Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Va reuși Poli prima victorie in deplasare din ultimele 2 sezoane?

Poll ended at Sat Aug 13, 2016 7:51 pm

DA
3
50%
NU
3
50%
 
Total votes: 6
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by diegis37 »

swedishbitter wrote:
orangetm wrote:Eu inca mai sper ca naivul sa puna odata clubul piciorul in prag vizavi de brigazile de arbitri si de trioul digi-dolce-look...
Cum-necum, acest club e reprezentantul orasului pe care pretindem ca il respectam si aparam.

Trimis de pe al meu Orange Tado folosind Tapatalk
Nu stiu daca se poate face ceva in sensul asta in afara de sesizari catre organele genitale de implementare a legii. Teoretic ai putea sa intri pe teren cu tricouri inscriptionate "Puie DIgi, Puie comisia de arbitrii, puie tot ce misca". Inclusiv Monta, daca mai exista. Dar cu ce ar ajuta asta?
Revenind la joc, e misto faptul ca am inscris in toate jocurile oficiale, cu echipele care au terminat pe primele locuri. E o chestie pe care Popica poate cladi. Urmeaza meciurile cu .. celelalte echipe, eciuri din care poate chiar scoatem un punct, doua. Eu zic ca ne-am prezentat foarte bine pana acum. N-o sa ma apuc sa scot in evidenta ca avem un lot slab, ca bubuim mingi pt ca ma raportez doar la contextul actual.
=)) =))
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by sorinpaso »

In ritmul asta de arbitraj este clar ca nu o sa adunam nici cele 6 victorii cat
anul trecut. Vor sa ne bage in B cu -30 de puncte, ca sa ne desfiinteze. Aceasta
invitatie a fost cadoul otravit de la greci. Si sa-si promoveze echipa departamentala,
cu jucatori de la echipa lu' Ponta, si alte clone psdiste. Trebuie sa facem ceva: Barbut
a fost faultat de cel putin 3 ori, unde trebuia dat galben, la fel si Elek. Colegii de stadion
sunt cel putin arbitrati corect la fiecare meci, sau avantajati in situatii echilibrate.
Nu se poate asa ceva. Mai bine retragem echipa din campionat. In fine. Vai mama
noastra, nu ne apara nimeni. Unde este Iancu sa le sparga fata....?????
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by englezul »

Ma gandesc ca domn primar vede cu ochiul liber ca avem nevoie urgenta de cativa fotbalisti, ca jucatori de fotbal avem cacalau. Macar imprumut, romani, straini nu conteaza. Mijlocasi centrali nu avem nici macar la numar dar mai ca si valoare. Si musai un fundas central un picut mai iute de picior, ce avem noi acum adica Seroni-Canu-Bocsan chiar si Scutaru au viteza din meciuri de old-boys. Altfel vom ajunge cel putin la fel de rau ca si in finalul sezonului trecut. Nu mai cereti nici arbitraje, nici comentarii decente din partea ziaristilor din buCUResti, nici macar bani de centura. Obisnuiti-va cu ideea ca belele locale sportive sau de infrastructura trebuie sa ni le rezolvam SINGURI. Naivi cei care cred altfel... Asa ca rezolvarea este sa ne facem o echipa decenta din fotbalisti cat de cat, daca dorim sa supravietuim. Pe partea cealalta, doar imprumuturi si fonduri europene, fara mana intinsa. Hai la treaba... :)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by impossible »

sorinpaso wrote:In ritmul asta de arbitraj este clar ca nu o sa adunam nici cele 6 victorii cat
anul trecut. Vor sa ne bage in B cu -30 de puncte, ca sa ne desfiinteze. Aceasta
invitatie a fost cadoul otravit de la greci. Si sa-si promoveze echipa departamentala,
cu jucatori de la echipa lu' Ponta, si alte clone psdiste. Trebuie sa facem ceva: Barbut
a fost faultat de cel putin 3 ori, unde trebuia dat galben, la fel si Elek. Colegii de stadion
sunt cel putin arbitrati corect la fiecare meci, sau avantajati in situatii echilibrate.
Nu se poate asa ceva. Mai bine retragem echipa din campionat. In fine. Vai mama
noastra, nu ne apara nimeni. Unde este Iancu sa le sparga fata....?????
Asa cum e acest regulament (probabil conceput la un pahar de whisky), nu putem sa "depasim" bariera de -15 puncte.

Referitor la baietii din liga a 2-a, am prins si eu, intamplator, un penalty (clar) pentru Valcea. Neacordat. Nu stiu cum a fost meciul lor (era rugby in acelasi timp), dar au scos un rezultat frumos. Cu jucatori i-am ajutat si noi. Motreanu, daca e sa ma intrebe pe mine cineva, avea loc in liga 1. Aceeasi parere o am si in ceea ce-l priveste pe Balaure.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by bvgtm »

Avionul brazilianului mai aterizează anul ăsta ?
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by diegis37 »

bvgtm wrote:Avionul brazilianului mai aterizează anul ăsta ?
a aterizat ,dar cum era de asteptat nu este inca pregatit ,cica e prea gras
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by cristy2005ro »

bvgtm wrote:Avionul brazilianului mai aterizează anul ăsta ?

Întoarcerea fiului risipitor! Pedro Henrique a revenit la Poli Timișoara

Poli Timișoara este în efectiv ”complet” după ce brazilianul Pedro Henrique a revenit în sfârșit pe meleagurile românești. Jucătorul a refuzat să se alăture echipei în pregătiri deoarece a invocat patru luni de neplată din partea clubului alb-violet.

Poli Timișoara a achitat două luni de salarii restante fotbaliștilor, după ce a primti 250.000 de euro din drepturile TV. Acum, clubul mai are restanțe pe luna mai la o parte dintre jucători, iunie și iulie. După ce a văzut că i-au intrat ceva bani în cont, Pedro Henrique a venit totuși la Timișoara. Managerul sportiv Ioan Miculaș a spus că brazilianul va fi sancționat, iar antrenorul Ionuț Popa va decide dacă se va baza pe atacant sau nu.

Pedro Henrique a ratat mare parte a sezonului trecut din cauza unei accidentări. De asemenea, acum a revenit cu ceva kilograme în plus din vacanța foarte prelungită în Brazilia. Chiar și în condițiile în care sezonul trecut nu a jucat mai deloc, clubul trebuie să îi plătească și suma de transfer. Pedro a fost adus în vara lui 2014 la echipă de Ion Timofte sub formă de împrumut, iar în vara lui 2015, președintele Liviu Anton a decis să cumpere jucătorul definitiv de la Galicia.

Suma e de nu mai puțin de 200.000 de euro, în patru tranșe, ultima scadentă în septembrie 2016. Clubul nu a plătit niciun ban pentru jucător. În condițiile evoluțiilor cvasi-inexistente din sezonul trecut, site-ul transfermarkt.de îl evaluează pe atacant acum doar la 50.000 de euro, raportat la cea mai mare cotă a sa, de 450.000 de euro, de la 1 iunie 2015, după promovare lui Poli în Liga I, cu el golgheter. Fotbalistul are contract până în 2019 cu bănățenii.

http://www.tmsport.ro/fotbal/intoarcere ... timisoara/
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by bvgtm »

diegis37 wrote:
bvgtm wrote:Avionul brazilianului mai aterizează anul ăsta ?
a aterizat ,dar cum era de asteptat nu este inca pregatit ,cica e prea gras
:ymhug:
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by bvgtm »

cristy2005ro wrote:
bvgtm wrote:Avionul brazilianului mai aterizează anul ăsta ?

Întoarcerea fiului risipitor! Pedro Henrique a revenit la Poli Timișoara

Poli Timișoara este în efectiv ”complet” după ce brazilianul Pedro Henrique a revenit în sfârșit pe meleagurile românești. Jucătorul a refuzat să se alăture echipei în pregătiri deoarece a invocat patru luni de neplată din partea clubului alb-violet.

Poli Timișoara a achitat două luni de salarii restante fotbaliștilor, după ce a primti 250.000 de euro din drepturile TV. Acum, clubul mai are restanțe pe luna mai la o parte dintre jucători, iunie și iulie. După ce a văzut că i-au intrat ceva bani în cont, Pedro Henrique a venit totuși la Timișoara. Managerul sportiv Ioan Miculaș a spus că brazilianul va fi sancționat, iar antrenorul Ionuț Popa va decide dacă se va baza pe atacant sau nu.

Pedro Henrique a ratat mare parte a sezonului trecut din cauza unei accidentări. De asemenea, acum a revenit cu ceva kilograme în plus din vacanța foarte prelungită în Brazilia. Chiar și în condițiile în care sezonul trecut nu a jucat mai deloc, clubul trebuie să îi plătească și suma de transfer. Pedro a fost adus în vara lui 2014 la echipă de Ion Timofte sub formă de împrumut, iar în vara lui 2015, președintele Liviu Anton a decis să cumpere jucătorul definitiv de la Galicia.

Suma e de nu mai puțin de 200.000 de euro, în patru tranșe, ultima scadentă în septembrie 2016. Clubul nu a plătit niciun ban pentru jucător. În condițiile evoluțiilor cvasi-inexistente din sezonul trecut, site-ul transfermarkt.de îl evaluează pe atacant acum doar la 50.000 de euro, raportat la cea mai mare cotă a sa, de 450.000 de euro, de la 1 iunie 2015, după promovare lui Poli în Liga I, cu el golgheter. Fotbalistul are contract până în 2019 cu bănățenii.

http://www.tmsport.ro/fotbal/intoarcere ... timisoara/
:ymhug:
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Astra Giurgiu-Poli Timișoara(etapa 4,sezon 2016-2017)

Post by DP 2-6 »

Pedro e prea gras, Șeroni e prea slab... :D
Post Reply