Poli Timisoara - FCSB

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - FCSB

1
3
38%
X
2
25%
2
3
38%
 
Total votes: 8
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by marci75 »

Meci slab,2 echipe muncitoare dar atât.
Pacat cu puțin noroc obțineam 1 pct.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by diegis37 »

Azi am jucat fricos,nu mi-a placut .Banuiesc ca antrenorul a pregatit meciul pentru un 0-0.
Cu mai mult tupeu am fi putut scoate punct(e) din acest meci.
Hai Poli.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by diegis37 »

Poate singurul aspect pozitiv au fost banii,am inteles ca se pot achita restantele pentru o Luna.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by banatean_violet »

Pacat ca nu am obtinut macar un punct in fata unui adversar slab. Echipa cu care am jucat ieri a aratat cel mai putin fotbal comparativ cu ceilalti adversari de pana acum. Nu reusesc sa inteleg timorarea antrenorului afisata cu cateva zile inainte de meci, stare pe care a insistat sa o transmita si jucatorilor.
Mai bine ar fi insistat ca atunci cand un jucator de la noi greseste (imposibil de anulat in totalitate aceste erori personale) sa existe dublaj mai ales pentru zona din fata careului.
Daca nu reusim vreo 4 puncte in urmatoarele doua meciuri, atunci cheltuiala mare de la tas pentru cele 8 puncte este una inutila.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by englezul »

banatean_violet wrote:Pacat ca nu am obtinut macar un punct in fata unui adversar slab. Echipa cu care am jucat ieri a aratat cel mai putin fotbal comparativ cu ceilalti adversari de pana acum. Nu reusesc sa inteleg timorarea antrenorului afisata cu cateva zile inainte de meci, stare pe care a insistat sa o transmita si jucatorilor.
Mai bine ar fi insistat ca atunci cand un jucator de la noi greseste (imposibil de anulat in totalitate aceste erori personale) sa existe dublaj mai ales pentru zona din fata careului.
Daca nu reusim vreo 4 puncte in urmatoarele doua meciuri, atunci cheltuiala mare de la tas pentru cele 8 puncte este una inutila.
Desi nu cred ca are relevanta Popica a declarat de nenumarate ori ca fcsb este miezul fotbalului mioritic iar oierul este motul kakatului national. Cred ca s-a picurat de emotie, nu se astepta sa mai aiba vreodata in viata asta sansa de a sta pe banca la un meci contra fcsb. A dormit ca un prunc noapte de dupa...
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by diegis37 »

englezul wrote:
banatean_violet wrote:Pacat ca nu am obtinut macar un punct in fata unui adversar slab. Echipa cu care am jucat ieri a aratat cel mai putin fotbal comparativ cu ceilalti adversari de pana acum. Nu reusesc sa inteleg timorarea antrenorului afisata cu cateva zile inainte de meci, stare pe care a insistat sa o transmita si jucatorilor.
Mai bine ar fi insistat ca atunci cand un jucator de la noi greseste (imposibil de anulat in totalitate aceste erori personale) sa existe dublaj mai ales pentru zona din fata careului.
Daca nu reusim vreo 4 puncte in urmatoarele doua meciuri, atunci cheltuiala mare de la tas pentru cele 8 puncte este una inutila.
Desi nu cred ca are relevanta Popica a declarat de nenumarate ori ca fcsb este miezul fotbalului mioritic iar oierul este motul kakatului national. Cred ca s-a picurat de emotie, nu se astepta sa mai aiba vreodata in viata asta sansa de a sta pe banca la un meci contra fcsb. A dormit ca un prunc noapte de dupa...
Inteleg ca presa scrie tîmpenii, poate doar asa au sanse sa mai vanda ceva.De la un antrenor astept o alta abordare,chiar prefer acele clasice (mingea e rotunda/fiecare meci începe de la 0-0/ai,n-ai mingea dai la poarta/etc),decat acea pozitie de umil în fata fcsb-ului.
Nici criticarea jucatorilor în presa nu îmi place (duce mult spre stilul lui Becali) .Poate sa critice cum si cat vrea dar în vestiar.Este un joc de echipa si se castiga si pierde in echipa,acest stil de a gasi vreun vinovat care trebe decapitat prin presa nu imi place deloc.
Un meci se castiga foarte des si mental,daca stii sa iti motivezi jucatorii,daca le dai încredere,daca îi convingi ca si Messi este doar un jucator de fotbal ca si ei si nu are 3 perechi de ..urechi :D atunci poti realiza mult mai multe decat daca începi sa iti bati joc de ei (cum a fost dupa meciul pierdut la Voluntari).
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by swedishbitter »

Nu cred ca poti pretinde prea mult de la Popa. E un antrenor de echipa ce se zbate in zona nisipurilor miscatoare, indiferent de liga in care se afla. Din pacate e expirat dar cu toate astea, dintre cei care au fost, cred ca-i cel mai ok pt echipa asta din era postianculictica. Tot din pacate pe doi cred ca a fost dom flocea. Clasamentul e completat asa: 3- relu sunda, 4- dan, 5- olandezul in sfarsit zburator iar cel mai penibil cred ca a reusit sa fie grigoras.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
Post Reply