CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Apr 02, 2017 7:25 am

1
0
No votes
X
2
40%
2
3
60%
 
Total votes: 5
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by marci75 »

englezul wrote:Gol si apoi rosu la doua greseli ale lui Neagu :( Stam rau de tot la capitolul fundasi laterali.
Nu înțeleg de ce mai joaca Neaga. Este pe lângă subiect .Îl mai avem pe Novak.
Am văzut și un turist brazilian la meci.
Sper ca nu sunt accidentați grav Seroni și Fucek,ca vine Chiajna la oraș.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by englezul »

Sincer eu credeam ca luam multe meciul asta, ca prea bine ne-a mers in ultima vreme. Am scapat ieftin, pacat de accidentari si cartonase. Daca lua rosu Straut sau Neagu sa mor daca se supara cineva... Sa speram ca-l piscam pe Alexa, ala-i meci important!
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by banatean_violet »

Nu-i nimic. Bine ca a fost infrangerea in meciul asta. Vor urma 3-4 victorii una dupa alta. :mansour:
Mi-a fost frica sa nu luam gol in ultimele 5 minute din prima repriza cand nu reuseam sa tinem mingea la noi mai mult de 10 secunde. Din pacate in repriza a doua nu am mai avut nici o pretentie deoarece am fost nevoiti sa jucam si cu Neagu si cu Popovici. Cu un om in minus ne-am fi descurcat, dar cu doi deodata. :( Despre Neagu putem spune ca pe langa omul in minus de la noi a fost si un om in plus pentru adversari. S-a mai completat situatia si cu indolenta lui Pedro, care nici nu mai putea fi schimbat. Infrangere logica ce pregateste cele 3 victorii obligatorii in umatoarele 3 meciuri. Hai Poli!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by impossible »

Pacat de cartonasul rosu primit. Dar il batem pe Alexa si fara Soljic.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by diegis37 »

Pe Pedro poate îl trezeste cineva caci meciul e gata :p
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by ultraviola »

Soljic combina frumos cu Fucek, au avut o ocazie superba in prima repriza.
Meci fain, pacat de rezultat, succes echipei noastre in etapa viitoare, cu Chiajna!
Iar noi - cu totii la stadion!
:steag2:
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by ceasul13 »

A contat oboseala din cupa, dar cred ca din pacate meciul l-a pierdut in buna parte un jucator, Neagu.
Golul primit pe greseala lui, rosu luat tot din cauza lui, sa nu mai zicem de faza din final in care in loc sa opreasca mingea a trimis-o din pozitie buna in plopi.
Daca batem Chiajna suntem in grafic, nu se stie daca vor avea acelasi antrenor la meciul cu noi dupa rezultatele lor din ultima perioada ...
:polipoli: :polipoli: :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by AndreiVajnaII »

S-a văzut mai degrabă Neagu decât oboseala. Dacă era oboseală luam gol la fiecare pătrundere a lor ca în vremurile bune.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by LILIaKu- »

Fundasii nostri laterali sunt cei mai slabi oameni meci de meci. De aia trebuie sa bagam fundasi centrali acolo, ca Seroni sau Scutaru. La gol nu a gresit doar Neagu. Straut nu era pe nicaieri.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by impossible »

La gol a gresit si Straut, cam la fel de grav ca Neagu. Nici lui nu prea i-a iesit jocul. Cu putin noroc puteam obtine un egal, dar sansa nu a mai tinut cu noi. Am fost prea apatici. Intervine oboseala, mai ales ca jucam in 3 competitii, iar lotul este destul de subtire. Sper sa rezistam pana la capat. De fapt, trebuie sa rezistam.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply