Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Unde Vad Meciul?

Poll ended at Fri Apr 21, 2017 7:59 am

Pe stadion
5
63%
La TV
0
No votes
Pe Net
2
25%
Nu ma uit
1
13%
Altele
0
No votes
 
Total votes: 8
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by timisoreanul »

Poli continua sa ne uimeasca. Am obtinut 3 puncte uriase. Meciul a fost pe contre, ambele echipe au cautat victoria si poate sunt eu subiectiv, dar cred ca am meritat sa castigam, ne-am aparat foarte bine si am avut un plus in atac.
La fel ca si la meciul cu CFR Cluj, dupa golul lui Straut (felicitari, Bogdan!) parca s-a intamplat un fenomen in tribune de trezire din hibernare. Spectatorii pe langa celebrul ”Poli, Poli” au inceput sa cante ”Forza Viola Allez!”, ”In toata lumea si in toata tara nu e niciunde ca la Timisoara”, a fost o atmosfera frumoasa care mi-a amintit de vremurile bune. Spectatorii, pe care baietii i-ar merita mult mai numerosi, au avut rolul lor si la cornerul executat excelent de Popovici cand le-au transmis jucatorilor semnalul ca vom marca.
Cifrele sunt uluitoare. Bilantul dupa turul din play-aut: 7 meciuri, 4 victorii, 2 egaluri, 1 infrangere, golaveraj 7-3. De mai bine de 2 meciuri si jumatate (din prima repriza a partidei cu Pandurii) nu am primit gol. Salvarea este in mainile noastre, dar trebuie sa ramanem concentrati pana matematica ne va da dreptate. Daca mai si castigam un trofeu, va fi unul dintre cele mai memorabile episoade din lunga istorie a lui Poli.
Un sincer bravo din partea mea jucatorilor, antrenorilor, conducatorilor si sa o tineti tot asa! Iar noi, cei care v-am sustinut mereu si ne-am incapatanat sa venim la meciuri, avem o satisfactie greu de explicat in cuvinte.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by orangetm »

timisoreanul wrote:Poli continua sa ne uimeasca. Am obtinut 3 puncte uriase. Meciul a fost pe contre, ambele echipe au cautat victoria si poate sunt eu subiectiv, dar cred ca am meritat sa castigam, ne-am aparat foarte bine si am avut un plus in atac.
La fel ca si la meciul cu CFR Cluj, dupa golul lui Straut (felicitari, Bogdan!) parca s-a intamplat un fenomen in tribune de trezire din hibernare. Spectatorii pe langa celebrul ”Poli, Poli” au inceput sa cante ”Forza Viola Allez!”, ”In toata lumea si in toata tara nu e niciunde ca la Timisoara”, a fost o atmosfera frumoasa care mi-a amintit de vremurile bune. Spectatorii, pe care baietii i-ar merita mult mai numerosi, au avut rolul lor si la cornerul executat excelent de Popovici cand le-au transmis jucatorilor semnalul ca vom marca.
Cifrele sunt uluitoare. Bilantul dupa turul din play-aut: 7 meciuri, 4 victorii, 2 egaluri, 1 infrangere, golaveraj 7-3. De mai bine de 2 meciuri si jumatate (din prima repriza a partidei cu Pandurii) nu am primit gol. Salvarea este in mainile noastre, dar trebuie sa ramanem concentrati pana matematica ne va da dreptate. Daca mai si castigam un trofeu, va fi unul dintre cele mai memorabile episoade din lunga istorie a lui Poli.
Un sincer bravo din partea mea jucatorilor, antrenorilor, conducatorilor si sa o tineti tot asa! Iar noi, cei care v-am sustinut mereu si ne-am incapatanat sa venim la meciuri, avem o satisfactie greu de explicat in cuvinte.
Nenea @timisoreanul, sincere felicitări pentru acest comentariu. Nu ne știm, și e păcat că unii de pe aici nu ne știm după atâția ani de forumeală. O să îmi permit să îți mut comentariul pe grupul polist de pe Facebook. :) Bravo, Poli! Bravo celor puțini, dar inimoși ce au crezut și mai cred că există viață și după plecarea "adevăratului spirit polist" de pe DP. Se confirma ce am zis de mult, că Poli suntem noi, fiecare, însumați, nu o brigadă sau asociație sau orice altceva. Druckeria a fost un gând frumos, păcat că a fost acaparata și folosită cum nu trebuie. În fine... Tempo Poli! :)

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by englezul »

timisoreanul wrote:Poli continua sa ne uimeasca. Am obtinut 3 puncte uriase. Meciul a fost pe contre, ambele echipe au cautat victoria si poate sunt eu subiectiv, dar cred ca am meritat sa castigam, ne-am aparat foarte bine si am avut un plus in atac.
La fel ca si la meciul cu CFR Cluj, dupa golul lui Straut (felicitari, Bogdan!) parca s-a intamplat un fenomen in tribune de trezire din hibernare. Spectatorii pe langa celebrul ”Poli, Poli” au inceput sa cante ”Forza Viola Allez!”, ”In toata lumea si in toata tara nu e niciunde ca la Timisoara”, a fost o atmosfera frumoasa care mi-a amintit de vremurile bune. Spectatorii, pe care baietii i-ar merita mult mai numerosi, au avut rolul lor si la cornerul executat excelent de Popovici cand le-au transmis jucatorilor semnalul ca vom marca.
Cifrele sunt uluitoare. Bilantul dupa turul din play-aut: 7 meciuri, 4 victorii, 2 egaluri, 1 infrangere, golaveraj 7-3. De mai bine de 2 meciuri si jumatate (din prima repriza a partidei cu Pandurii) nu am primit gol. Salvarea este in mainile noastre, dar trebuie sa ramanem concentrati pana matematica ne va da dreptate. Daca mai si castigam un trofeu, va fi unul dintre cele mai memorabile episoade din lunga istorie a lui Poli.
Un sincer bravo din partea mea jucatorilor, antrenorilor, conducatorilor si sa o tineti tot asa! Iar noi, cei care v-am sustinut mereu si ne-am incapatanat sa venim la meciuri, avem o satisfactie greu de explicat in cuvinte.
+1, ce sa mai pot adauga decat mwuie Naum ! :D
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by marci75 »

Chiar vorbeam cu un prieten ca inainte de gol mai mulți spectatori insotiti de câteva frumoase domnițe au plecat de la meci ,mânați de frigul pătrunzător.
Nu vreau sa mă gândesc ce si-au auzit fetele dupa ce prietenii lor au pierdut cele mai frumoase 5 min din ultimul timp de pe DP cu toți spectatorii ,putini dealtfel,în picioare și cântând pentru Poli.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by swedishbitter »

Rezultatul asta a venit cam pe nepusa masa, in sensul ca eram la masa cand am aflat scorul. Am inteles ca gazetarii au avut ocazii mai mari dar vorba unui mare intelept (regele insusi), tactica ar fi sa marcam un gol mai mult decat adversarul si astfel putem visa la cele trei puncte puse in joc.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by Ivanhoe »

Gazeta Sporturilor are un articol pe net despre meci care suna asa: "Viciere! Avram a refuzat un penalty clar pentru medieșeni, iar ACS Poli a câștigat meciul: 1-0".
Va intreb, astia sunt normali la cap? Ce meci au vazut? Ati avut voi impresia ca Avram a viciat rezultatul si a fluierat impotriva Mediasului?
M-am uitat pe reluare, nu a fost absolut nimic, desi Eric spune la TV ca a fost 11 m clar :))) .

Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by banatean_violet »

Pai eu zic sa tot scrie asa ....." iar ACS Poli a câștigat meciul: 1-0" :fotbalist:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by englezul »

Doamne ce-mi place sa castigam asa cu "viciere de rezultat" ! =)) Sper sa castigam numai asa, pacat ca golul a fost valabil, era fain un gol din offside 3m sau macar un hent cat casa. Sa-i vada fata lui naum atunci, placere nemasurata.. =)) =)) =))
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli - Gazu' Joi de la 4:30 AM Hawai'i Time

Post by Amadeus »

Popica zicea ca la meciul cu botosani se'ntorc accidentatii.
Amadeus
Post Reply