Viitorul (scornicesti) - Poli

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sat Feb 25, 2017 2:56 pm

1
1
14%
X
4
57%
2
2
29%
 
Total votes: 7
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by marci75 »

banatean_violet wrote:Si care-i tanarul ala? Pentru ca astia mai tineri daca nu sunt titulari prin contract si nu au salar mai mare decat titularii batrani nu joaca pentru Poli.
Eu nu prea inteleg ce se intampla cu Pedro, care dupa fiecare meci jucat e accidentat pentru urmatoarele doua.

Nu știu ,ar trebui sa știe Roti ,sa nu mai vb tot de fcsb și sa urmărească tinerii.Am văzut ca sunt o gramada selecționați la U19 ,mai bine tragi de unul din ei decât sa-l mai înveți sa stea în teren pe Popovici.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by impossible »

Nu putem sa alergam, parca nu avem suflu. Cam asa s-a intamplat si cu Iasiul, dar atunci am avut destul noroc si s-a terminat cu bine. Nu stiu cand trebuie sa-si spuna cuvantul pregatirea fizica facuta la munte. Lasam prea multe spatii in centrul apararii si, cum nu putem alerga dupa atacantii adversi (deh, varsta), acordam adversarului sansa unor situatii clare de gol. Cel mai rau lucru intamplat la Scornicesti (pardon, Ovidiu) este cartonasul rosu luat de Artean. Nu mai stiu cum e acum regulamentul, dar sper sa-si efectueze suspendarea in meciul de marti cu ASA.

LE Ca de obicei, PFA a fost mai obiectiv decat mine si a intuit rezultatul corect. :ymhug: Sper sa se intample acelasi lucru cu partenerul de Cronica Violeta, Andrei (ma refer la cele 8 puncte prezise pentru acest miniretur) si sa-l batem pe Alexa.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by PFA »

Eh, sunt eu mai pesimist, poate. Flancurile arată rău și o fac în primul rând fiindcă mijlocașii de bandă nu ajută destul. E greu să găsești un echilibru între cele două faze, dar Fucek și Popovici clar n-au făcut față, și nici Doman nu e grozav din acest punct de vedere. Doar Bărbuț ce-a mai învățat să se implice, să-l ajute pe Străuț. Sincer, eu aș fi jucat cu Novak - Fucek sau chiar o variantă cu Novak ca mijlocaș, dar Popa nu-l place, deci ce să faci?
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by AndreiVajnaII »

impossible wrote:Nu putem sa alergam, parca nu avem suflu. Cam asa s-a intamplat si cu Iasiul, dar atunci am avut destul noroc si s-a terminat cu bine. Nu stiu cand trebuie sa-si spuna cuvantul pregatirea fizica facuta la munte. Lasam prea multe spatii in centrul apararii si, cum nu putem alerga dupa atacantii adversi (deh, varsta), acordam adversarului sansa unor situatii clare de gol. Cel mai rau lucru intamplat la Scornicesti (pardon, Ovidiu) este cartonasul rosu luat de Artean. Nu mai stiu cum e acum regulamentul, dar sper sa-si efectueze suspendarea in meciul de marti cu ASA.

LE Ca de obicei, PFA a fost mai obiectiv decat mine si a intuit rezultatul corect. :ymhug: Sper sa se intample acelasi lucru cu partenerul de Cronica Violeta, Andrei (ma refer la cele 8 puncte prezise pentru acest miniretur) si sa-l batem pe Alexa.
Vezi ca tot PFA e cel cu punctele. Eu atunci doar am postat atunci cronica pentru ca el uitase. Personal, n-am nici o opinie legata de cele 8 puncte, daca vin sau nu vin.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Viitorul (scornicesti) - Poli

Post by impossible »

AndreiVajnaII wrote:
impossible wrote:Nu putem sa alergam, parca nu avem suflu. Cam asa s-a intamplat si cu Iasiul, dar atunci am avut destul noroc si s-a terminat cu bine. Nu stiu cand trebuie sa-si spuna cuvantul pregatirea fizica facuta la munte. Lasam prea multe spatii in centrul apararii si, cum nu putem alerga dupa atacantii adversi (deh, varsta), acordam adversarului sansa unor situatii clare de gol. Cel mai rau lucru intamplat la Scornicesti (pardon, Ovidiu) este cartonasul rosu luat de Artean. Nu mai stiu cum e acum regulamentul, dar sper sa-si efectueze suspendarea in meciul de marti cu ASA.

LE Ca de obicei, PFA a fost mai obiectiv decat mine si a intuit rezultatul corect. :ymhug: Sper sa se intample acelasi lucru cu partenerul de Cronica Violeta, Andrei (ma refer la cele 8 puncte prezise pentru acest miniretur) si sa-l batem pe Alexa.
Vezi ca tot PFA e cel cu punctele. Eu atunci doar am postat atunci cronica pentru ca el uitase. Personal, n-am nici o opinie legata de cele 8 puncte, daca vin sau nu vin.
Pai 5 au venit deja. Inca 3 sambata si va fi bine.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply