Poli - Chiajna

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Poli - Chiajna

Post by Amadeus »

Daca batem, vom fi la 2 puncte de TG Jiu si la 4 de Chiajna.
Amadeus
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli - Chiajna

Post by Amadeus »

0-1 la pauza, arbitraj care va incerca sa mentina scorul asta.
Pedro luat in brate si se da fault in atac, portarul lor iese cu mingea 2 metri din careu, nimic, in ultimul minut, hent clar in careul lor, faza continua...
slabi, desi am dominat continuu dupa gol, cred ca am avut un singur sut pe poarta, direct din corner.
Amadeus
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: Poli - Chiajna

Post by sorinpaso »

Cine a adus maimuta asta de arbitru, carne de tun,
ca sa ne futa noua meciul..??!! Prevad ca o sa batem
dar cu mari sacrificii. Mare lucru de nu o sa fie si rosii,
la cat de varza ii omul in negru....
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli - Chiajna

Post by Amadeus »

1-1
dezamagit de Pedro si Popica.
Pedro inexistent, iar de la Popica ma asteptam sa le ceara sa traga la poarta.
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli - Chiajna

Post by marci75 »

Ne chinuim f tare, nu prea văd faze lucrate,dar se vede în schimb dorinta.
Bravo Poli.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Chiajna

Post by banatean_violet »

Nu-i bai ca nu am castigat, 7 sau 8 puncte e tot aia. Important e ca echipa a aratat determinare. Din pacate tot astfel de meciuri vor urma, cu echipe care se inchid, joaca la ciupeala, simuleaza, plus arbitraje care ca si azi vor fi impotriva noastra, ba chiar mai mult. Cu o echipa in care au loc Neagu sau Popovici va fi greu dar nu imposibil. Am incredere in Ionut Popa ca macar de aia de la pandurii si asa vom reusi sa trecem in clasamentul final. :heartbeat:
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Chiajna

Post by banatean_violet »

Nesimtit si alexa asta. Auzi gol din ofside si Seroni ar fi trebuit eliminat la simularea lui melinte. Mi-ar place sa retrogradeze echipa la care e antrenor.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli - Chiajna

Post by Amadeus »

Probabil se referea la Herea care i-a dat un cot in spate lui Straut.
A uitat sa-i mutumeasca lui Straton, golul a fost al lui.
S-o luam pas cu pas, sa-i depasim pe Pandurii dupa o etapa-doua si dup-aia ii putem urmari pe Kiajna.
Amadeus
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli - Chiajna

Post by timisoreanul »

Alexa spune ca noi nu am avut ocazii, dar ei cate ocazii au avut? Au marcat la prima ocazie dintr-o faza fixa si apoi au stat toti cu curul in poarta, au simulat si au jucat dur. Echipa rurala care a venit la oras. Noi am avut posesie 59% (din statistica de pe net), cred ca asta spune ceva. Trebuie sa credem toti cu tarie ca ne vom salva, in primul rand jucatorii si antrenorii, sa munceasca din greu si sa fie constienti ca se poate. Iar noi trebuie sa-i sustinem, azi am fost parca mai numerosi si i-am impins pe baieti de la spate. Se incalzeste vremea, probabil ca seara se vor juca meciurile din play-off, iar ale noastre la ore mai accesibile, asa ca sa ne mobilizam toti ca sa avem echipa in liga 1 si la anul, unde mai e cat de cat fotbal profesionist, ca in liga a II-a e amatorism. Când Mera spune ca are salariu 1000 lei pe luna la ACSASU, asta nu se cheama fotbal profesionist.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli - Chiajna

Post by impossible »

Mie Chiajna mi s-a parut a fi cea mai slaba echipa dintre cele care au jucat in ultima vreme pe DP. Au inchis cat au putut jocul, simulari, trageri de timp ... Cel mai mult insa a tras de timp arbitrul. Era normal, as zice, el fiind din Bucuresti. Probabil a consumat vreo 5 tuburi de spray (si o sticla de whisky) pentru marcarea distantei de 9 m la lovituri libere. Trebuia marcat locul, nu-i asa, indiferent daca lovitura era la centrul terenului sau in careul advers. Omul in negru, un adevarat orator, a tinut sa dea zeci de explicatii jucatorilor si antrenorilor la fiecare faza. Nu a fost nimeni sa-i spuna ca lovitura libera se da in favoarea jucatorului faultat, nu a celui care faulteaza? Un arbitru din Chiajna n-ati gasit? Sa stim o treaba. Ma astept ca in playout, atunci cand conteaza, sa fie si mai si ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply