Petrolul - POLI TM etapa a11a

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon May 16, 2016 7:48 pm

1
1
11%
x
0
No votes
2
8
89%
 
Total votes: 9
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by cristian »

Pentru noi , suporterii poate este mai bine asa; proiectul acs se pare ca a fost conceput doar de dragul de a avea echipa in liga intai.
Fara un suport material, doar cu jucatori adusi liber de contract si acestia conditionati financiar; fara o conducere care sa priceapa fenomenul, era greu de crezut intr-un alt deznodamant. Poate odata ,cine stie, TIMISOARA va avea parte de ceea ce merita; PERFORMANTA, nu umilinta..
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by englezul »

Slabe sperante sa mai castigam vreun punct pana la final :(
Si daca tot am dat in paranoia intreb: si daca slabirea evidenta a lotului din ultima perioada de transferuri nu a fost numai opera celebrului cuplu Flocea-Stanciu? Poate ei doar au pus-o in practica si au luat oarecum vina pe ei. Nu pot sa cred ca indepartarea unor fotbalisti care nu au rupt gura targului gen Curtean, Luchin(a plecat atunci cand a vazut clar ce se doreste ), Sarmov, Poparadu, Popovici si chiar Bunelul dar totusi fotbalisti si aducerea la loterie a unor necunoscuti, putea fi facuta de niste oameni de fotbal normali la cap fara vreun interes!
Adica oameni cu experienta au dat afara niste fotbalisti si au adus niste jucatori de pe dvd, atunci cand ne ardea buza.
In final retrogadarea si automat desfintarea noastra coroborata cu promovarea celorlati nu poate aduce decat linistea mult dorita in oras. Si ma gandesca ca cineva si-a dat seama de acest lucru si in consecinta a luat masuri din timp. Era cel mai bun moment. Sa fie iubiti si sanatosi cu totii.
ps
Nu pot sa cred ca cel mai bataios om al nostru in ultimele multe etape este indolentul Goga, te kaci pe tine nu alta =))
Last edited by englezul on Mon May 16, 2016 7:23 pm, edited 3 times in total.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by ceasul13 »

Principalii vinovati cei 2 neseriosi (ca sa fiu bland in exprimare) de la primarie si CJT care au generat debandada asta, prin nepasarea si neimplicarea lor in rezolvarea problemelor foarte grave ale echipei.
Grigoras nici nu are material, dar deja nici eu nu mai inteleg ce cauta unii ca Suarez si Zicu pe teren. Macar sa jucam cu Sorescu si alti juniori. Zicu nici nu a atins mingea, Suarez ala s-a vazut de la primul meci ca e actor pentru realizat clipuri cu reluari. Cum nu vede nimeni (asazisii antrenori) ca nu are treaba cu fotbalul care e sport de miscare in timp real. Culmea e ca inca ne putem teoretic salva, desi nu meritam nici noi nici Voluntari.
Unii jucatori, putini, au vrut si azi dar ....
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by swedishbitter »

Poate se vede ce important e sa ai macar o persoana din 40 sau cate sunt in jurul echipei, care sa fie un pic mai dus cu pluta si sa creada intr-o minune. Petrolul a fost mii de etape pe ultimul loc, nspe esecuri consecutive, nema bani si totusi Jery a sustinut mereu ca exista o sansa si ca nu renunta. Noi am fost hat cu mult inaintea lor .. Si sula.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by LILIaKu- »

Daca joci fara aparare nu ai cum sa castigi.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by banatean_violet »

ceasul13 wrote:Principalii vinovati cei 2 neseriosi (ca sa fiu bland in exprimare) de la primarie si CJT care au generat debandada asta
Asa este, aia doi sunt principalii vinovati pentru ca Timisoara a ajuns bataia de joc a fotbalului de la noi. De la ala cu tractoru nu aveam cine stie ce pretentii, dar celalalt care se da mare polist si tot iesea in fata ca patron al echipei nu are nici o scuza. Asta nu-l va impiedica insa sa se impauneze si cu cealalta Poli pe care tot el a infiintat-o, nu-i asa?
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by orangetm »

Când se împăunează cu aia, pe mine m-ati pierdut de client.
Bucuria enoriașilor, că scapă de un polist vechi de 40 de ani.
:(
Jalnică Timișoară am ajuns...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by englezul »

banatean_violet wrote:
ceasul13 wrote:Principalii vinovati cei 2 neseriosi (ca sa fiu bland in exprimare) de la primarie si CJT care au generat debandada asta
Asa este, aia doi sunt principalii vinovati pentru ca Timisoara a ajuns bataia de joc a fotbalului de la noi. De la ala cu tractoru nu aveam cine stie ce pretentii, dar celalalt care se da mare polist si tot iesea in fata ca patron al echipei nu are nici o scuza. Asta nu-l va impiedica insa sa se impauneze si cu cealalta Poli pe care tot el a infiintat-o, nu-i asa?
Acum face poze cu echipa de rugby, sunt singurii care pot face vreo performanta anul asta. Nici nu stiu cum sa reactionez, sa rad sau sa plang? :)
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by marci75 »

Oricum nu mai conteaza, mercury o sa fim de punctati.
Marele fotbalist Zicu ne-a tras-o.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Petrolul - POLI TM etapa a11a

Post by timisoreanul »

Incerc sa ma abtin sa spun prea multe, cat mai avem de 2 bani speranta (teretic suntem la mana noastra, castigam ultimele 3 meciuri si ajungem la baraj :D ), dar ce s-a intamplat in iarna pare din filmele cu prosti. Cine l-a adus pe acest Suarez? A jucat vreo 4 partide in total, a luat rosu in primul meci cu Voluntari si azi a facut penalty pentru 1-0 in favoarea Petrolului. Cine l-a adus pe Pisas? Cred ca Poli are vreo 4-5 juniori mai buni pe acest post. Cine i-a adus pe Strauss, pe Gomis, pe Torres, pe Jenkings, pe Rajcomar? Suntem toti tampiti pe aici?
Cica s-au facut contractele pana pe 31 mai, pentru ca ai nostri conducatori nici nu isi puneau problema ca putem retrograda. Chiar subsemnatul atrageam atentia in iarna ca avem mari sanse sa picam, asta desi ma indoiesc ca ne citeste cineva, in afara de cele 10 persoane care activam pe forum. Noua nu ne-a trebuit nici preparator fizic, ai nostri sunt prea bine pregatiti fizic sa se risipeasca banii cu asa ceva. In concluzie, din minutul 60 ai nostri de abia se mai tarasc pe teren.
Cred ca un singur cuvant poate descrie ce s-a intamplat la acest club la toate nivelele: AMATORISM!
Este o bataie de joc la adresa noastra, a putinilor suporteri care au sustinut acest club in aceste 4 sezoane.
Nu mai zic mai multe, astept sa retrogradam matematic.
Post Reply