Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Ne calificam?

DA
7
78%
NU
0
No votes
Ce conteaza?
2
22%
 
Total votes: 9
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by ultraviola »

A contat nu atat numarul suporterilor, cat faptul ca au sustinut echipa ca in vremurile bune. M-au trecut fiorii cand am cantat cu totii din nou la tribuna 1 "Forta Viola Ale" si la finalul meciului cand foarte multi oameni, tineri, cu copii, sau mai in varsta, am mers spre poarta dinspre Complex sa sustinem echipa la penalty-uri.
A fost o atmosfera superba azi, si echipa a meritat pe deplin sustinerea noastra.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by swedishbitter »

3 puncte muncite si meritate, castigate de #grup. Mi se pare ca acesti baieti muncesc cel mai constincios cam din toate generatiile de la Iancu'ncoa.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by ceasul13 »

:polipoli: :polipoli: :polipoli: :bere: :bere: :bere:
O atmosfera senzationala in tribune si lupta pana la sacrificiu din partea jucatorilor.
La fel ca in cazul celor -14 puncte, e mai frumoasa calificarea obtinuta impotriva arbitrilor si in inferioritate numerica. Sicanele acestea permanente din partea federatiei, ligii, arbitrilor, presei prost "informate" de binevoitori .... par deocamdata sa ne faca tot mai uniti si puternici.
Sa speram ca ne tin puterile (numeric avem un lot destul de restrans) si ne vom bucura la sfarsit si de salvarea de la retrogradare. Oricum indiferent ce va fi, e cea mai frumoasa echipa de fotbal a Timisoarei din ultimii destul de multi ani.
:bravo: :galerie: :polipoli: :polipoli: :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by banatean_violet »

diegis37 wrote:....
Nu mai imi aduc aminte cand am fost furati in asa hal de o brigada de arbitri.
.....
Hai Poli!! :steag2:
Meciurile cu dinamo, macavei apoi fanta de lumina, vreo 3 eliminati parca tot arbitrii din galati si atunci si a mai fost finala de cupa romaniei tot cu cfr. Au mai fost si altele, dar astea nu le-am uitat. Acum intra si asta la categoria acelor meciuri cu furaciuni grosolane ale arbitrilor.
Bine ca s-a terminat cu bine. Sa vedem ce urmeaza. La Iasi putem juca si cu juniorii aia care se cred vedete sa-i vedem ce sunt in stare. Urmatoarele trei meciuri, dupa deplasarea de la Iasi sunt importante, cu 3 victorii am putea transa retrogradarea, adica ii bagam pe ceilalti in transee sa se bata pentru evitarea retrogradarii si noi vom juca la spectacol pentru public. :galerie: :bravo:
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by banatean_violet »

Nu-mi vine sa cred, pana si intr-un ziar al miticilor scrie ca a fost "Arbitraj dezastruos

Probabil invidioşi pe performanţele lui "Popică", arbitrii s-au pus de-a curmezişul în faţa Timişoarei, să nu cumva să ajungă în semifinalele Cupei României."

http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/ ... 06126.html

Sunt curios daca va fi sanctionat cumva arbitrul asta, probabil ca da pentru ca nu a reusit sa-si faca tema data de superiori si ne-am calificat noi mai departe. :biker:
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by timisoreanul »

Arbitrajul a fost jenant. Nu doar ca nu ne-au acordat cei 5% pentru gazde, dar au dat vreo 30% pentru oaspeti. Probabil ca, obisnuiti cu stadioane mici si goale, atunci când ajung pe Dan Paltinisanu cu ceva lume in tribune, toti vor sa arate ce mari arbitri sunt ei si cum rezista presiunii, dar se umplu de penibil. Asta ca sa nu caut alte explicatii.
Poli a luptat admirabil. Acesti baieti si antrenorii lor parca vor sa demonstreze cat de importanta este tenacitatea, oricate piedici li se opun (penalizari, arbitaje ostile si altele), ei raman in picioare. Sper sa o tina tot asa.
Atmosfera a fost superba si m-a incantat si pe mine când tot stadionul a cantat ”Forza Viola allez!”
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by diegis37 »

Da ceva bani primim pentru aceasta victorie de la federatie sau sponzorul cupei? sau ramanem numai cu bucuria victoriei ?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by Pffv »

diegis37 wrote:Da ceva bani primim pentru aceasta victorie de la federatie sau sponzorul cupei? sau ramanem numai cu bucuria victoriei ?
Te-ai facut sugubat , prietene :D ! De unde si pana unde bani ..... :bashhead2: !??
In Romania cam totul este o chestier de onoare , numai cei de" afara" sunt numai cu gandul la bani :bashhead: :dizzy: !


le Si daca , din intamplare ar fi vorba de ceva pitule , oricum s-ar achita candva intr-un viitor putin previzibil . Asa de multa incredere este in aceasta chestiune .... chiar asa , la licentiere se "pune" ca avem de primit ceva de la LPF , sau acolo se urmaresc doar datoriile ?
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by AndreiVajnaII »

diegis37 wrote:Da ceva bani primim pentru aceasta victorie de la federatie sau sponzorul cupei? sau ramanem numai cu bucuria victoriei ?
Am inteles ca ar fi vreo 50 000 de euro pentru ca am ajuns in semifinala.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli - CFR Cluj - Cupa Romaniei

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:
diegis37 wrote:Da ceva bani primim pentru aceasta victorie de la federatie sau sponzorul cupei? sau ramanem numai cu bucuria victoriei ?
Am inteles ca ar fi vreo 50 000 de euro pentru ca am ajuns in semifinala.
Vin deodata cu aia de la Liga :mrgreen: :twisted: !? Ad calendas graecas (in dacica nu stiu :D ) ?
Post Reply