Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Depasim ASA in clasament?

Poll ended at Sun Oct 30, 2016 3:29 am

DA
5
63%
NU
2
25%
Poate
1
13%
 
Total votes: 8
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by Amadeus »

in cupa, tocmai ce-au fost eliminati de Afumati.
Sper intr-o victorie in Moldova
Amadeus
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by orangetm »

Data viitoare... Ăștia de la Botsani îs ciuma noastră...

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by AndreiVajnaII »

Hai ca dacă rămâne scorul așa, e un progres.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by englezul »

Dam si noi un gol....
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by diegis37 »

Nu a fost sa fie,am fost obositi ,nici de pressing nu am mai fost în stare.Chiar în ultimele minute de joc pana si portarul nostru tragea de timp pana degaja mingea.Arbitru prost ,a dat o gramada de cartonase galbene.
La al doilea gol a fost o tara offsaid,zic eu.Doman si Bocsan dupa cateva meciuri bune ,azi nu au mai dat acelasi randament.Batem Dinamo si ne luam punctele inapoi :)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by impossible »

N-a iesit de data asta. S-a gresit in aparare la ambele goluri. La golul 2 nu mi s-a parut ca Llorente a facut fault. De fapt arbitrajul a fost cam smecheresc azi. Ramane sa ne revansam etapa viitoare. Daca ne castigam meciurile de acasa eu ma declar multumit.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by diegis37 »

impossible wrote:N-a iesit de data asta. S-a gresit in aparare la ambele goluri. La golul 2 nu mi s-a parut ca Llorente a facut fault. De fapt arbitrajul a fost cam smecheresc azi. Ramane sa ne revansam etapa viitoare. Daca ne castigam meciurile de acasa eu ma declar multumit.
Nici eu n-am vazut acolo fault.Asta tot nu scuza prestatia noastra,cu doua ocazii in 90 de min nu prea poti castiga un meci.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by swedishbitter »

diegis37 wrote:
impossible wrote:N-a iesit de data asta. S-a gresit in aparare la ambele goluri. La golul 2 nu mi s-a parut ca Llorente a facut fault. De fapt arbitrajul a fost cam smecheresc azi. Ramane sa ne revansam etapa viitoare. Daca ne castigam meciurile de acasa eu ma declar multumit.
Nici eu n-am vazut acolo fault.Asta tot nu scuza prestatia noastra,cu doua ocazii in 90 de min nu prea poti castiga un meci.
Arbitrajul nu scuza prestatia noastra, sunt de acord. Dar ce anume poate scuza jocul slab, e faptul ca Botosaniul, in ciuda numelui exotic, din pacate e de mai mult timp o trupa solida a ligii I. Se vede ca n-am jucat cu FC Olguta sau cu Viitorul, sa castigam lejer. Pacat ca s-au parcurs acele mii de km aiurea cu trenul, pacat de efortul delegatiei dar era clar ca nu mai ai vlaga necesara sa bati o trupa ce te-a facut pe unde te-a prins. De remarcat stadionul plin. De scaune goale. Am mai zis-o: decat doua egaluri mai bine sa incepem cu o infrangere dar sa luam 3 pct in meciul care va consemna demisia lui Ando.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by englezul »

Ptr o echipa cu lot de divizia B eu zic ca suntem mult peste asteptari. Am facut presing pana in careul lor de 16 in prima repriza, deci s-a dorit dar nu s-a putut mai mult. Doar cu alergatura si noroc nu poti sa pacalesti la infinit, poate daca nu tragem in iarna obloanele si mai facem cateva plombe in lot, o sa ne fie mai usor. Sanse sa scapam de retrogadare exista doar in situatia in care se retrag cateva echipe, altfel greu. Dar asta este ideea, luptam pana la final si vedem. Ma bucur ca nu mai vad "kuru in poarta" stil pe care echipa asta l-a jucat de la prima promovare a lui Velcea si pana la venirea lui Popica. Iesim la joc, facem presing, avem si ocazii, atat pot baietii astia acum, nu are sens sa le cerem mai mult...
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa a14a Botosani - POLI Luni 31 Oct 20:30

Post by Amadeus »

englezul wrote: Sanse sa scapam de retrogadare exista doar in situatia in care se retrag cateva echipe, altfel greu...
pe ASA ii depasim noi cumva, una trebuie sa traga obloanele in iarna si suntem pe loc de baraj...
Amadeus
Post Reply