POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine castiga?

Poll ended at Mon May 23, 2016 12:32 pm

Noi
3
33%
Ceilalti
2
22%
Nimeni
4
44%
 
Total votes: 9
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by AndreiVajnaII »

Deci cu noroc sa fie. Hai Poli!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by impossible »

Mi-as dori sa castigam. Daca a deschis Andrei topicul e clar ca avem o sansa (sau chiar doua). :ymhug: Victoria noastra le-ar da peste nas celor care ne-au planificat, de mai mult timp, disparitia. Aici ma refer la cei din interior, nu la biciclisti. Chiar as fi curios ce s-ar face daca, prin absurd, ramanem in prima liga. Nu de alta, dar amicii nostri vor avea nevoie de bani (locali) in liga B. Si noi, in situatia asta, cam incurcam.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
lesley
Posts: 110
Joined: Fri Oct 26, 2012 6:55 pm

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by lesley »

impossible wrote:Mi-as dori sa castigam. Daca a deschis Andrei topicul e clar ca avem o sansa (sau chiar doua). :ymhug: Victoria noastra le-ar da peste nas celor care ne-au planificat, de mai mult timp, disparitia. Aici ma refer la cei din interior, nu la biciclisti. Chiar as fi curios ce s-ar face daca, prin absurd, ramanem in prima liga. Nu de alta, dar amicii nostri vor avea nevoie de bani (locali) in liga B. Si noi, in situatia asta, cam incurcam.


prea frumos scenariul.... :)
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by englezul »

La cum joaca biciclistii au sanse reale sa-i dea planurile lui Robu peste cap. Noi, temelie !
Nu vad cum mai putem scoate vreun punct pana la final, mai ales daca in birouri nu se mai doreste. Poate avem si noi vreun Bucurica al nostru care sa se bucure singur la gol... =))
Nu mai am nici un stres, asa relaxat privesc finalul de campionat... . Nimic rau sau mai rau nu se mai poate intampla, tot ce-i bine daca v-a fi, se cheama bonus.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by impossible »

Bine, se putea intui inca de anul trecut care sunt planurile prin birouri. Nu ne-a luat pe nepregatite. De aceea, acum, suntem fara stres. Din pacate, ceea ce s-a pregatit pentru noi (de catre viitorii actuali patroni ai viitorului club de liga / plan B, amintiti de Andrei pe alt topic), a lovit puternic si in celelalte cluburi din oras. Vor fi urmari si pentru handbal / baschet in viitorul sezon. Victime colaterale. Dar nu-i nimic. Ei si-au atins scopul. Ce mai conteaza cum!
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by diegis37 »

Parca de la astia am luat 6 acum cateva saptamani :(
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by marci75 »

Propun sa se intre pe bilet la meciul asta si incasarile sa fie promise jucatorilor in caz de victorie.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by asu »

eu spun ca din contra ........acesti indivizi nu merita 1 ban ......si alte echipe aveau restante 4 luni si au castigat campionatul

eu voi fi prezent doar sa-i urez de bine machedonului.....sper sa mai "prostesc" si toata tribuna

ei trebuia sa moara pe teren , sa ramana in liga 1 si din bani tv oricum primeau la final salarile ......acum nu vor mai primi niciun ban ptrca locul 13 14 nu se premiaza
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by impossible »

Este asa de evident ca, daca echipa retrogradeaza, nu va mai primi nimeni nimic. De aceea nici nu inteleg prostia unor jucatori care, fie ca au ramas, dar nu vor sa joace, fie ca au plecat deja. Trebuia sa fie cineva din club sa le explice lucrurile astea. Dar nu e nimeni, s-a lansat deja pe Planul B. Cei de la Petrolul, neplatiti de 7 luni, joaca mai bine decat echipele cu care se lupta la retrogradare. Si se vede ca vor. Sigur, aici intervine si antrenorul. La noi, Grigo se cearta cu conducerea, de frica sa nu revina Fl. Marin. :)) Sa-i spuna si lui cineva ca acum, daca tot a ramas, nu-l mai schimba nimeni. Daca ar fi plecat la timp, cu un alt antrenor, poate era o sansa de salvare. Si pentru el era mai bine, nici nu-si trecea in CV o retrogradare. In plus, putea sa-si ia si el banii pe perioada cat a fost aici. Zicu a intuit corect situatia si de aceea incearca sa ia zilele astea cat poate. Dupa, nu va avea de unde ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: POLI - Botosani (Play-Out, et. 12, 22.05, 19:30)

Post by diegis37 »

Nu pot crede ca cineva isi doreste sa joace prost sau nu doreste sa castige.
Asta este valoarea lor directa si clar a staffului .Solutia Grigoras a fost falimentara.
Post Reply