Dinamo - Poli Timisoara (etapa 2, sezon 2016-2017)

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronosticul acestui meci

Poll ended at Sun Jul 31, 2016 11:23 am

1
2
29%
X
2
29%
2
3
43%
 
Total votes: 7
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Dinamo - Poli Timisoara (etapa 2, sezon 2016-2017)

Post by swedishbitter »

Si eu cred c-am jucat decent, desi n-am vazut meciul. Pe langa ca am incredere in baieti si in nea Popa, am si un pic de lehamite fata de intrebarile tampte gen "dom'Popa, credeti ca veti putea evita retrogradarea?". Intre timp presa nu poate sa evite prostia. Poate ca tragem la cupele europene. S-a mai spus ca -28/3 = doar -7 puncte in playoff. Adica tot atatea cate am avut anul trecut peste Petrolul si cu toate astea, pana la final diferenta a disparut aproape complet. Asa ca eu sunt optimist. Chiar nu mi-am imaginat ca va putea exista vreodata un meci oficial ACSASUSSPoli-ACSPoli si uite ca imaginatia nu mi-a jucat din nou feste.
Daca baietii lu Popa vor arata ca vor sa joace fotbal sunt sigur ca vor reveni oamenii pe DP dar pe langa jocul lor mai trebuie un pic regandit si rolul fotbalului local in viata timisoreanului anului 2016. Lumea se schimba rapid iar strategia legata de spectacolul sportiv n-ar trebui sa ramana prea mult in urma.
@Dylan, ideea nu-i rea dar decat vreun plictisitor gen stalp imobil de telegraf mai bine unul care fuge fara cap si uneori fara minge, gen Popovici, ca s-ar putea ca din atatea demersuri sa aiba loc o mutatie gen sa fuga catre poarta adversa. Cu tot cu minge.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Dinamo - Poli Timisoara (etapa 2, sezon 2016-2017)

Post by englezul »

Inceput promitator de campionat. Sper ca sfarsitul sa nu fie tragic. In rest, sa mai treaca macar 3-4 meciuri si apoi o sa vedem concret unde ne aflam, ne trebuie puncte ptr ca impresia artistica se puncteaza doar la alte discipline.
Post Reply