Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
5
83%
X
0
No votes
2
1
17%
 
Total votes: 6
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by asu »

suntem la mana celor din Botosani ,cu conditia de a bate tg-mures

ultima etapa niculescu-alexa 0-1 , texte de genul jucatori obositi dupa finala cupei .....

daca picam cred ca ne desfintam !
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by diegis37 »

asu wrote:suntem la mana celor din Botosani ,cu conditia de a bate tg-mures

ultima etapa niculescu-alexa 0-1 , texte de genul jucatori obositi dupa finala cupei .....

daca picam cred ca ne desfintam !
Nu o retrogradare ma inspaimanta pe mine,am avut destule (poli a fost foarte darnica)
ci iminenta desfintare. :-s
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by impossible »

Cu un asemenea joc nu batem nici pe tg. mures. Nu Pedro a pierdut meciul (desi a avut si el contributia lui), ci abordarea avuta in prima parte. Am asteptat ca pandurii sa vina peste noi. N-am inteles de ce. De frica sa nu pierdem? Am avut si o problema in aparare, fara Bocsan si cu un Scutaru nerefacut. Cred ca Doman trebuia sa intre mai devreme. De asemenea, probabil trebuia jucat cu Mailat in locul lui Draghici. S-au aruncat multe mingi catre careul advers, dar nici macar Seroni, desi poate cel mai inalt, n-a reusit sa dea vreodata cu capul in fata aparatorilor adversi. Pandurii a fost o echipa mai disciplinata, mai determinata, au stiut ce au de facut inca de la inceput. Noi, ca intotdeauna, ne inecam la mal.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by banatean_violet »

diegis37 wrote: Nu o retrogradare ma inspaimanta pe mine,am avut destule (poli a fost foarte darnica)
ci iminenta desfintare. :-s
Nu-i nici o pierdere, va fi chiar o viata mai sanatoasa, fara nervi, fara supararile provocate de tot ceea ce a insemnat Poli in ultima vreme. Se poate trai si fara fotbal, fara Poli. Probabil este nevoie de un astfel de final execrabil ca sa ne lamurim ca Poli a murit candva si acum ne amagim cu diverse continuari zombi.

Ca sa fie absurdul cat mai absurd, acum cand in sfarsit toata lumea poate aloca 5% din bugetul local pentru sport, inclusiv Timisoara, nu va mai exista echipa careia sa-i fie alocati banii.
Last edited by banatean_violet on Wed May 24, 2017 6:36 am, edited 1 time in total.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by banatean_violet »

englezul wrote:... Eu ma gandeam ca o sa atacam, o sa-i urcam pe garduri , alea, alea.
Incerc sa-mi aduc aminte care a fost ultimul meci al lui Poli in care s-a intamplat asa ceva si nu reusesc.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by marci75 »

In ultimii 2 ani,Poli a fost ca o boala grava si ieri doctorul a dat verdictul,complect sanatos.
Asa ca pentru urmatorii cativa ani sper sa nu ma mai prinda vreuna.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by Amadeus »

Mai sunt 2 meciuri de jucat, sa ne jucam sansa pina la capat...
Dac-o fi sa retrogradam, nu ii capatu' lumii...
Dam de ASU, Ripensia poate si de UTA
daca Robu inchide clubul din lipsa de finantare, ne orientam fiecare in ce directie vrea.
sa ne jucam cele 2 meciuri intii...
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by englezul »

Inainte sa tragem obloanele trebuie sa ne batem si cu sluta la baraj. Apoteotic final, cu enoriasii sustinandu-i pe tarani . Mor... =)) =)) =)) Nu ar fi prima data cand vor striga impotriva TIMISORII. Au mai facut-o alaturi de tzigani impotriva UMT-ului, multi nu au uitat !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by Pffv »

englezul wrote:Inainte sa tragem obloanele trebuie sa ne batem si cu sluta la baraj. Apoteotic final, cu enoriasii sustinandu-i pe tarani . Mor... =)) =)) =)) Nu ar fi prima data cand vor striga impotriva TIMISORII. Au mai facut-o alaturi de tzigani impotriva UMT-ului, multi nu au uitat !
Eu sunt printre aia multi ! :D
Cu barajul .... mai vedem noi , zice Impossible ca in ROAF nu scrie nimic de locul 3 din "B" . Asta in idea ca se aplica ROAF , lucru deloc sigur ; probabil ca NU se aplica "numai" anul asta cu dedicatie pentru locul 6 (12) din play-off unde am putea fi noi daca .... :dizzy:
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by banatean_violet »

Mai bine jucam cu Seroni varf. Nu mai avea ocazia sa greseasca in aparare si mai prost decat Pedro sau Draghici nu avea cum sa joace.
Se vede ca ne-au lipsit Neagu si Popovici in meciul asta, oare de ce nu au avut si ei concediu de odihna pentru marea finala de marti?
Post Reply