Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti

Poll ended at Sun Nov 06, 2016 11:14 am

1
6
60%
X
2
20%
2
2
20%
 
Total votes: 10
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti

Post by diegis37 »

impossible wrote:Arbitrajul n-a fost net in favoarea cuiva (ma refer la central, nu la tusieri), numai ca ... am luat un gol din ofsaid, iar Hategan n-a avut curajul sa ne dea inca un penalty la ultima faza. Cu toata neputinta / neatentia noastra ar fi fost, poate, 2-1 pentru Poli. Important, cred eu, este ca, in ciuda situatiei in care ne aflam, putem pune probleme oricarei echipe.
Daca puncte nu am luat dupa acest meci macar ramanem cu aceasta impresie ca suntem in stare sa batem pe oricine.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti

Post by Amadeus »

mie nu mi-a lasat impresia asta, mai ales in ultimele 20 de minute.
dinamu is slabi, cum zicea altcineva mai devreme, sunt sanse sa jucam cu ei in playout
Amadeus
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti

Post by timisoreanul »

In ultimele doua sezoane am pierdut de 4 ori cu Dinamo, de fiecare data nemeritat. Si aseara am avut ocazii mai multe si mai clare decat ei, dar noi le-am ratat, iar ei le-au fructificat. Oricum, personal eu indragesc foarte mult antrenorii si jucatorii nostri din acest campionat. Daca cei din campionatul trecut, desi aveau nume mult mai grele si pretentii pe masura, nu au urmarit decat sa castige niste bani, cei de acum si-au suflecat manecile si s-au pus pe treaba. Daca vor fi la fel de seriosi, eu chiar cred ca ne vom salva (ati vazut ca afirmatiile lui Mitran au fost o prostie, cei de la CFR au primit un raspuns de la LPF in acest sens). Toti ne vad retrogradati, ne fac sisifi, dar eu observ ca toti jucatorii nostri tineri sunt in progres (Barbut, Artean, Bocsan, Mailat). Cred ca ne lipseste doar un om de gol. Draghici si Popovici nu joaca rau, dar trebuie sa o bage in ate, asta e rolul lor. Sper sa isi revina Pedro pentru primavara, el ar putea indeplini cu succes acest rol daca ar fi sanatos, daca nu, trebuie adus un atacant de valoare.
Cu toate ca nu o suport pe Dinamo (in ultimul timp am ajuns totusi sa antipatizez mai mult pe FCSB pentru sprijinul pe care-l primeste din toate directiile) si cu toate ca galeria lui Dinamo ne-a muit cat a putut, am apreciat atmosfera pe care au creat-o. La noi prea devenise atmosfera de teatru in ultimii ani.
PS: Nu inteleg schimbarea lui Boiangiu care pare ca era agreat de jucatori cu Neaga. Nu am nimic cu el, dar atunci când lucrurile incep sa functioneze, nu are rost sa faci schimbari doar de dragul schimbarilor. Pana la urma cine conduce acest club? Robu? Dragoi? Birlica? La nivel de conducere mai avem mult pana departe.
Post Reply