Et 23 ASA - POLI

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
1
13%
1X
0
No votes
12
0
No votes
X
2
25%
X2
0
No votes
2
5
63%
1X2
0
No votes
 
Total votes: 8
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by marci75 »

Indolentilor cu așa meciuri chiar ca atrageți lumea la stadion.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by swedishbitter »

marci75 wrote:Indolentilor cu așa meciuri chiar ca atrageți lumea la stadion.
Eu cred ca, din contra, indolenta nu va atrage publicul. Dar cred ca subiectul s-a dezbatut prea mult. Nu cred ca pana in pauza de iarna echipa lui Popa a dat dovada de indolenta. Probabil e nevoie de cateva meciuri pentru a-si intra in mana (daca e vorba de Stranton), respectiv in picior, daca e vorba de restul lotului. Orice punct lovit e un punct ochit si poate inclina balanta in mod favorabil la sfarsitul sezonului de regulat.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by Amadeus »

Asta e.
Sper sa piarda chiajna si tg jiu.
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by englezul »

Ne taram din toate punctele de vedere atat valoric cat si financiar. Nu va mai faceti asteptari pentru ca nu sunt fondate. Avem nevoie de multa sansa sa nu retrogradam si apoi sa tragem obloanele. Probabil mai multi sunt in oras cei care-si doresc acest lucru, de cat cei care spera la supravietuire. Echipa asta este fututa de toti, peste tot. La tv, in oras, de autoritati si nu in ultimul rand de noi cu tot felul de rautati. Avem o Dacie 1300 carpita,ruginita si plina de improvizatii si noi vrem sa facem liniute cu Loganuri si Passaturi si ne mai si enervam ca nu reusim sa le luam fata... Sunt doar cativa oameni in club care fac eforturi enorme sa nu tragem obloanele din mers, platim cazari in ultima secunda si mergem cu motorina primita de pomana si unii vor spectacol si achiziti de jucatori. Pe bune ? :(
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by marci75 »

englezul wrote:Ne taram din toate punctele de vedere atat valoric cat si financiar. Nu va mai faceti asteptari pentru ca nu sunt fondate. Avem nevoie de multa sansa sa nu retrogradam si apoi sa tragem obloanele. Probabil mai multi sunt in oras cei care-si doresc acest lucru, de cat cei care spera la supravietuire. Echipa asta este fututa de toti, peste tot. La tv, in oras, de autoritati si nu in ultimul rand de noi cu tot felul de rautati. Avem o Dacie 1300 carpita,ruginita si plina de improvizatii si noi vrem sa facem liniute cu Loganuri si Passaturi si ne mai si enervam ca nu reusim sa le luam fata... Sunt doar cativa oameni in club care fac eforturi enorme sa nu tragem obloanele din mers, platim cazari in ultima secunda si mergem cu motorina primita de pomana si unii vor spectacol si achiziti de jucatori. Pe bune ? :(

Le-au dat 2 salarii înainte cu câteva zile,crezi ca mureșenii au mai văzut ceva de câteva luni?
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by englezul »

marci75 wrote:
englezul wrote:Ne taram din toate punctele de vedere atat valoric cat si financiar. Nu va mai faceti asteptari pentru ca nu sunt fondate. Avem nevoie de multa sansa sa nu retrogradam si apoi sa tragem obloanele. Probabil mai multi sunt in oras cei care-si doresc acest lucru, de cat cei care spera la supravietuire. Echipa asta este fututa de toti, peste tot. La tv, in oras, de autoritati si nu in ultimul rand de noi cu tot felul de rautati. Avem o Dacie 1300 carpita,ruginita si plina de improvizatii si noi vrem sa facem liniute cu Loganuri si Passaturi si ne mai si enervam ca nu reusim sa le luam fata... Sunt doar cativa oameni in club care fac eforturi enorme sa nu tragem obloanele din mers, platim cazari in ultima secunda si mergem cu motorina primita de pomana si unii vor spectacol si achiziti de jucatori. Pe bune ? :(

Le-au dat 2 salarii înainte cu câteva zile,crezi ca mureșenii au mai văzut ceva de câteva luni?
Suntem in februarie si ei inca nu au inchis salariile de pe anul trecut. Ma gandesc ca sunt entuziasmati baietii, au si salarii mari, ce mai, ploua cu carnati. Mai un pic si or sa plece cu Misu cu autocarul ca si ciresarii cu sandvici de acasa!
Departe de mine ideea de a le scuza indolenta dar nici entuziasm nu are rost sa asteptam de la ei...
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by Pffv »

englezul wrote:Suntem in februarie si ei inca nu au inchis salariile de pe anul trecut. Ma gandesc ca sunt entuziasmati baietii, au si salarii mari, ce mai, ploua cu carnati. Mai un pic si or sa plece cu Misu cu autocarul ca si ciresarii cu sandvici de acasa!
Departe de mine ideea de a le scuza indolenta dar nici entuziasm nu are rost sa asteptam de la ei...
Bine Boss , dar intrebarea "incuietoare" este : daca retrogradam , cresc sau scad sansele sa mai vada ceva din salariile restante ? :dizzy:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by englezul »

Pffv wrote:
englezul wrote:Suntem in februarie si ei inca nu au inchis salariile de pe anul trecut. Ma gandesc ca sunt entuziasmati baietii, au si salarii mari, ce mai, ploua cu carnati. Mai un pic si or sa plece cu Misu cu autocarul ca si ciresarii cu sandvici de acasa!
Departe de mine ideea de a le scuza indolenta dar nici entuziasm nu are rost sa asteptam de la ei...
Bine Boss , dar intrebarea "incuietoare" este : daca retrogradam , cresc sau scad sansele sa mai vada ceva din salariile restante ? :dizzy:
Sincer, eu nu mi-as dori sa fiu in pielea lor.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by impossible »

Hai sa fiu eu contra (Gica, in niciun caz Cosmin) parerii generale. Eu spun ca am jucat destul de bine, daca avem in vedere accidentarile si suspendarile. ASA nu e o echipa de copii, dupa cum fals s-a afirmat in studiourile digi. Au cativa jucatori cu experienta in prima liga, dar si niste tineri talentati. Nici antrenorul nu este chiar de mana a doua. I-am vazut putin in prima etapa la Astra si nu au jucat deloc prost. Ca era bine sa castigam, asta e o alta poveste. Cu putin noroc puteam sa o facem. La fel de bine puteam sa pierdem. N-am putut acum, dar, asa cum am mai spus, important e sa luam puncte in play-off. Varful de forma sa fie atunci, nu acum. Daca mai facem 14 puncte pana in play-off va fi bine :p .
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Et 23 ASA - POLI

Post by marci75 »

Dacă Barbut,Popovici,Draghi ci ...nu lasă o impresie buna anul ăsta și Poli retrogradeaza nu prea văd unde își mai găsesc de lucru ,sa-I vad atunci cum lucrează pe 1500 ron la Conti sau Flextronic.Chiar știu o fosta vedeta de la Poli la banda la Hella.
Post Reply