Poli Timisoara - FC Botosani

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - FC Botosani

1
7
78%
X
0
No votes
2
2
22%
 
Total votes: 9
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Poli Timisoara - FC Botosani

Post by swedishbitter »

@englezul Ma refeream la jucatori, antrenor. Managementul clubului evintr-adevar penibil. Adica, tocmai simtul realitatii imi spune ca in conditiile in care exista si e manageriat clubul, in teren nu am decat sa ma astept la esecuri pe linie iar fircare punct e depasirea conditiei proprii.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Poli Timisoara - FC Botosani

Post by dylan »

Chiar n-am inteles atitudinea lui Miculas de la sfarsitul meciului cum draqu poti sa razi pe banca si sa faci glume cand te bate botosaniul cu 5-0 acasa.Eu sincer nu mai inteleg nimic ce se vrea cu echipa asta, jucatori nu avem de liga 1, in schimb avem o caruta de puncte penalizare care cica nici nu se injumatatesc la intrarea in play-out, care a fost motivul pentru care am acceptat sa jucam in liga 1, banii din televizari ii folosim pe vechile datorii iar participarea de anul asta va strange cel putin la fel de multe datorii si atunci care-i logica?Iti zice doman in direct la tv ca jucatorii s-au facut ca joaca fotbal jumate de campionat si tu le mai dai o sansa.Sa vina d-nul Robu si sa ne zica care ar putea fi motivul pt care s-ar merita sa ne prezentam pe stadion la un asa spectacol, sau dansul poate se bazeaza ca poate vin ceva spectatori platitori care sa tina cu echipa adversa, nu mai inteleg nimic.
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Poli Timisoara - FC Botosani

Post by bvgtm »

dylan wrote:Chiar n-am inteles atitudinea lui Miculas de la sfarsitul meciului cum draqu poti sa razi pe banca si sa faci glume cand te bate botosaniul cu 5-0 acasa.Eu sincer nu mai inteleg nimic ce se vrea cu echipa asta, jucatori nu avem de liga 1, in schimb avem o caruta de puncte penalizare care cica nici nu se injumatatesc la intrarea in play-out, care a fost motivul pentru care am acceptat sa jucam in liga 1, banii din televizari ii folosim pe vechile datorii iar participarea de anul asta va strange cel putin la fel de multe datorii si atunci care-i logica?Iti zice doman in direct la tv ca jucatorii s-au facut ca joaca fotbal jumate de campionat si tu le mai dai o sansa.Sa vina d-nul Robu si sa ne zica care ar putea fi motivul pt care s-ar merita sa ne prezentam pe stadion la un asa spectacol, sau dansul poate se bazeaza ca poate vin ceva spectatori platitori care sa tina cu echipa adversa, nu mai inteleg nimic.
Singurul lucru pe care-l înţelegem cu toţii,este că...nu mai înţelegem nimic ! Logic,nu? =))
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Timisoara - FC Botosani

Post by banatean_violet »

dylan wrote:... in schimb avem o caruta de puncte penalizare care cica nici nu se injumatatesc la intrarea in play-out...
Regula asta a aparut acum pe parcurs, pentru ca suntem noi in aceasta situatie? Anul trecut cum a fost?

In cazul asta trebuie sa facem exact 14 puncte pana in play out ca sa nu pierdem nimic la injumatatire.

De 6 puncte nu-mi fac probleme ii batem aici pe fecesebe si pe catei, cu celelalte 8 poate rezolva tasu.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli Timisoara - FC Botosani

Post by englezul »

Din ce am inteles eu nu conteaza cate puncte facem in sezonul regulat, putem intra in play-out si cu -200 de puncte. Acolo trebuie sa faci 15 puncte ca sa nu cazi cu depunctare, adica daca ai -185 este perfect. Sper ca nu spera nimeni ca in situatia data si cu pocnitorile de jucatori pe care ii platim, sa mai scapam si de retrogradare. Cine spera la asa ceva sa se ciupeasca si daca nu se trezeste nici atunci, sa ne dea si noua gratis ce fumeaza el. Adica trebuie sa retrogradam fara penalizare, asta este singurul obiectiv realist pe care ni-l putem propune. Si ca sa fiu si mai concret, trebuie sa lucram la echipa pe care o vom alinia in play-out asa cum bine zicea un coleg de suferinta aseara la antrenamentul celor de la Botseni, transmis si la tv! :(
Post Reply