Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by Amadeus »

decit un 1-0, prefer un 3-3
Amadeus
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by Amadeus »

are cineva vreun link ce functioneaza? mersi
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by banatean_violet »

Felicitari echipei pentru pasul facut in finala. Bine ca s-a jucat meciul si a fost in primul rand o victorie impotriva acelor antitimisoreni care populeaza CJ. Incredibil pana unde a putut merge ticalosia celor care conduc clica de la CJ, indivizii s-au opus din tote puterile ca POLI Timisoara sa nu ajunga in aceasta finala. Pe cine reprezinta sobolanii aia? Ce mai cauta printre proprietarii clubului? Ziceam ca nu a fost bine cu tractorov, dar gandacul asta de dobra duce absurdul si ura fata Timisoara pe cele mai inalte culmi.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by marci75 »

banatean_violet wrote:Felicitari echipei pentru pasul facut in finala. Bine ca s-a jucat meciul si a fost in primul rand o victorie impotriva acelor antitimisoreni care populeaza CJ. Incredibil pana unde a putut merge ticalosia celor care conduc clica de la CJ, indivizii s-au opus din tote puterile ca POLI Timisoara sa nu ajunga in aceasta finala. Pe cine reprezinta sobolanii aia? Ce mai cauta printre proprietarii clubului? Ziceam ca nu a fost bine cu tractorov, dar gandacul asta de dobra duce absurdul si ura fata Timisoara pe cele mai inalte culmi.

Bravo Poli/rusine Cons Judetean.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by timisoreanul »

Bravo, POLI! Suntem in FINALA CUPEI LIGII, ceea ce nu este putin lucru! Vom juca cu trofeul pe masa (cu Dinamo) si poate vom reusi ceea ce nu a reusit Marian Iancu cu milioane de euro. I-am da o palma si marelui polist Contra, care a refuzat sa vina in sezonul trecut, desi a declarat ca Poli si nationala nu se refuza, dar a fugit intr-un suflet la catei.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by timisoreanul »

Despre Consiliul Judetean, asa stim noi sa ne sustinem sportul de performanta. Au gasit momentul când sa fie mai catolici decat Papa. Probabil ca fara cei 3000 lei, nu isi mai puteau desfasura maine activitatea.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by englezul »

Carnita cruda pentru psd. Multa, multa si de la toti spectatorii care au fost pe stadion aseara ! ;)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by impossible »

A intrat si Neaga la digi si a spus ca taxa pentru un meci pe nocturna pe DP este de 7200 lei, la care se adauga sumele pentru arbitri si observatori. Plata ar fi facut-o "un baiat" din Timisoara. Cum am spus si altadata, CJ ar putea compensa aceste sume cu cele platite de club pentru instalatia de incalzire a gazonului. Daca se doreste se pot gasi solutii. In viitorul apropiat probabil vom fi nevoiti sa jucam pe un alt stadion, in alt oras.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by englezul »

impossible wrote:A intrat si Neaga la digi si a spus ca taxa pentru un meci pe nocturna pe DP este de 7200 lei, la care se adauga sumele pentru arbitri si observatori. Plata ar fi facut-o "un baiat" din Timisoara. Cum am spus si altadata, CJ ar putea compensa aceste sume cu cele platite de club pentru instalatia de incalzire a gazonului. Daca se doreste se pot gasi solutii. In viitorul apropiat probabil vom fi nevoiti sa jucam pe un alt stadion, in alt oras.
Se lauda Robu ca anul asta in C. Buziasului o sa inceapa din fonduri locale constructia unui stadion de 5.ooo de locuri care sa aiba posibilitatea de a fi extins. Aia ar fi solutia primariei ca sa nu mai depinda de pesede. Sa vedem daca se va si pune in opera asa ceva. La 5.000 de locuri pe o arena mica dar noua si moderna, dau in scris ca se vand minim 1.ooo de abonamente. Nu ne trebuie ceva mai mare de atat in acest moment. :)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Semifinala Cupa Ligii Retur Poli - ASA

Post by impossible »

englezul wrote:
impossible wrote:A intrat si Neaga la digi si a spus ca taxa pentru un meci pe nocturna pe DP este de 7200 lei, la care se adauga sumele pentru arbitri si observatori. Plata ar fi facut-o "un baiat" din Timisoara. Cum am spus si altadata, CJ ar putea compensa aceste sume cu cele platite de club pentru instalatia de incalzire a gazonului. Daca se doreste se pot gasi solutii. In viitorul apropiat probabil vom fi nevoiti sa jucam pe un alt stadion, in alt oras.
Se lauda Robu ca anul asta in C. Buziasului o sa inceapa din fonduri locale constructia unui stadion de 5.ooo de locuri care sa aiba posibilitatea de a fi extins. Aia ar fi solutia primariei ca sa nu mai depinda de pesede. Sa vedem daca se va si pune in opera asa ceva. La 5.000 de locuri pe o arena mica dar noua si moderna, dau in scris ca se vand minim 1.ooo de abonamente. Nu ne trebuie ceva mai mare de atat in acest moment. :)
Ar fi bine, dar daca imi aduc aminte ca ne chinuim de ani buni sa ridicam o amarata de sala de sport devin cam pesimist. Noi avem aceasta problema (a stadionului) acum si fara bani nu avem cum sa o rezolvam. Pe termen scurt. Pe termen lung poate ar fi solutii, numai sa o ducem pana acolo.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply