cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Dec 05, 2016 9:25 pm

1
1
20%
X
2
40%
2
2
40%
 
Total votes: 5
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by marci75 »

Nu-I rau un punct la ce penalty a dat gunoiul de arbitru.
Bravo baieți vineri neapărat sa batem cătunul bucureștean.
Am putea sa ne adunam cât mai mulți la stadion.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by Pffv »

Binisor ! Cu un arbitru "normal" , cine stie ?!
:bravo:
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by asu »

nu se poate ......fault in atac si se dicteaza penalty !

ma cac in el de fotbal romanesc !

ps. e adevarat ca 2-0 e offside ,dar asta nu inseamna ca e nenesar sa urmeze bataia de joc

m-am saturat !
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by impossible »

Daca era putin noroc puteam obtine toate punctele. Cu 2 penalty-uri inventate era insa greu. Chivulete putea chiar sa puna cireasa la ultima faza cu lovitura libera facuta cadou gazdelor. Sa-i dai si cartonas lui Poparadu e cam lipsa de bun simt. Cum adica "daca am gresit, imi cer scuze", cum i-a spus lui Popa la final? X(
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by orangetm »

Eu îmi cer scuze că stau pe aici mai puțin, dar am treabă cu deontologii de pe grupul de Facebook, gen alde Tote. Și cu proasta dilie, dar blondă soldovana... :D
După ăștia doi (azi), chivuletii au greșit de ambele părți. :)))

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by impossible »

orangetm wrote:Eu îmi cer scuze că stau pe aici mai puțin, dar am treabă cu deontologii de pe grupul de Facebook, gen alde Tote. Și cu proasta dilie, dar blondă soldovana... :D
După ăștia doi (azi), chivuletii au greșit de ambele părți. :)))

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
E adevarat. In prima repriza a "gresit" in favoarea echipei ce isi indrepta atacurile spre careul inghetat, iar in a doua in favoarea celei care apara acelasi careu. Pe de alta parte, a facut greseli in ambele parti (a se citi jumatati) ale terenului. :))
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by englezul »

Marele adevar este ca si regulamentele au devenit prea de kakat si ii dau libertate centralului sa ia decizii cam cum vrea pulicica lui si are acoperire regulamentara. Adica daca se impune sa "faca" o echipa sa o poata face cu regulamentul in mana. Nu mai bine era inainte? Hent tata daca mana nu era lipita de corp si daca nu trageai de la juma de metru. Cu intentie sau fara nu mai conteaza. Mingea deviata de adversar te scotea din offside, plm. In loc sa simplificam a trebuit ptr anumite interese ala fifa si uefa sa complicam jocul, futui in splina de nemernici!
Aceleasi nemernicii se fac in batatura lui Arpy si Mury, carnita cruda sa le dam lor si celor care-i acopera! :anticfr:
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by banatean_violet »

Pe langa 11metri acordate aiurea pentru cfr (daca se aplica acelasi regulament ar fi trebuit sa se dea 11m si la buscularea lui Bocsan in careul lor), cei de la cfr sunt niste cotonogari, au avut o multime , zeci de faulturi de galben si de abia undeva in repriza a doua au inceput sa vada vreun cartonas. Felicitari echipei pentru joc. Mi-a ramas in minte o faza de prin minutul 7-8 cand am vazut o tesatura de pase ale jucatorilor nostri, cum nu tin minte sa mai fi vazut de mult la Poli. Felicitari jucatorilor si antrenorului. Pana nu demult se tot spunea ca avem jucatori prosti si ca antrenorii nu au ce face ca nici Murinho nu ar reusi vreo victorie cu lotul actual, se pare insa ca altii erau prostii pana acum, nu jucatorii.
Din pacate antrenorul Ionut Popa este singurul care incearca sa ia atitudine impotriva arbitrajelor scandaloase, ar fi trebuit ca cineva din conducere sa-l ia de mana pe arbitru pentru explicatii, nu antrenorul, care cu un arbitru mai batut in cap se putea alege si cu o suspendare.
:bravo: POLI!
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by marci75 »

Neaga și Rotariu mai sunt la club ei sunt obișnuiți cu interviurile.Puteau sa-i zică ceva de dulce la arbitru dar dorm pe ei.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: cfr Cluj - Poli luni, 5 decembrie ora 18

Post by banatean_violet »

Se trezesc numai cand lauda :antisteaua:

Nu inteleg de ce in conditiile financiare de azi au mai fost angajati si astia la club.
Post Reply