Viitorul (scornicesti) - Poli

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sat Feb 25, 2017 2:56 pm

1
1
14%
X
4
57%
2
2
29%
 
Total votes: 7
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by sorinpaso »

Ne prezentam la meci ca sa facem act de prezenta. Aiurea...
Macar sa ne spuna si nou, sa nu ne mai uitam la meci,
ca-si bat joc de noi....
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by englezul »

Straut, Bocsan, Seroni, Neagu.
Pe bune, nici nu am luat multe cu linia asta de fund. :(
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by marci75 »

Meci de rahat....
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by banatean_violet »

Asta a fost dushul foarte rece dinaintea unui lung sir de victorii. :dizzy: :mansour:
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by marci75 »

În loc de Popovici trebuie folosit un tânăr. Acest băiat este total pe lângă subiect,nu cred ca un junior poate juca mai prost decât el.
Ii trebuie 10 ocazii sa dea un gol.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by englezul »

marci75 wrote:În loc de Popovici trebuie folosit un tânăr. Acest băiat este total pe lângă subiect,nu cred ca un junior poate juca mai prost decât el.
Ii trebuie 10 ocazii sa dea un gol.
Chiar mai multe...
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by banatean_violet »

Si care-i tanarul ala? Pentru ca astia mai tineri daca nu sunt titulari prin contract si nu au salar mai mare decat titularii batrani nu joaca pentru Poli.
Eu nu prea inteleg ce se intampla cu Pedro, care dupa fiecare meci jucat e accidentat pentru urmatoarele doua.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by ceasul13 »

Astazi am fost penibili. Am intrat fara vlaga, plictisiti .... O infrangere ca aceasta sau cu 1-0 are acelasi efect in clasament, dar o astfel de lipsa de atitudine lasa un gust amar. E preferabila chiar o infarangere la scor daca (doar ca ramane deocamdata un mare daca) reusim cumva sa batem Chiajna, decat una la limita si fara victorie cu Alexa.
In rest am avut inca o confirmare ca Popovici nu poate fi mai mult decat o fosta speranta, in loc de Neagu mai bine fortezi un junior si am vazut din nou ca jocul cu doi fundasi centrali de acelasi profil masivi, lenti e sinucigas pentru noi. Oricum azi toti sau fost slabi, ce poti sa zici de rosul luat de Artean in minutul 90 la 5-0 undeva la centrul terenului ... :bashhead:
Poate saptamana viitoare vom putea sa ne bucuram din nou de rezultate bune.
HAI POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by timisoreanul »

Am vazut de multe ori comentarii rautacioase la adresa lui Hagi (care a fost fotbalistul meu preferat), inclusiv aici la noi in zona, dar pana una alta, e pe primul loc cu o gramada de pusti in echipa. Ma intreb si eu de ce Poli a avut mereu reticenta de a-si promova jucatorii tineri talentati, de care niciodata nu a dus lipsa. Unii au plecat fara sa joace un minut pentru Poli, vezi cazul Rotariu. Azi in echipa lui Hagi erau doi timisoreni, Benzar si Casap. In schimb am preferat sa aducem jucatori straini de doi bani (nu ma refer la cei doi croati, unul a inscris golul victoriei in etapa trecuta si nu i-am vazut suficient incat sa tragem o concluzie).
Despre meci, am jucat slab, parca ne-am dus la taiere acolo. Dar prefer o succesiune de rezultate 2-1, 0-5, 1-0, decat 0-1, 0-1, 0-1.
Eu am incredere in continuare in antrenori, in jucatori si chiar in conducatorii actuali, se straduiesc si merita mai multa sustinere din partea tuturor. Trebuie sa luptam pana la sfarsit si daca ne salvam, vor veni si vremuri mai bune.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by banatean_violet »

IMHO ...pana sa ajunga actuala echipa mult laudata a acestui hagi, a evitat vreo doua retrogradari in urma unor blaturi ordinare sau a unor arbitraje partinitoare. Am retrogradat si noi o data si din cauza acestor jocuri murdare ale lui hagi. Acum echipa lui arata bine, dar este cladita pe minciuna si hotie, asa ca nu o pot considera un model de urmat.
Post Reply