Poli - Viitorul, 17 Octombrie

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Oct 16, 2016 7:13 pm

1
4
57%
X
1
14%
2
2
29%
 
Total votes: 7
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Viitorul, 17 Octombrie

Post by banatean_violet »

Tocmai in asta consta frumusetea victoriei impotriva lui zachingofzablat, gol din 11m care mai mult nu a fost. :)
Oricum la cate alte decizii gresite care au influentat rezultatul s-au luat impotriva noastra mai e mult pana la echilibru, asa ca nu m-as supara daca si cu chiajna, cateii, etc. ar fi la fel.
Pentru mine o dovada a maturizarii jocului echipei a fost jocul din minutele de prelungire. Cam doua minute am tinut mingea departe de poarta noastra la coltul terenului advers si ramanea asa pana la sfarsit daca nu s-ar fi plictisit arbitrul. Alta data in minutele astea de prelungire jucam ultra crispati si luam vreo doua goluri. Cred ca e in primul rand meritul antrenorului. Pe langa faptul ca am castigat este de remarcat ca suntem la al doilea meci fara gol si in celelalte am luat doar cate unul. Aici ar fi de remarcat portarul care a reparat gafele fundasilor, mai putine decat in trecut, dar gafe din cauza carora puteam face cadou 2-3 goluri. Avem si destule ocazii, mai trebuie sa gasim modalitatea prin care sa si fructificam cateva dintre ele.

PS Totul e bine cand se termina cu bine, dar stie cineva de ce Carstocea si nu Artean la 11m?
Last edited by banatean_violet on Tue Oct 18, 2016 11:17 am, edited 1 time in total.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Poli - Viitorul, 17 Octombrie

Post by AndreiVajnaII »

Poate avea el ceva personal cu regele. :)

Cand am fost egalati de Cluj sezonul trecut, tin minte ca si noi i-am luat un pic apararea lui Florin Marin, ca a fost vina jucatorilor. Dar vazand cum am transat ultimele minute aseara, dar si in precedentele victorii, cred ca e clar acum cine a imbatranit degeaba.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Poli - Viitorul, 17 Octombrie

Post by PFA »

Era și altă presiune atunci, existau alte așteptări. :p
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Poli - Viitorul, 17 Octombrie

Post by AndreiVajnaII »

Tocmai... era presiune sa-ti pregatesti jucatori astfel incat sa nu iei 2 goluri in prelungiri si sa pierzi doua puncte.
Post Reply