Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
5
83%
X
0
No votes
2
1
17%
 
Total votes: 6
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by marci75 »

Niciodata nu-I târziu. ..
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by impossible »

PFA wrote:Pai da, fiindca in mod normal sacrifici campionatul pentru cupa, nu invers.

N-are rost sa facem prea multe calcule. Teoretic putem ajunge la baraj si cu doua infrangeri. Sau putem scapa cu o victorie.
Numeroase echipe, in special cele care se lupta pentru evitarea retrogradarii, sacrifica participarea in cupe pentru campionat inca din primele faze. Depinde ce este mai important pentru fiecare. Nu cred ca exista o regula. In mod normal, insa, nu sacrifici nimic. Cu conditia sa fii tratat cu decenta in ceea ce priveste programarea meciurilor. In cazul nostru concret s-au luat toate masurile ca noi sa nu avem nicio sansa la castigarea cupei respective. Nu cred ca antrenorul a luat o decizie gresita prin introducerea tinerilor chiar daca, acum, vedem ca a fost degeaba. Imi amintesc, la mai multe interviuri, ca jucatorii nostri au spus ca ar da cupa pentru evitarea retrogradarii. Pana la urma n-am prins "cioara de pe gard". Dar n-am avut nici "vrabia in mana". A fost un risc asumat.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by PFA »

Problema a stat în faptul că toată chestiunea a fost prezentată, voit sau nu, ca un fel de troc: ok, sacrificăm cupa, dar batem Pandurii. Era cumva implicit că făcând-o pe prima, a doua va fi o consecință aproape inevitabilă. Posibil și asta să fi afectat prestația.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by englezul »

Noi trebuia sa fim poate un pic mai ponderati in declaratii. Multe chestii se fac fara sa se spuna si atunci nu mai esto problema.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by LILIaKu- »

Manchester United a sacrificat urat ultimele meciuri de campionat pentru castigarea europa league. Si era sa se arda in semifinala... despre asta de ce nu vorbeste Naum cand o da cu "altii joaca din 3 in 3 zile"?
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by marci75 »

Dacă mă gândesc la cele 2 bari ale noastre și la ocaziile kiajna din meciul cu ei,i-mi dau seama ce bulan a avut Pandurii,se pare ca sunt iubiți de Divinitate și nu înțeleg de ce ,mai ales mafiotul de Condescu.
Ar fi cazul sa piardă următoarele 2 meciuri.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by banatean_violet »

La targujiu se inaugureaza in toamna un stadion nou facut pe banii guvernului si trebuie o echipa de liga1 care sa joace acolo. Desi acum jucatorii si antrenorul lor au salarii de maxim 1000euro, cu ceva mai multa determinare decat a jucatorilor nostri carora li s-a dat degeaba un salariu, plus un ajutor, atat cat a fost nevoie, din partea arbitrului, nu a fost greu ca scorul sa fie 0-1. Dupa primele 10 minute mi-a fost clar ca vom lua un rosu, au fost prea multe galbene cu dedicatie, doar intr-un singur sens, insa asa cum am pierdut destule meciuri in superioritate numerica m-as fi asteptat sa vad o Poli ambitioasa care sa castige in inferioritate numerica.

Surprinzator de mari notele din cronica.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by Pffv »

banatean_violet wrote:La targujiu se inaugureaza in toamna un stadion nou facut pe banii guvernului si trebuie o echipa de liga1 care sa joace acolo. Desi acum jucatorii si antrenorul lor au salarii de maxim 1000euro, cu ceva mai multa determinare decat a jucatorilor nostri carora li s-a dat degeaba un salariu, plus un ajutor, atat cat a fost nevoie, din partea arbitrului, nu a fost greu ca scorul sa fie 0-1. Dupa primele 10 minute mi-a fost clar ca vom lua un rosu, au fost prea multe galbene cu dedicatie, doar intr-un singur sens, insa asa cum am pierdut destule meciuri in superioritate numerica m-as fi asteptat sa vad o Poli ambitioasa care sa castige in inferioritate numerica.

Surprinzator de mari notele din cronica.
Mai ales a lui Artean , febletea cronicarilor :D (ce face banderola pe bratul lui ..... cred ca nici el nu stie ) !
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by PFA »

Singurele meciuri cu note mai mici au fost cele doua infrangeri cu 0-5. Pana la urma diferenta n-a fost asa de mare intre echipe, pacat ca dezamagirea infrangerii e invers proportionala.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Pandurii etapa a12a Playout

Post by banatean_violet »

Aceasta infrangere este de " 5ori mai infrangere" decat alte 5 infrangeri cu 0-5 la un loc.
Macar de nu ar fi tot dat din gura cu "finala noastra e aia de marti".
Sper ca urmatoarele doua (patru?) meciuri sa fie pregatite ca fiind cel mult semifinale.
Post Reply