Poli - Voluntari Miine de la 17

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Dec 09, 2016 5:21 pm

1
3
75%
X
0
No votes
2
1
25%
 
Total votes: 4
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by diegis37 »

englezul wrote:
diegis37 wrote:Importante sunt cele 3 puncte .Am fi putut face ceva golaveraj ,imi lipseste macar un meci cu un 3-0 /4-0.Asa fara sa tremur la fiecare faza in propriul careu.
:steag2: :steag2:
Tu si jiji ce mai visati la scoruri din astea... :) ))) Din pacate nici lui si nici noua nu ni se arata...
Eu remarc faptul ca suntem in situatia de a putea bate pe oricine si sunt foarte fericit ca am depasit faza cand la fiecare meci ma gandeam cu groaza cate o sa luam, egal unde jucam acasa sau afara.
Pai un meci ,ca mai multe nici eu nu am curaj :)
Nici nu mai stiu cand am avut si noi un 3-0 ,cati ani or fi de atunci ?
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by swedishbitter »

Desi am castigat un meci de 6 puncte constat ingrozit ca nu am castigat la scor de tenis si n-am profitat de superioritatea numerica, ca golul a fost inscris din penalty (groaznic, stiu) iar daca a fost din penalty, nu am vazut o lovitura exersata la antrenamente. Gen Messi pasa la Suarez. Poate e nevoie de un soc la echipa; asa nu se mai poate!


Vazand acum reluarile, mi se pare ca a fost fault in atac la acel penalty. Dupa fuga umar la umar, se pare ca Doman, smecher dealtfel, intinde unul dintre cele doua picioare din dotare catre jucatorul in visiniu, care se impiedica (de fapt este impiedicat) si cade gramada peste polist. E bine pentru noi ca macar acum de luna cadourilor mai avem parte si de din astea, pentru ca la inceputul campionatului parca toate greselile erau contra.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by DP 2-6 »

De nepriceput! Cum să tremuri spre final, cu om în plus, cu desculții ăștia și să joci mult mai bine cu echipe de top?
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by timisoreanul »

Victorie absolut meritata. E cale lunga de la acel 0-5 din play-out-ul campionatului trecut si acest 1-0. Unde este munca si seriozitate, este imposibil sa nu apara rezultatele. Cred ca a fost cel mai bun meci al lui Doman din campionat (a mai facut un joc bun in cupa cu Chindia). A obtinut penalty, a marcat, a provocat eliminarea lui Cernat si a avut o bara dintr-un sut din afara careului. Golul lui Seroni mi s-a parut perfect regulamentar. Mi-as dori foarte multe sa învingem FCSB pe Arena Nationala si sa-i bagam in sedinta pe infumuratii aia. La fel de importante sunt si meciurile din cupe. Daca trecem de ASA in cupa ligii, vom avea sansa extraordinara ca anul viitor sa jucam un meci cu trofeul pe masa (promit ca merg la Bucuresti sa-i sustin pe baieti).
In timp ce le transmit inca o data felicitari jucatorilor si antrenorilor pentru parcursul din aceasta toamna, sper ca cei din conducere sa fi invatat din greselile trecutului, iar daca se vor face transferuri in iarna, sa se aduca 2-3 jucatori peste cei pe care ii avem pe posturi importante, deci calitate, iar nu cantitate. De prea multe ori s-au adus 9-10 jucatori, dintre care aproape niciunul nu a jucat, iar daca a facut-o, au fost jenanti, cred ca juniorii nostri jucau mai bine.
Spectatorii mai putini la ultimele meciuri au fost din cauza frigului, marturisesc ca si eu ieri am preferat sa stau acasa, desi am fost la toate meciurile de pe teren propriu de pana acum.
Forza Viola!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by impossible »

swedishbitter wrote:Desi am castigat un meci de 6 puncte constat ingrozit ca nu am castigat la scor de tenis si n-am profitat de superioritatea numerica, ca golul a fost inscris din penalty (groaznic, stiu) iar daca a fost din penalty, nu am vazut o lovitura exersata la antrenamente. Gen Messi pasa la Suarez. Poate e nevoie de un soc la echipa; asa nu se mai poate!


Vazand acum reluarile, mi se pare ca a fost fault in atac la acel penalty. Dupa fuga umar la umar, se pare ca Doman, smecher dealtfel, intinde unul dintre cele doua picioare din dotare catre jucatorul in visiniu, care se impiedica (de fapt este impiedicat) si cade gramada peste polist. E bine pentru noi ca macar acum de luna cadourilor mai avem parte si de din astea, pentru ca la inceputul campionatului parca toate greselile erau contra.
Apropo de cadouri ... Eu am plecat de la stadion convins ca s-a terminat 2-0. Ce gol frumos a marcat Seroni. Lumea spune ca s-a tremurat pe final. La 2-0? E clar ca nu din cauza scorului. Probabil din cauza frigului. Unii spun ca n-a fost gol, insa parerile (online) sunt impartite. Fault in atac, respectiv ofsaid. De remarcat si lovitura libera executata de Artean si respinsa de zid ... cu cotul. Nu, n-a fost penalty ... Hent este la lovirea mingii cu mana ... nu cu cotul. Fault la LLorente (cu doi L) in minutul 93? Da, daca regulamentul spune ca se sanctioneaza orice cadere, indiferent daca un jucator e sau nu atins de adversar. Concluzionand, cred ca s-au dat cadouri de o parte si de alta. Ca doar se apropie sarbatorile. Nu din rea vointa, ci din .... (beep). Aaa, sa nu uit. A fost un frig ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by englezul »

impossible wrote:
swedishbitter wrote:Desi am castigat un meci de 6 puncte constat ingrozit ca nu am castigat la scor de tenis si n-am profitat de superioritatea numerica, ca golul a fost inscris din penalty (groaznic, stiu) iar daca a fost din penalty, nu am vazut o lovitura exersata la antrenamente. Gen Messi pasa la Suarez. Poate e nevoie de un soc la echipa; asa nu se mai poate!


Vazand acum reluarile, mi se pare ca a fost fault in atac la acel penalty. Dupa fuga umar la umar, se pare ca Doman, smecher dealtfel, intinde unul dintre cele doua picioare din dotare catre jucatorul in visiniu, care se impiedica (de fapt este impiedicat) si cade gramada peste polist. E bine pentru noi ca macar acum de luna cadourilor mai avem parte si de din astea, pentru ca la inceputul campionatului parca toate greselile erau contra.
Apropo de cadouri ... Eu am plecat de la stadion convins ca s-a terminat 2-0. Ce gol frumos a marcat Seroni. Lumea spune ca s-a tremurat pe final. La 2-0? E clar ca nu din cauza scorului. Probabil din cauza frigului. Unii spun ca n-a fost gol, insa parerile (online) sunt impartite. Fault in atac, respectiv ofsaid. De remarcat si lovitura libera executata de Artean si respinsa de zid ... cu cotul. Nu, n-a fost penalty ... Hent este la lovirea mingii cu mana ... nu cu cotul. Fault la LLorente (cu doi L) in minutul 93? Da, daca regulamentul spune ca se sanctioneaza orice cadere, indiferent daca un jucator e sau nu atins de adversar. Concluzionand, cred ca s-au dat cadouri de o parte si de alta. Ca doar se apropie sarbatorile. Nu din rea vointa, ci din .... (beep). Aaa, sa nu uit. A fost un frig ...
La pauza nu am mai rezistat de frig si am plecat :(
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by impossible »

englezul wrote: La pauza nu am mai rezistat de frig si am plecat :(
Eu m-am imbracat ca pentru o expeditie la Polul Nord.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by Amadeus »

Bravos pt victorie.

Cit de frig o fost?
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Poli - Voluntari Miine de la 17

Post by PFA »

Pai si normal ca a fost frig, daca nu ne-am inghesuit toti in acelasi loc, sa ne tinem de cald!
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
Post Reply