CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Apr 02, 2017 7:25 am

1
0
No votes
X
2
40%
2
3
60%
 
Total votes: 5
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by Amadeus »

Primul impuls a fost sa critic si eu ceva. Apoi mi-am amintit de bucuria din cupa...
Sa-i batem pe Kiajna si totu-i din nou bine.
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by banatean_violet »

De ce nu mai joaca Novak deloc? Nu era extraordinar, dar parca nu facea gafele lui Neagu care a ramas la nivelul echipei din playoutul de anu trecut.
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by sorinpaso »

Meciul cu Chiajna sa nu-l pierdem macar. Asta de azi sper
sa-l bifam la reciprocitati.....
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by swedishbitter »

Rezultat ce trebuie sters cu buretele cat mai rapid. Partea buna a acestui meci e ca le-am castigat pe cele doua de dinainte. Cam asta ar fi singura remarca pozitiva. Sigur ca e misto ca un oras ca Iasi are echipa in Liga lui Mitica dar personaje gen prunea si Golumbuvici o fac destul de nesuferita. Chiar ma uitam inainte de meci pe linia de fund a alb/violetilor si nu mi-a mirosit prea bine ca sa fiu sincer. Dar pe astia ii ai, cu astia defilezi. O infrangere etapa viitoare ne-ar fi fatala. Eu zic ca singura sansa de a prinde un loc de Europa League la anul e sa ne concentram pe castigarea Cupei. Ar fi o palma (la figurat) expediata tuturor ce nu au crezut in Popa dar si celor ce au avut stopuri cardiacee atunci cand Poli a trecut de mijlocul terenului pentru prima data in campionatul asta. Pentru ca, pe la inceput, au fost destule misto-uri in presa centrala gen "Breaking News: Poli inscrie, surpriza de proportii inimaginabile: Poli face egal". In ultimul timp, ma tot inclin sa cred ca media, impreuna cu echipele satelor de pe langa Bucale, nu prea agreeaza deplasariile atat de lungi gen Buc-partea de Vest.
Dar depinde de baietii lui Popa; daca nu castigm niciun meci in playout din urmatoarele 4, 5 eu zic ca ar fi bine sa ne concentram pe Europa League.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by Amadeus »

cred ca privesti prea negativist. Pierd un meci din cinci si-s gata. nici nu-ncerc sa-mi imaginez ce-ai fi scris daca erai fan de-al kiajnei. Eu personal cred ca luam 7 puncte din urmatoarele 3 meciuri.
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by Pffv »

Amadeus wrote:cred ca privesti prea negativist. Pierd un meci din cinci si-s gata. nici nu-ncerc sa-mi imaginez ce-ai fi scris daca erai fan de-al kiajnei. Eu personal cred ca luam 7 puncte din urmatoarele 3 meciuri.

Asa sa fie , cu trei obligatorii cu Chiajna ! :ymhug: :)
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by LILIaKu- »

Chiajna si Pandurii cred ca sunt echipele ce joaca cel mai slab in playout. ASA mi se pare ca are jucatori mai buni ca noi si nivelul jocului e peste noi. Daca batem Chiajna si Pandurii, cred ca ne permitem sa pierdem puncte cu ASA, desi sper sa nu. Daca faceam x2 cu Iasi ne permiteam s-o gafam cu Chiajna, dar asa, daca nu batem e nasol. Oricum, dupa mine jucatorii astia merita laudati. Si Popa la fel. Cu toate problemele financiare ce le avem, cu lotul subtire, cu -14 puncte, au facut minuni. Ce sa zica Voluntari? Aia is cu banii la zi, da Pandele bani publici fara numar, aduc jucatori cu nume, si sunt 3(TREI) puncte peste noi. Un nimic.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: CSMS Iasi - Poli, Playout Etapa a3a

Post by swedishbitter »

Amadeus wrote:cred ca privesti prea negativist. Pierd un meci din cinci si-s gata. nici nu-ncerc sa-mi imaginez ce-ai fi scris daca erai fan de-al kiajnei. Eu personal cred ca luam 7 puncte din urmatoarele 3 meciuri.
Daca eram fan al Chiajnei probabil ca n-as fi stiut sa scriu, deci.. revenind, un meci pierdut din cinci inseamna mult atunci cand incepi cu -14 la bord. Punctele puse in joc, pe care nu reusim sa le luam, nu prea mai constituie un prilej de a o da cu "nu-i nimic baietii, ca poate batem pe x, y si z sau facem 8 puncte in meciulurmator".Popa sa ramana cu biciul pe ei, chiar pe mama lor la o adica. Nu reprosez nimic baietilor de prin ghete dar tra' sa fim constienti ca orice punct nebifat inseamna f mult acum cand vor aparea si mici cooperative pe ici pe colo. Fugim dupa trei iepuri dar numai unul are ceva carne pe el.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
Post Reply