Poli - Iasi

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli - Iasi

Post by Amadeus »

dupa cum joaca pandurii, ar trebui lejer sa-i depasim.
mai frica mi-e de tridentul: voluntari-kiajna-dinamu in playout decit de ASA si Pandurii.
Aia 3 vor decide cine pica
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli - Iasi

Post by impossible »

Ideea este sa trecem de ASA si Pandurii. Mai mult nu cred ca avem cum, celelate echipe avand destule mijloace extrafotbalistice sa evite retrogradarea. Pana la urma aceste 8 puncte de la TAS nici nu ne ajuta prea mult. Astfel, daca ar incepe playout-ul acum am fi la 3 puncte in spatele Pandurilor (adica o diferenta de 1 meci castigat). Cu inca 8 puncte am avea 1 punct in plus fata de ei pe care l-am putea pierde la fel de usor. Important este sa prindem varful de forma in playout si va fi bine.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Iasi

Post by banatean_violet »

Punctul ala in plus ar mai insemna ceva bani de la TV. De pe 13 nu se mai incaseaza nimic dupa sezonul regulat.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli - Iasi

Post by timisoreanul »

FRF nu poate influenta Tribunalul de la Lausanne. Stiti bine ca au pierdut o gramada de litgii acolo, inclusiv cu noi, acum cativa ani. Ei doar si-au sustinut pozitia propriei comisii care a aplicat sanctiunea. Asa ca sa asteptam solutia, zic.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Poli - Iasi

Post by LILIaKu- »

Eu zic acum ca e mai bine sa nu primim inapoi. Daca Pandurii joaca la fel de prost, nu vreau sa apara Naum sa spuna ca fara punctele alea nu faceam nimic. Vreau sa demonstram la toti ca se poate si cu -14, cu echipa de B si bagati in Liga 1 in etapa a 2a, fara bani, fara aia de pe stiinta,si FARA INSOLVENTA
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli - Iasi

Post by marci75 »

Ar fi bine sa vina cele 8 puncte ,pana la urma le-am castigat pe teren.
Dar totodata sper sa nu se relaxeze baietii odata cu venirea lor.
Oricum nu concep sa nu prindem lejer barajul.Pandurii si ASA sunt din toate pctele de vedere sub noi.
Batem la rege etapa viitoare si cu Chiajna acasa si poate sa vina play-outul.....
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Poli - Iasi

Post by PFA »

ASA, cei pe care n-am fost in stare sa-i batem acum putin peste o saptamana, sunt din toate punctele de vedere sub noi?

Sa ne vedem lungul nasului, nu suntem mai buni ca nimeni din oficiu. Atat ASA, cat si Pandurii, daca se pun pe picioare si vor sa joace, pot juca la nivelul nostru.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli - Iasi

Post by impossible »

banatean_violet wrote:Punctul ala in plus ar mai insemna ceva bani de la TV. De pe 13 nu se mai incaseaza nimic dupa sezonul regulat.
Din pacate acei bani s-ar duce direct la CJ. Pana la urma ajungem sa jucam meciurile de acasa in alt oras. X( Dupa cum spunea cineva luni la meci, mai bine punem cartofi pe acest stadion, daca tot nu vrem sa-l folosim pentru fotbal. Ma intreb cine-l va intretine daca nu joaca nimeni acolo. Curios (sau mai degraba nu) ca instalatia de incalzire a gazonului nu poate fi folosita ca plata a datoriei.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Poli - Iasi

Post by DP 2-6 »

LILIaKu- wrote:Eu zic acum ca e mai bine sa nu primim inapoi. Daca Pandurii joaca la fel de prost, nu vreau sa apara Naum sa spuna ca fara punctele alea nu faceam nimic. Vreau sa demonstram la toti ca se poate si cu -14, cu echipa de B si bagati in Liga 1 in etapa a 2a, fara bani, fara aia de pe stiinta,si FARA INSOLVENTA
[-x Luni după meci, a spus Naum, că după joc și după rezultate, Poli e cea mai îndreptățită să spere la salvarea de retrogradare.
Post Reply