Etapa a17a Poli - Astra 27 Noi ora 18:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Nov 27, 2016 6:00 pm

1
5
63%
X
2
25%
2
1
13%
 
Total votes: 8
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa a17a Poli - Astra 27 Noi ora 18:00

Post by marci75 »

Abia aștept meciul cu Voluntariul sa mă pun în spatele bancîi lui Marin......
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa a17a Poli - Astra 27 Noi ora 18:00

Post by ceasul13 »

:bravo: :bere: :bere: :bere: :polipoli:
Felicitari tuturor pentru joc. Azi un plus pentru Seroni.
In sfarsit am scapat de ultimul loc, cu tot cu penalizarile lor de rahat.
Sper sa avem un joc bun si sa venim cu puncte din urmatoarele partide, daca batem apoi si Voluntariul suntem in grafic.
:polipoli: :sup2:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa a17a Poli - Astra 27 Noi ora 18:00

Post by banatean_violet »

Pe langa Seroni si Pedro l-as remarca si pe Bocsan care incepe sa devina fundasul de care avem nevoie. De fapt se vede ca fiecare jucator incearca sa joace la maximul posibilitatilor. Clar este meritul antrenorului Ionut Popa, a reusit sa construiasca o echipa de fotbal cu aceeasi jucatori, care cu alti antrenori pareau o stransura trimisa pe terenul de fotbal sa stea pe acolo 90 de minute. Este de apreciat efortul si vointa jucatorilor in conditiile salariilor mici si alea neplatite, iar notiunea de prima se pare ca a disparut din fotbalul de la noi.
In concluzie merita remarcata toata echipa. Hai Poli!!!! :valuri:
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa a17a Poli - Astra 27 Noi ora 18:00

Post by timisoreanul »

Bravo Poli! Meci excelent, rezultat excelent! Trebuie sa abordam cu curaj toate meciurile, pentru ca nu mai exista echipe mari in campionatul nostru, nici macar FCSB, Dinamo sau Astra, dupa cum s-a vazut azi. Sper si eu ca Pedro sa fie sanatos si ne va ajuta foarte mult. A jucat foarte putin, dar deja a marcat doua goluri. Toti baietii sunt sufletisti, joaca cu ambitie si merita aprecierea noastra. Iar cei tineri sunt intr-un progres evident. Jos palaria in fata lui Ionut Popa pentru ce a realizat pana acum, dar sa o tina tot asa, sa ne salveze de la retrogradare si sa ramana si aici 5 ani ca la Iasi. Baietii astia ar merita si un public mai numeros. Oricum, eu vreau sa subliniez ca aceasta echipa are un public fidel. De cativa ani, pe unii spectatori ii vad la toate meciurile. Sunt 500-1000 care vin la toate meciurile si vreo 7000 care vin la meciurile mai importante.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa a17a Poli - Astra 27 Noi ora 18:00

Post by impossible »

Goluri superbe! Ce cursa fantastica a facut Seroni! Golul al doilea a plecat tot de la o iesire solitara a fundasului nostru. Apoi Pedro si-a aratat clasa. Pana la urma cred ca isi merita banii. Meci frumos facut de baietii nostri si o victorie ... asteptata. De fapt, v-am avertizat ca vom castiga. Astra nu este o echipa care sa se inchida in aparare si acest lucru ne favorizeaza. Urmeaza Craiova? :bravo:
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
lesley
Posts: 110
Joined: Fri Oct 26, 2012 6:55 pm

Re: Etapa a17a Poli - Astra 27 Noi ora 18:00

Post by lesley »

Superb :steag2:
Post Reply