Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by PFA »

Daca aveti chef sa dati cu notele:

https://goo.gl/forms/2QCfHGJKHrubS5pA3
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by marci75 »

Dacă ne salvam tebuie sa vedem ce facem cu Pedro,Doman,Poparadu,nu e normal sa fie indisponibili peste 50% din meciuri.La nici o firma nu poți sta jumate de an în concediu medical.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by marci75 »

Dacă ne salvam tebuie sa vedem ce facem cu Pedro,Doman,Poparadu,nu e normal sa fie indisponibili peste 50% din meciuri.La nici o firma nu poți sta jumate de an în concediu medical.

Pentru cupa as face o echipa de genul:
Curileac,Harut,Bocșan, Novac,Neagu,Popovici,Ignea,Poparadu,Mailat,Draghici, Pedro.
Ar putea fi și un test final pentru ei.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by asu »

De unde atata pesimism aici

Chiar daca pierdem cu Iasi (dar batem !)tot ne salvam.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by orangetm »

Eu sunt sătul de fazele astea de final de ani de zile, când la final dăm cu piciorul la acumulări, fie că ne băteam la titlu, fie că luptam să nu ne scufundăm...

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by impossible »

Chiajna nu face mai mult de 2-3 puncte, in afara celor 3 de la vecinii din Voluntari. In concluzie, cu inca 6-7 puncte, scapam si de baraj.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by Amadeus »

e usor de dat cu parul, dar de vina e conducerea. Neaga sau cine e responsabil trebuia sa faca taraboi. De ce nu s-a jucat dupa finala cupei ligii? chiar trebuie sa se accepte sa fim programati la nesfirsit din 3 in 3 zile doar pentru ca regulamentul spune ca e necesar minim 2 zile? cind altii au meci "important" in cupele europene, li se amina cu saptaminile, chiar cu lunile, noi nu putem avea ca si celelalte competitoare o saptamina intre meciuri...

Tot conducerii ii impun si strategia din cupa Romaniei. daca pina la meciul cu cfr s-a mers pe principiul hai sa mai luam un ban de pe la astia, la acel meci era clar ca avem sanse reale de a scapa de retrogradare. Atunci le-a fost OK ca au doua meciuri in plus in mijlocul playoutului.

Iar circul asta cu juniorii la cupa ligii e de prost gust. trebuiau bagati pe tacute, eventual anuntati cu o zi inainte la conferinta de presa ca avem infirmeria plina, iar apoi sa declaram indignati ca nu se ridica la nivelul titularilor.

asta este. personal inca mai cred ca putem termina playoutul pe 5...
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by banatean_violet »

Intr-adevar de neinteles pasivitatea conducerii care a acceptat ca un meci decisiv sa se desfasoare in conditii total nefavorabile noua. Practic am fost pedespsiti din cauza finalei cupei ligii, pe cand pentru alte cluvburi se creeaza avantaje daca sunt angrenate si in alte competitii. Conducerea nu trebuia sa accepte pentru ca greseala a fost a celor care au programat finala in acelasi timp cu meciurile din campionat. De fapt in afara de antrenor ati mai auzit pe altcineva din conducere sa ia atitudine in vreo problema? Conform traditiei din campionatul nostru in ultimele etape va castiga cine trebuie, asa ca in ultimele 3 etape chiajna va avea o revenire spectaculoasa cu vreo 3 victorii aplaudate de toata presa miticeasca. Pe de alta parte noi avem traditia sa ne impiedicam de echipe in curs de desfintare, fara nici o sansa, cum a fost cu aia de la brasov, petrolul, etc. asa ca nu m-ar mira sa facem cel mult un egal cu asa, echipa care alte puncte nu va mai obtine pana la sfarsit.
In momentul de fata noi ne luptam cu pandurii, care in etapa a11a, in care noi am pierdut, vor face sigur 3 puncte. Nu degeaba tot repeta antrenorul ca va fi o performanta sa ajungem la baraj, inca din vremea in care unii erau mirati ca nu am depus dosar de licentiere pentru participarea in cupele europene.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by impossible »

Daca faceam scandal nu s-ar fi intamplat nimic. Ne dadeau aia inca un comunicat cu litere inventate dintr-un regulament pe care nu l-au citit vreodata si ne-ar fi programat meciul tot miercuri, ca asa vor ei. Satenii trebuie sa joace si la anul in liga 1. Eu spun ca in momentul actual noi suntem prea pesimisti. Am pierdut doua meciuri, dar in conditii speciale. Nu inseamna ca le pierdem si pe celelalte. Daca jucam cu titularii in returul cu Astra nici nu mai avem dreptul sa ne plangem.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Chiajna - Poli 10 Mai de la 17:30

Post by Amadeus »

si Ioanitoaia isi da cu parerea pe gsp.ro:

De presupus că Poli ar fi realizat și mai mult, e o simplă părere, dacă ar fi beneficiat de un program alcătuit judicios și, implicit, nu așa încărcat. Operă și culpă comună a FRF și LPF, „țintarul” i-a îngreunat însă misiunea deoarece a obligat gruparea timișoreană să susțină un număr sporit de meciuri într-un interval scurt de timp. Concret, izbânzile acesteia, calificările în fazele superioare ale cupelor amintite, i-au adus dezavantaje, nu avantaje. De pildă, va trebui să joace 4 meciuri în următoarele 10 zile! Duminică, pe teren propriu cu Iași în play-out , miercuri, returul semifinalei de Cupa României la Timișoara, sâmbătă, finala Cupei Ligii cu Dinamo la București, iar marți, din nou acasă cu Pandurii în campionat! Adevărat tur de forță după ce miercuri, 10 mai, a jucat la Chiajna. Când etapa a 10-a abia urmează, de ce nu s-a putut muta întâlnirea cu Concordia, care a contat pentru etapa a 11-a?!, iată o întrebare la care șefii fotbalului ridică neputincioși din umeri.

Dacă punem la socoteală, și trebuie să punem, că Poli se deplasează în mod curent cu autocarul, peste o mie de kilometri dus-întors până în Capitală (Voluntari, Chiajna) sau până la Iași ori Botoșani, putem vorbi fără rezerve despre dezinteres. Despre lipsa respectului față de echipa de pe Bega, chiar despre bătaie de joc. Haideți să ne imaginăm că în situația lui Poli, care va încheia stagiunea după 50 de partide oficiale, una la circa 5 zile!, s-ar fi aflat o formație bucureșteană, FCSB ori Dinamo, să zicem. Atunci s-ar fi găsit o soluție ca aceasta să nu joace atât de des, nu credeți? Cu scuzele de rigoare, eu sunt convins.


http://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/2017 ... ie-de-joc/
Amadeus
Post Reply