Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 17:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 18:30

Post by swedishbitter »

partizan-usa wrote:si uite asa am ajuns pe locul 7 bravo POLI
Tot pe 7 eram si inainte deci, vorba poetului, mai e mult pana departe. Revenind la joc pot sa zic ca mi-a iesit pronosticul la pauza, nu si cel final, unde am pus 2-0. Nu-i nimic, poate meciul viitor. Important e sa-si revina baietii din oboseala. Interesant e ca fara depunctare si daca am fi castigat meciul trecut si pe cel de la Iasi am fi stat pe un caldut loc 1 in momentul asta si ne vedeam linistiti de cupe.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 18:30

Post by banatean_violet »

Bine ca am castigat, dar jocul a cam lasat de dorit si nu parea sa fie oboseala cu un adversar inferior. Bine ca nu a fost si rezultatul dezamagitor. Clar avem o echipa superioara celor de la Pandurii si era suparator sa nu castigam. Vreo ora am fost dezamagit, amintindu-mi de playoutul de anu trecut. Meciul asta a dovedit insa ca in conditiile unui arbitraj corect nu avem cum sa retrogradam.
Ma ingrijoreaza forma tot mai slaba a lui Straut. Nu ajunge ca jucam cu Neagu pe stanga, cu Popovici numaru 9, acum avem probleme tot mai mari si pe dreapta in aparare. Oricum sunt pasi mari facuti spre liga 1 si in campionatul viitor. Daca anu trecut cu doi oameni in plus luam cate doua goluri acum am reusit sa luam doar galbene total aiurea.
Anul asta nu mai exista penalizarea pentru baremul de 15 puncte, noi am fost singurii penalizati cu asa ceva, cum am fost si singurii retrogradati pentru o datorie mai mica decat a altor echipe. Asa ca nu este de mirare ca ferefeul s-a incordat si a facut tot posibilul sa ne fure si la tas sau ca lepefeul inventeaza articole de regulament prin care sa fim exclusi din liga 1. Sunt convins ca in teren vom obtine punctele necesare pentru evitarea retrogradarii, dar mi-e teama sa nu fim penalizati pentru ca iarba e verde sau pentru ca sunt trepte in tribunele stadionului.
:fotbalist:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 18:30

Post by englezul »

ceasul13 wrote:Doamne ajuta!
:bere:
Bine ca am castigat, dar pana la eliminare ...
Din nou o iesire decisiva (ratata) a unui fundas lateral (acum Straut, la Iasi Neagu) care lasa totul liber in spate si ne costa un gol. Oare de ce nu pot tatona in loc sa atace decisiv mingea si sa ramanem descoperiti?
Am fost indolenti si spre final si am luat niste galbene aiurea. Dar totul e bine cand se termina cu bine ... :)
Daca am lua 3 puncte si la Tg Mures (indiferent de evolutie, poate fi si mai slaba) am privi putin mai linistiti la ce urmeaza.
HAI POLI!
:polipoli: :polipoli: :polipoli:
Bag sama ca-i lipsa de creier... Si in cazul asta nu prea ai ce sa faci :(
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 18:30

Post by partizan-usa »

swedishbitter wrote:
partizan-usa wrote:si uite asa am ajuns pe locul 7 bravo POLI
Tot pe 7 eram si inainte deci, vorba poetului, mai e mult pana departe. Revenind la joc pot sa zic ca mi-a iesit pronosticul la pauza, nu si cel final, unde am pus 2-0. Nu-i nimic, poate meciul viitor. Important e sa-si revina baietii din oboseala. Interesant e ca fara depunctare si daca am fi castigat meciul trecut si pe cel de la Iasi am fi stat pe un caldut loc 1 in momentul asta si ne vedeam linistiti de cupe.
mam corectat :)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 18:30

Post by impossible »

swedishbitter wrote:
partizan-usa wrote:si uite asa am ajuns pe locul 7 bravo POLI
Tot pe 7 eram si inainte deci, vorba poetului, mai e mult pana departe. Revenind la joc pot sa zic ca mi-a iesit pronosticul la pauza, nu si cel final, unde am pus 2-0. Nu-i nimic, poate meciul viitor. Important e sa-si revina baietii din oboseala. Interesant e ca fara depunctare si daca am fi castigat meciul trecut si pe cel de la Iasi am fi stat pe un caldut loc 1 in momentul asta si ne vedeam linistiti de cupe.
... cupe de sampanie ... ;)
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 17:30

Post by DP 2-6 »

timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 17:30

Post by timisoreanul »

Azi am avut si noi in sfarsit un arbitraj care nu ne-a fost ostil. Felicitari baietilor si antrenorilor pentru victorie! Daca batem si la Targu-Mures, avem sanse foarte mari sa ne salvam. Poate mai revin pan atunci si cei care au absentat.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 17:30

Post by Amadeus »

Danke Stanca! ^:)^
Amadeus
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Pandurii - Poli Etapa a 5-a vineri, 7 aprilie, ora 18:30

Post by bvgtm »

lesley wrote:
bvgtm wrote:
Pffv wrote:Asa da ! :ymhug: :heartbeat:

le mai 5 puncte si facem fatidica cifra de 15 in play-out . Sunt curios daca se aplica si anul asta , sau a fost cu dedicatie ? :mrgreen:
Din câte ştiu,din sezonul următor nu se mai aplică.


Din sezonul urmator se depuncteaza echipele cu antrenori mustaciosi ...sau le da altceva prin cap.
:))
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
Post Reply