D
Pai nu asa. Daca-ti spun, nu mai pariezi si eu nu ma aleg cu nimic. :p
ok pariul sta ,daca pierdem barajul nu vad sanse sa ramanem in liga doua :-ss
Post Reply